Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők vagy Küzdősportolók...

Testépítők vagy Küzdősportolók/harcművészek? Kik a keményebbek?

Figyelt kérdés

Elkezdtem gondolkodni. Az emberek többsége (az átlag), azt hiszi, hogy aki 2 méter magas, 100 kg fölötti és kigyúrt, akkor az brutális és nem mernek belé kötni. Viszont a küzdősport pedig megtanít ténylegesen bunyózni, vagyis biztosít egy tudást ha ne adj isten verekedésre kerül a sor.

Melyiket éri meg jobban akkor? Felgyúrni magamat 100 kilóra vagy harcművészetet űzni pár éven keresztül?

Nem arról van szó, hogy velem kötekednek, meghogy bántanak csak hát bárkit megtámadhatnak utcán (pl: rétinégerek), na meg aztán kellene sportolni, mozogni is valamit. A testépítés és a küzdősportok körül gondolkodok, nem tudom eldönteni melyiket csináljam. Labdajáték, atlétika ...stb sportok nem tetszenek és nem is érdekelnek.


2011. márc. 31. 10:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

küzdősport.

MInt írtad, a testépítésnek csak annyi szerepe lehet, hogy félelmetesebbnek nézhetsz ki, de az se működik mindig, inkább az átlag embereken, akik amúgy sem kötnének beléd. Ha egy tapasztaltabb bunyós jön, főleg ha nem is üres kézzel vagy egyedül, akkor az nem fog túlzottan megilletődni, hogy de szépen kigyúrtad magad.


Küzdősport meg harcművészetet meg a küzdelemről szólnak, tehát nem egy lutrit ad a kezedbe, hogy sikerül-e elijeszteni mindenkit, hanem egy megbízható tudást, hogy ha még beléd is kötnek, akkor is nagyobbak legyenek az esélyeid.

2011. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha jó a kommunikációs készséged, és gyorsan futsz! Azok az emberek akik általában kötekednek, 90%-ban többen vannak, és arra is nagy az esély, hogy valamelyiknél kés van... A küzdősportot űzők 99%-a soha életében nem verekszik utcán, inkább elfut, mert tudja ezt.


Az átlagosnál izmosabb külső önbizalmat ad, a küzdősport meg fejleszti a mozgáskoordinációt, jó állóképességet ad. Azért kár csinálni bármelyiket is, hogy majd te leszel a f@sza gyerek :) Akit meg akarnak verni, azt általában meg is verik. Ha más nem, leütik hátulról...

2011. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

GreenTea


A második válaszolónak maximálisan igazat adok! Én a testépítéssel foglalkozok, aminek egyáltalán nem célja, hogy valakiben is félelmet keltsen vagy valakit megverjen. Ha meg akarod védeni magad, akkor önvédelmet kell tanulnod! Ennél viszont mindig el fogják mondani, hogy ha teheted fuss el!

Nem érdemes ezen gondolkozni hogy akkor melyik is a jobb...

2011. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Gyakor ***** válasza:
A testépítés elsősorban esztétikai sport. Úgy veszem ki, hogy neked inkább a közelharci tapasztalat, technikák elsajátítása lenne a célod, erre pedig egyértelműen a kűzdőspotok a jobbak.
2011. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

hadd "szóljak" közbeee :)

hogyha biztonságtechnikai kérdés (személyvédelem) foglalkoztat, ami persze teljesen normális egy férfinél, hiszen előfordul, hogy van az embernek barátnője, barátai stb. akik fontosak neki, és ige-igen csak megesik, hogy ebben a kis kellemetlen világban ezek az emberek veszélybe kerülnek, és nem feltétlen tudod a nyakadba kapni őket és elfutni.

illetve (bármilyen mókás is) de azokat a problémákat (pl egy agresszív támadó) amik igazán kellemetlenek, pont nem lehet megoldani kommunikációval :/ mert általában nem azért jönnek oda hozzád (támadó szándékkal), hogy kimagyarázd magad..

erről sokat lehet beszélni, írni, a victimológiának nagyon nagy elméleti bázisa van már.. szóval sokminden releváns dolgot figyelembe lehetne venni.

a tanács amit adnék, az lenne, hogy vagy gyakorolj egy önvédelmi rendszert (krav. vagy defendo, én nem szeretem ezeket, de Neked simán jó lehet)

vagy pedig ne küzdősportot gyakorolj, mert az pont nem önvédelemre van, legfeljebb éppenséggel olyan áldozat leszel, aki tud ütni, de ez sajnos még nem az igazi.

viszont lehet, hogy egy jó harcművészeti edzésen igen sok érdekes dolgot tanulnál. én ezt javaslom. jó edzést meg.. hát meg kell találni, nem könnyű. és ez jó egészséges alkatot is ad, teljesen mellékhatásként :)

Aczél.

2011. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 bix ***** válasza:
a kétméter megvan, a 100 kiló is, mégis betalálnak. az a vicc hogy a csicska gumigettó 60 kilós gyerekek, de általában ketten... edzés mellett hobbi szinten szinte a kezdetektől megy a kickbox is, szerintem neked se feltétlenül kell választani, elfér a kettő egymás mellett... az edzőnk meg mindig azt mondta hogy az utolsó lehetőség legyen hogy ütsz... de azt is emlegette hogy aki 3 nál többet üt az nem verekszik, az már élvezkedés:) egy jól leütött állcsúcs vagy egy félköríves külső (neadjisten belső) combos. nos eddig többet nem kellett tenni, egyszer volt galiba, egyébként elsétáltam. de akkor barátnőmmel voltam, és a táskáját markolászták.
2011. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
az edződ bölcs. viszont ha egyszer jó élvezkedni.. xDD
2011. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább járj le box-ra és birkózásra. Sokkal jobb lesz majd mint a krav vagy a defendo...
2011. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

@Utolsó

úgy érted önvédelemre?

2011. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 clint ***** válasza:
küzdősport-harcművészet. a testépítés annyiban jó, hogy egy átlagember igencsak megfekszik egy ütéstől amit egy olyan embertől kap aki a teste dupláját nyomja ki fekve, de egy 60 kilós profi harcművész vagy küzdősportos ember ellen az ilyennek nincs esélye.
2011. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!