Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A légiósok vagy a katonák...

A légiósok vagy a katonák edzettebbek/ keményebbek?

Figyelt kérdés
Képzettebbek, edzettebbek,keményebbek

2013. febr. 11. 15:58
 1/9 anonim válasza:
A légiósok. Elég ha google-n rákeresel a felvételire. Kemény a légiós kiképzés. Na meg a felvételek. Már az is kizáró ok, ha mondjuk van egy enyhe allergiád.
2013. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa a kérdés megfogalmazása. A légiósok szerinted nem katonák?
2013. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Melyik légióst (gondolom idegen légióra gondolsz) veted össze melyik katonával?
2013. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sni ***** válasza:
A francia idegenlégiónak megvan a maga hírneve, gondolom nem véletlenül, a kérdés az, kikkel hasonlítanád össze? U.S. NAVY SEALS, Specnaz, ez csak a két legismertebb katonai különleges egység a világon, nem véletlenül a legjobbak között, de ha a kérdésed arra irányul, hogy melyik pályát választanád, az adott ország állampolgárságának hiányában az idegenlégiót javaslom!
2013. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt hallottam, hogy a légiós felvételi nehezebb mint a katonai. Egyébként idegenlégióra gondolok. De megnéztem a honlapot,s nem tűnt annyira nehéznek, mint a katonai. (Lehet azért mert most túltöltött a katonaság, s többet kell tudni....)

De sztem a légió az olyan mint a rohamlövészek. Ezért azzal hasonlítottam össze. S sztem a rohamlövészek képzettebbek.

De azt nem tudom, hogy vannak e olyan képzettek, mint egy lövész. milyen képzettségi szinthez hasonlítanak (katonasággal összemérve).

2013. febr. 11. 18:51
 6/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Néz kicsit jobban utána a légiónak szerintem..

És annak is hogy a felvételi követelmény az nem sok mindent jelent.

A legtöbb különleges alakulatnál a "felvételi" vagyis fuss x métert stb stb arról szól hogy a komolytalan jelentkezőket kiszórják már az elején.

Vagyis attól hogy meg tudod csinálni a légiós felvételit vagy a rohamlövész stb felvételit nem azt jelenti hogy másnap a melledre csapják a plecsnit és kész.

2013. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok válaszolónak megint fogalma sincs róla...


Katonákon a honvédséget érted?

Nos... képzettségben bizony a honvédség rohamlövészei eléggé csak ott vannak a toppon. De a légióban is pl. az ejtőernyősök (2REP) is elég jól képzett ezred.

Edzettebbek... hát igazából ezt nem lehet eldönteni. Ott is és a katonaságban is ugyanúgy vannak jó fizikumú,edzett katonák.

Keményebbek...ugyanez. Mindenhol megtalálható.


A felvételi rész pedig lehet hogy könnyebb a saját meglátásod szerint a légióban,mint a katonaságnál. De ennek köze sincs a túljelentkezéshez,vagy ilyesmihez.

A légióban,ha felvesznek, utána vár rád a nehéz feladat. Kemény szívatások sora következik...(Castel,Farm)


Remélem érted. ;)

2013. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, értem! Köszönöm :) Minden kérdésemre kimerítő választ adtál :)
2013. febr. 12. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:

1/1: Pont, hogy a felvételi lófasz a légiónál (legalábbis a fizikai része, fejben ott kell lenni azért).


Amúgy a légiósokkal tényleg csak néhány elit alakul veszi fel a versenyt.

2013. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!