Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. Világháborút USA nélkül...

Bartha Szultán kérdése:

A II. Világháborút USA nélkül is nyerték volna a szövetségesek?!

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 20:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%

Nem valószínű.

Csak jellemzően az USA itt is beleütötte az orrát Európába.


Simán elkalapátuk volna a szövetségieket USA nélkül.

2013. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
73%
Az USA a hivatalos hadbalépés előtt is rengeteg tárgyi segítséggel állt a Szövetségesek mellett, sok tankot kaptak tőlük a ruszkik és az angolok, na meg ugye Európa-szerte a partizánok is mind a németek ellen voltak - sanszos, hogy egy idő után elég komoly szervezettséget el tudtak volna érni. A baj az volt, hogy Németországnak nem volt erős szövetségese Japánon kívűl, az meg a világ tulsó felén volt. Az olaszokkal senki nem számolt mint ütőképes haderő, a spanyolok egy deka parizert sem adtak volna Dolfinak, a kis európai államok meg gyenge alapot nyújtottak a háborúsodáshoz. Sok múlott már ekkor is az erőforrásokon, Németország közepe meg messze feküdt az olajmezőktől - én nem hiszem, hogy sokáig meg tudta volna szilárdítani a gazdasági és katonai pozícióját a náci Németország (már amúgyis kimerülőben volt), szóval húzhatták volna még pár évig a háborút, de ígyis-úgyis kikaptak volna.
2013. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
73%
Nem valószínű. Gyakorlatilag az angolok voltak az egyetlenek, akik aktívan kitartottak még, mikor már szinte egész Európa felett győzelmet aratott a 3. Birodalom, és még igencsak ereje teljében volt. Ha az USA nem lép be, akkor nem fordul meg ilyen hirtelen a háború menete '42-ben, és ki tudja, hol tartana most Európa?
2013. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
43%

"Simán elkalapátuk volna a szövetségieket USA nélkül"

????

2013. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Bát Hitler alég sok bakit elkövetett, talán elcseszte volna nélkülük is.
2013. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 hollófernyiges ***** válasza:
73%

A partraszállás idején a szovjetek már átlépték Németország háború előtti határát. A hadianyagszállítás segített valamit, de annyi volt, amennyit a németek által állandóan zaklatott északi úton pár hajókonvojjal, meg az egy szál transzszibériai vasúton lehetett szállítani. Jól jött, de a háborút nem az döntötte el. Volt még a bombázás, ami szintén csak 43-44-ben indult meg igazán, miután az oroszok már fordítottak a háborún és felerészben amúgy is a britek csinálták.

[link]

2013. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

"Dolfinak"

Haver!

2013. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Akkor viszont a baj ott kezdődhetett, hogy Hitler felbontotta a Sztálinnal kötött "békéjét" és Oroszországnak indult? Nagy veszteséget szenvedtek a németek pl. sztálingrádnál.
2013. ápr. 21. 21:10
 9/37 anonim ***** válasza:
66%

Noha a kölcsönbérlet a SZU-val nagy súlyú valaminek van beállítva a történelemben, a valóságban ez egy korlátozott és inkább gesztusféle segítség volt, amire a SZU-nak nem igazán volt szüksége(annál inkább Nagy-Britanniának). Amerika nem akart belépni a háborúba az izolacionisták miatt, és elkötelezetté csak Pearl Harbor után váltak, de akkor sem Európa miatt, hanem a Csendes-Óceáni érdekeik sérülése miatt. Sztálin folyamatosan sürgette a II. front megnyitását, amit az USA állandóan elhalasztott arra hivatkozva, hogy az ipari termelésük még nem állt át háborús kapacitásra. Ezt már akkor Sztálin sem vette be, az USA egyszerűen nem volt érdekelt Európában.

Ekkor viszont bekövetkezett a fordulat a keleti fronton, és a SZU fordított a háború menetén. A keletre menekített gyáraik hatalmas mennyiségben ontották a hadianyagot, nyersanyag pedig annak ellenére volt bőven, hogy már 1938-39-ben támadást terveztek Németország ellen, ezért vontak össze tartalékokat a nyugati határon. A kezdeti vereségeik arra vezethetők vissza, hogy támadó háborúra rendezkedtek be, nem védekezőre, csak Hitler megelőzte őket. Idő kellett az átálláshoz. Amint a tél beálltával ez az átállás megtörtént, már indíthattak sikeres offenzívákat. Mindez oda vezetett, hogy a SZU már a korábbi határai mögé szorította vissza a németeket, ami megmutatta az amerikaiaknak, hogy vagy megnyitják a II. frontot és ők maguk foglalják el Berlint, vagy egész Európa szovjet lesz. A többi már történelem. A szovjetek az USA nélkül is könnyedén győztek volna, de ha az USA nem lép közbe, talán még ma is oroszul tanulna egész Európa.

2013. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

Igen, a Szovjetunió (elhamarkodott) megtámadása német részről elég nagy baklövés volt.


Azt hitték, hogy a jól bevált villámháborús stratégiával néhány hét, esetleg egy-két hónap alatt elfoglalják Moszkvát, és a vezetéstől megfosztott, egyébként is elmaradott szovjet hadsereg így tehetetlen lesz, tehát utána már csak végig kell masírozniuk Oroszországon...


Nem vették számításba az igencsak hideg orosz telet, az olvadáskor járhatatlanná váló vidékeket, valamint az oroszok mérhetetlen számbeli fölényét. Technikailag az oroszok valóban sokkal elmaradottabbak voltak, de hát a német technológia már akkor is legendásan jó volt.


Talán szövetségeseket találhattak volna az elnyomott népekben, például az ukránok felszabadítóként fogadták őket. De mivel hamar kiderült, hogy a németek nem azért jöttek, hogy szabadságot kínáljanak az ukránoknak, hamar ellenük is fordultak. Így viszont a németek teljesen ki voltak szolgáltatva a Szibériából érkező, a hideghez jól hozzászokott csapatoknak.


Hitler egyébként is meglehetősen erőteljesen a keleti frontra összpontosított, az alakulatok nagyobb része itt harcolt. Miután Szibériából folyamatosan érkezett az utánpótlás, és a hadianyag, az egyébként sokkal jobban képzett német katonákat legyőzte a túlerő.


Szerintem az USA nélkül is elvesztették volna a németek a háborút, csak valószínűleg sokkal később. De a szovjetunió hatalmas ember- és hadianyag készletével szemben szerintem egyszerűen nem volt semmi esélyük.

2013. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!