Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi kell ahoz hogy katona...

Mi kell ahoz hogy katona lehessek? Milyen iskolák? Milyen végzettségek?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk elmennék kereskedelmi középiskolába és ott rakom le az éretségit az is jó lenne?
2009. okt. 11. 12:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem azt hogy milyen tanulmányi tehetség kell ahoz?
2009. okt. 11. 12:30
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Elég a 8 általános is, h jelentkezz.
2009. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Összetettebb a dolog, ugyanis én 4-5ös érettségivel akartam továbbtanulni, de olyan vizsgálatokat kértek (van egy bizonyos megfelelési vizsga, vagyis, akkor volt) hogy azt mondtam, én ezt most kihagyom... Egyszerűen megijedtem a felsorolástól, pedig a tanulmányom biztos jó lett volna, csak a fekvőtámasz sose ment.

Viszont, 8. után nem tudom, én érettségi utánit, a hadászati sulit néztem például! Suliban érdeklődj, sajna én csak felsőoktatást tudok mondani.

2009. okt. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Mivel nincs katonai középiskola, mindenképp menjél el valahová tanulni, érettségizni, aztán ha jól tanulsz mehetsz tisztképzésre (www.zmne.hu) ha nem, mehetsz tiszthelyettesnek (www.mhkptszi.hu) Sportolj, légy egészséges és írd két hával azt, hogy ahhoz :-)
2009. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Civil diplomával is bemehetsz a seregbe, szóval tanulj addig, amíg csak tudsz, akkor majd eldöntöd.
2009. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8általános is elég,de jobban indulsz egy érettségivel. Én az iskolának a Szolnokit vagy a Bp-i ZMNE ajánlom. Érettségit mindegy hol írod,hiszen mindenhol ugyanazt írják!
2009. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vagyis felsőoktatásnak a Szolnokit,ZMNE-t.
2009. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha szerződéses akarsz lenni, ahhoz elég az érettségi.


Ha hivatásos, akkor Nemzetvédelmi Egyetem.

2010. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!