Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi a legkisseb zsold,...

Mennyi a legkisseb zsold, amit egy francia idegenlégiós kaphat?

Figyelt kérdés

Bő három év múlva mennék ki, és első ok a kaladvágy, meg a kíváncsiság, de masszív második helyezett a pénz is. Három év alatt ez persze változhat, de úgy nagy vonalakban azért iránymutatásnak jó lenne. Tegyük fel, hogy olyan regimentben szolgálok végig közkatonaként, mondjuk raktárt őrzök öt évig (Tudom, hogy a légiósokat nem arra tartják, de ezzel a veszéjességi pótlék hiányát akartam érzékeltetni :) Ha az első öt év után összejön ebből egy saját házra vagy lakásra való, akkor az nagyon sokat dobna a terveimen (inkább ez mint 40 év hitel...)

Köszönöm a válaszokat.



2013. jún. 4. 23:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Kb. nettó 1000 euró, amiből az elején még vonnak le.


Neked is azt tanácsolom, hogy felejtsd el a témát, bár szerintem 1 hónap múlva már nem lesz ebből semmi. Mondjuk alapvető tévedésekből indulsz ki, pl.: ha azt hiszed, hogy a Légióban majd megkeresed egy ház árát, de már nem te vagy az első, aki azt hiszi, hogy ott fog meggazdagodni...; úgy beszélsz mintha úgy lenne, hogy kimész és tárt karokkal várnak, másnap már légiós vagy...stb. Mellesleg k.rva nagy kaland raktárosnak lenni. Persze annak is kell lenni valakinek, csak nem 5 évig. Tudod a Légió egy hadsereg elvileg.

2013. jún. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%

Szerinted mennyire akar ő ott valamit is csinálni?

A terv az, h 5 év valami egyáltalán nem veszélyes hely aztán jól van.

Adok egy tanácsot, mert ezzel a hozzáállással nagyon hosszú lesz még egy hónap is:

Ne híreszteld, h kerülöd a veszélyt és csak lehúzni jöttél.

2013. jún. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%
El se jut Franciaországig szerintem, úgyhogy ezen nem kell problémázni, hogy mit híresztel...
2013. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Csak, hogy tisztázzuk. Eldöntöttem, hogy három éven belül kimegyek.

A raktáros rész pedig tényleg példa volt, mert minél durvább helyre küldenek annál nagyobb a veszélyességi pótlék. Tudom, hogy nem tárt karokkal várnak, és másnap légiós vagyok. Itt jön az a világhírű kemény kiképzés. Bár állítólag csak egyharmad rész fizikai megerőltetés, inkább lelki, és idegi terhelésre mennek rá. Nem meggazdagodni akarok a légión, csak egy alap összeget, amivel el lehet indulni valamerre és mint mondtam, amit nem kell törleszteni (azaz nem banknál esdekelni a drága pénzén, amin 60% thm, meg kamat van.) Egy ház biztonságot ad, és nem egy rózsadombi villára vágyom, nekem elég a kétszobás garzon is, csak ne legyen rajta hitel. el akarom mondani, hogy az az ENYÉM. A másik dolog amit nem értek, az, hogy miért neveztek "élősködőnek". Már ne is haragudjatok, de senki nem viszi vásárra a bőrét ingyen, pláne ahova légiósokat küldenek. Tényleg bocsánat, hogy én nem ingyen vállalom...


Zárószónak az utolsó kettő válaszolónak üzenem: Köszönöm, hogy ennyire nem bíztok bennem. Így már kettővel több embernek kell bizonyítanom, hogy meg tudom csinálni.


Szép napot/estét :)

2013. jún. 5. 14:55
 5/24 anonim ***** válasza:
Máté?
2013. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

"Itt jön az a világhírű kemény kiképzés."


Nem, itt jön az, hogy hazaküldenek, mert 92% arra az esély, hogy a felvételiről hazaküldenek.

Nem mész te sehova szerintem, mert aki határozott és eldönti (általában nem 3 vet adnak maguknak, mert 3 év alatt rengeteg minden jöhet: jó munkahely, egy jó nő, lottónyeremény, vagy a franc tudja mi) , hogy ő légiós lesz, az nem a gyakorikerdeseken kérdezi meg, hogy mennyit keresnek a légiósok. Mert kb. csak a google-be kellett volna beírni és nem ide, máris megvan a válasz.


Egyébként a te kedvedért számolok egy kicsit.

1000 euró az alapilletmény. Ennél többet az első évedben nem fogsz kapni. Tehát 12x 1000 = 12 ezer euró. De nem ennyi, mert kapsz még pótlékot, amit év végén odaadnak. Mondjuk egy összegben 2000 euró. -> 14 eter euró az első évben. Ez szép lenne (csak egyrészt felszolgálóként többet keresel Tirolban) csak ennyi nem fog megmaradni. Első hónapokban vonnak le egy kis pénzt felszerelésekre és minden egyébre. Ez legyen mondjuk 1000 euró. Számítsuk bele azt is, hogy nem ülsz egész évben a laktanyában, kimész szórakozni, megnézni milyen Franciaország, a tengerpart, a csajok...stb. Ez havi szinten, ha nagyon önmegtartóztató vagy akkor is mondjuk 350 euró. 12x350 + az előbbi 1000-es = 5250 euró. 14 000- 5000 (egyszerűség kedvéért) = 9000 euró. Ez a nagyon ideális eset.


Vegyük tovább. Következő évben óriási mértékben, 200 euróval emelkedik a havi illetményed, mondjuk a nimes-i gyalogosoknál. Ez így már ütős, évi 14 400 eurót jelent, plusz mondjuk egy 2000 eurós pótlékkal 16 000 euró.

De mivel már k.rva tapasztalt légiós vagy, már hajad is lehet, elképzelhető, hogy elküldenek mondjuk ha szerencséd van, Guyane-ba, ahol a lelked kitapossák az őserdőben, de legalább kereshetsz mondjuk 1800-2000 eurót, ami pótlékkal kiegészítve kb. max 2500. Ez alap esetben 4 hónap, akkor ez pont 10 000 euró. Vonjuk le az előbbi 16-ból a 4 havi (kerekítve) 5000 eurót: 11 000+ 9000 = 20 000 euró.

Ennyit kerestél a második évben. Mivel már rutinos róka vagy, megvannak a jó haverok, gyakrabban eljártok ide-oda, esetleg egy francia mademoiselle-t is beszereztél az unalmas francia napokra, egy évben egyszer legalább haza is látogatsz ebbe a porfészekbe, a régi barátokkal csaptok egy nagy bulit, befizeted a szüleidet egy szép nyaralásra -> elmegy mondjuk a 20 ezernek az 50-a. Marad 10 000 euró.

Első két évben tehát kerestél 19 000-et, ami belekalkulálva, hogy a forint szar lesz, 5,5 millió forint. Kész vagyon.

Ez a következő években megismétlődik (most ne rágjuk végig magunkat) , esetleg valahol Afrikában kirobban egy kis háború, ahova elküldenek rendet rakni, majd békét fenntartani, fel alá furikázni a VAB-ban havi 3500-ért pár hónapra, vagy akár egy évre is, de mivel te kerülnéd a bajt, ahogy látom, maradjuk a 4 hónapnál. A maradék 3 év alatt keresel 70-75 ezer eurót, aminek ugyancsak elmegy mondjuk a 40%-a.

Tehát összesen az 5 év alatt kerestél mondjuk 60-70 ezer eurót, ami sz@r forint mellett 17-20 millió forint. Ha k.rvára vigyáztál a pénzre!

Valóban, egy vidéki kulipintyót fel lehet belőle húzni. Még egy nyelvet is megtanultál, kemény vagy mint az atom, lehet csajozni itthon. De az is lehet, hogy valami busman lelő Elefántcsontparton. Ez is benne van. Vagy valamelyik hülye kínai kibiztosítva hagyja a FAMAS-t és bokán lő menetelés közbe. És számtalan negatívumai is van.

ÉS...! Mindez akkor valósul meg, ha a felvételin szimpatikus vagy nekik. Mert az k.rvára nem érdekli őket, hogy 120-at nyomsz fekve, 3500-at futsz Cooperen. Ha nem tetszik a pofád, akkor azt mondják, hogy sajnáljuk, baj van a tüdőddel, lehet sok volt a cigi, viszlát.


Mérlegelni kell.

2013. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Egyébként ki nevezett élősködőnek?
2013. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szép hosszú levelet. Szép kifejtős.

Igyekszem olyan választ is adni.

Köszönöm, hogy ismételten nem bízol abban, hogy kimegyek. Egyszerűen imádom, amikor az emberek azt mondják „Te nem tudod megcsinálni” „Te gyenge vagy ehhez” „Úgysem fog sikerülni”. Ez csak még jobbá teszi, azt az amúgy sem rossz érzést, amikor az ilyen rosszakaróknak (nehogy sértésnek vedd) megmutatom, hogy sikerült.


Ha rajtam múlna már most indulnék, de sajnos nem lehet. Két év van még az érettségiig, és egy év a szakma megszerzésére. Bármennyire is mennék ki, nem teszek fel mindent egy lapra. Nem élek álomvilágban. Kell az érettségi, meg egy szakma. De amint az meglesz, belevágok.

Jól mondod, hogy három év sok idő. De csak tényleg akkor nem megyek ki, ha bejön a lottó ötös :) Akkor a hülye menne háborúzni „bagóért”A másik két példa nem marasztaló annyira. Nekem gyerekkori álmom, hogy katona legyek. Olyan jó melót, ami annyi pénzel kecsegtet, hogy lemondjak róla érettségivel és 0 tapasztalattal úgysem kapok. Ha lenne egy barátnőm közben, az, ha igazán szeret megérti, hogy valóra váltom az álmom mindenképpen. Legrosszabb esetben szakítok vele. Számtalanszor hallottam a nagy öregektől, hogy az aktuális barátnőjükkel a kapcsolat a kötelező sorkatonaság miatt kellet szakítaniuk. Amúgy a légió úgysem családcentrikus, bár gondolom ezzel nem mondtam semmi újat.


A számításaidat háromszor kellet átolvasnom kissé belezavarodtam a sok számba, de végül is világos minden. Igazából ez felvet egy kérdést. Láttad, hogy milyen számokkal dobálózol? Euróban????? Ha teszem azt beülök egyetemre tudod mikor látok ennyi pénzt: a tankönyvekbe amikből egy raklapnyi van, mert jön a zh. Max a szüleim látnák a sok lóvét, ahogy benyeli az egyetem, és végül kapok egy semmit nem érő papír fecnit, és az majd ad tartást, meg állást. Aki ebben hisz, az még mindig rak ki tejet, és sütit a mikulásnak.

A lényeg, hogy amíg a jelenlegi osztálytársaim az egyetem padjait koptatják miközben semmitmondó, haszontalan anyaggal tömik a fejüket, én világot látok. Sivatagban izzadok mint egy ló, esőerdőben kúszom mint Svarci a predátorban :) . Egy egyetemista örül, ha lejut a Balatonra. Előttem meg minimum két új kontinens nyílik meg. És míg az egyetemista azért fizet, hogy megdögöljön az unalomtól, addig nekem fizetnek, hogy bejárjam a világot. Mielőtt levonnád a következtetést, hogy totál hibbant vagyok egy röpke magyarázat következik.

Az országot is néhány alkalommal hagytam el, Európán kívül sehol nem jártam. A világ nagy, és ismeretlen. Lehet, hogy naivnak tartasz most, de közel sem vagyok olyan naiv, mint a kortársaim. Tudom, hogy a világ nem abból áll, hogy bemegyek egy villába, eszem iszom, b@szok, és híres vagyok. A világhoz hozzátartozik a háború is. De az is elferdített képként jön át a tévén keresztül. Ha megjárok egy ilyen helyet, akkor a sokat átkozott helyzetű országunk felértékelődik. Elmehetsz a boltba, és anélkül veheted meg a tartósítószerrel teletömött műkaját, hogy valaki le akar lőni. Az égből max galambszar potyog, nem pedig bombák stb. Emellett ad egy tartást is, hogy igen én ezt is túléltem, önbizalmat, jó fizikumot, mint mondtad egy nyelvet is, bejárod a világ olyan részeit, ahova civilként soha nem jutnál el és emellett nem hogy pénzbe kerül, még fizetnek is érte.

A veszély, ha nem lenne, akkor mindenki ide jönne érettségi után. Szerintem :) Persze ez vicc volt. Persze benne van a pakliban, hogy lelőnek, de kockázat nélkül nincs nyereség. Olyan botkezűek meg szerintem a legelején kihullanak, akik kibiztosított fegyverrel alkalmasak volnának arra, hogy a bajtárs lábát ellőjék.

Emellett megnézném azt az egyetemistát, aki önerőből az egyetem mellet összehozott húsz milkát.

Arról a raktáros dologról, meg szálljunk már le végre. Nem kerülök én semmit. Ha így lenne, akkor pont nem azon agyalnék, hogy kimenjek az idegenlégióba ember :)

A felvételitől meg nem tartok. A fizikumom jelenleg csak jó, de három év alatt igyekszem kiválóra feltornászni. A szimpatikusság az relatív dolog. Én magamról annyit azért sejtek, hogy a kinézetem nem egy háborús bűnös tömeggyilkosra hajaz. Az pszihológiai teszttől sem félek, mert nem rémlik, hogy csirkék fejét harapdáltam volna le a garázsban, és mindezt élveztem volna :)

Halkan jegyezném meg, hogy pofája a lónak van, de amúgy igen előfordulhat az is, hogy elküldenek haza.

Csak kitartás, motiváció, eltökéltség, akaraterő és egy jó adag szerencse kérdése az egész.


Egyébként az eggyel előtted szóló nem is konkrétan élősködőnek nevezett, „csak” lehúzónak.

2013. jún. 5. 21:53
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

Ez mind szép és jó, amit leírtál, de ahogy kiveszem a szavaidból 16-17 év körüli korosztályt képviselek. Nem írok inkább semmit, szerintem mindenki tudja mire gondolok. Fiatalon az ember még sok mindent kitalál.


Egyébként nekem semmi bajom azzal, hogy te mit tervezel, csak arra próbáltam felhívni a figyelmed, hogy ne éld bele magad túlságosan. Mert bár az egyén (azaz a te) szemszögéből nézve két lehetőség van: vagy felvesznek, vagy nem. Tehát 50:50. De szigorúan, a száraz statisztikák szerint a jelenlegi állás szerint, amint belépsz a toborzóiroda kapuján, kb. 8% az esély arra, hogy elküldenek kiképzésre. Sanszos, hogy ez az arány 3 év múlva tovább fog romlani, mondjuk 20-ból 1-et felvesznek. Persze lehet azt mondani, hogy ebből a 20-ból 10 eleve kuka, mert gerincferdüléses, túlsúlyos, b.zi, vagy fegyelmezetlen, de azért mutatja, hogy a Légió hőskorának, mikor menekültként bekopogtattál a kapun, és jövő héten már küldtek is Sidi bel-Abbesbe, már vége. És hidd el, - elég sok jelentkezőtől hallottam már -, hogy manapság nem elsősorban az a döntő, hogy ki milyen fizikai állapotban van. Sőt, az már sokadlagos szempont. Itt elsősorban már a személyes szimpátia és a statisztika dönt. Ha peched van és az előző héten már elküldtek 4 magyart kiképzésre, akkor téged tuti hazaküldenek, ha fejen állsz akkor is. Ma - ez szigorúan a hallomásokon alapuló személyes véleményem csak - kb. 20 % az, amit te tehetsz, mert odateszed magad a fizikai, pszichikai teszteket, olyan 30 % a szimpátia faktor, és a fele puszta szerencse. Megvan e a kvóta, vagy sem, hányan jelentkeztek a hónapban.


Úgyhogy csak azt ajánlom, hogy ne foglalkozz a Légióval, majd ha 2,5 év múlva is úgy gondolod, hogy te oda akarsz menni, akkor ráérsz majd érdeklődni a részletekről.

Egyébként meg a már említett hőskorban az emberek úgy mentek oda, hogy tizedét se tudták a Légióról annak, amennyit te már tudsz. Csak olvasták valamelyik plakáton a címet. Mégis ott voltak.

2013. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
* képviseled
2013. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!