Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katona szeretnék lenni, de...

Katona szeretnék lenni, de nem rontanám el vele az életemet?

Figyelt kérdés
Már elég jó ideje rá vagyok kattanva a katona témára, ha bárki megkérdezi tőlem h mi szeretnék lenni egyből rávágom hogy katona. Nagyon érdekel a dolog,plusz az is jó benne sztem, h ez nem egy olyan állás ahol ülök egy irodában, és azon gyötröm magam hogy más emberek pénzét lenyúljam meg ilyenek, hanem teszek valamit a hazáért, és az embertársaimért. Eltekintve most ezektől a dolgoktól, kicsit megrémültem nemrég, mert elgondolkodtam azon hogy milyen egy katona magánélete. Vagyis nekik milyen a családi életük? Tudnak rendesen családot alapítani, eleget foglalkozni a gyerekeikkel, elég időt tölteni velük? Vagy ez a katonáknál hogy megy? Nekik is van napi munkaidejük, pl. reggel 7-től délután 4-ig csinálnak valamit valamerre? (Természetesen ebbe az egészbe nem kell belevenni a külföldi szolgálatokat amikor folyamatosan küldöldön vannak.)Előre is köszönöm a válaszokat, sokat segítenétek vele!!! :) 15/f

2013. jún. 24. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Én majdnem katona lettem, úgyhogy beszéltem párral az erőnléti teszten Kecskeméten - de szinte mind azt mondták, hogy magánéletet azt el lehet felejteni, legalábbis feleség szintjén, mert egy hosszabb külföldi misszió után a legtöbb feleség nem várja otthon már... Mégpedig ha nem íróasztal mögött akarsz ülni, akkor irány misszióra akarsz menni :)


Az itthon levő katonák legnagyobb része félhülyére unatkozza magát - a hazát ugyanis nincs mitől védeni.


Személy szerint én meglehetősen értelmetlen célnak találom (dacára, hogy én is küzdöttem érte, sokat :D) - amennyiben tényleg a hazát akarod védeni, akkor inkább vállalkozásban gondolkozz. Nem kell mások pénzét lenyúlni, lehet tisztességesen is vállalkozni. Tíz jó munkahely többet ér, mint egy unatkozó katona :)

2013. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Kit szeretnél megölni vagy megsebesíteni?
2013. jún. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia azt leszögezhetjük előre hogy hagyományos katona nem keres többet egy átlag munkaerőnél, legyen az szobafestő, bolti eladó

A katonaság egy dologra jó nálunk, mégpedig hogy rommá pihend az életed egy részét, a rendőrség köteléke megint ilyesmi

Itthon tartalékos lehetnél meglátásom szerint, az meg nem éri meg, inkább többre mész egy normális szakmával

Fiatal vagy nem ezen fog múlni a vagányság tökösség, hanem a megélhetésedbe kerül az hogy inkább kis pénzért lazulsz uniformisban, vagy pedig olyan állást választasz amit hasznosíthatsz a mindennapi életed során, ház körül pl.

21/F

2013. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha szeretnél katona lenni, akkor legyél az. Ahogy fentebb mondták: aki nem akar kimenni és itt marad, az halálra unja magát, tehát ebből számomra logikailag következik, hogy lehet családja. Maximum néha kell elmenni hosszabb időre zsákot pakolni árvizek idején, vagy hasonló.


Fizetés az elég alacsony, de ahogy haladsz felfelé a ranglétrán, úgy fog növekedni. Ugyanakkor ezzel egyenes arányosságban növekedni fog az íróasztal mögött töltött órák száma is.


Másik jó oldala a katonaságnak és a rendőrségnek, hogy ha nem változtatnak addig a jogszabályokon, akkor viszonylag korán, 40 év körül elmehetsz nyugdíjba és akkor majd biztonsági őrködhetsz valahol, vagy alapíthatsz biztonsági céget; hogy megszedd magad.

2013. jún. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező!


A katonaságban egyetlen mesterséget űznek: GYILKOSSÁG. Lehet ezt honvédelemnek, hazafiságnak, hősiességnek, bárminek hívni, a lényeg ugyanaz: GYILKOSSÁG.


A katonának az a munkája, hogy más embereket öljön meg. Olyan dolgokat kell tenniük, amiért a civil életben életfogytig börtön jár.


A gyilkosság minden természeti és civilizált erkölcsi normával alapvetően ellentétes. NE ÖLJ a 6. parancsolat.


Épeszű ember ilyet önként nem tesz. Épeszű ember ilyenben nem akar részt venni. Aki mégis ezt választja mesterségének az vagy pszichopata, vagy nincs más lehetősége.


Te melyik vagy?

2013. jún. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
5.-ös, szabad kérdezni hogy milyen cuccot szívtál? Mert szerintem nagyon gyorsan kattanj le róla.
2013. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm mindenkinek :) Így már megváltozott az elképzelésem, mert a másik dolog ami nekem nagyon fontos és nem akarom feladni, az a család, és a magánélet.

Még annyi h azt a pénzlopós-irodában ülős dolgot nem teljesen így értettem :) Pontosan nem tudnám megfogalmazni, ami még közel áll a katona szakmához, az talán az h izgalmas, de persze az élet kockáztatása -meg ha tényleg arra kerül sor- az emberölés nem igazán van már benne az izgalom kategóriában. Persze ez csak az egyik fele, ahogy mondtátok az itthoni rész csak láblógatás meg irodában ülés.

Az 5-ösnek meg üzenem, h nem írtam, de hippi békemániások véleményére nem vagyok kíváncsi. Még így is tisztelem és becsülöm a katonákat, mert fontos az amit csinálnak. Majd ha egyszer vmi nagy balhé lesz itt az országban, amikor még élni fogsz, talán te sem fogod ennyire megvetni őket. A 6. parancsolatra meg az a válaszom, hogy az is megtalálható a Bibliában, hogy ha szükség van rá, és megköveteli akár a haza, vagy akár az hogy életben maradj, vagy ha a vallásodért harcolsz, akkor igenis fogj fegyvert ha nincs más lehetőség.

Na de még egyszer köszönöm mindenkinek a választ :)

A másik verzió ami még lehetőség lenne nálam és szívesen is csinálnám, az a nyelv területe, pl. tolmács.

Tudtok esetleg erről is mondani pro/kontrát? :)

2013. jún. 25. 11:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös válaszoló:

"amikor hülye vagy furcsa dolgokat teszel..." A katona feladata nem a gyilkolás, a gyilkosság pedig eleve az emberölés minősített alakzata, pontosabban az előre kitervelten elkövetett emberölés. Ha nem vagy tisztában a szavak jelentésével, akkor kérlek ne használd!

Kedves kérdező!

Én jelentkeztem tavaly katonának, de végül mégsem lettem az. Elég jó rálátásom van a dolgokra (sógorom honvéd). A helyzet az, hogy nem nagyon van mit csinálnia a mai honvédeknek. Nincs túl sok gyakorlat sem, nincs rá pénz. Külföldi missziók már megszűntek, vagy meg fognak szűnni. A fizetés kb. a béka segge alatt van, ha mondjuk tervezel két gyereket, hát nem biztos, hogy beleférne a fizetésedbe, és akkor még nincs lakás, autó se-semmi. Persze, ha ez a célod akkor hajrá!

Lehet, hogy pilóta leszek, vagy KMZ-s, vagy valami fasza hírszerző tiszt és rohadt sokat fogsz keresni, mi meg csak tátjuk majd a szánkat! De ezért nagyon-nagyon sokat kell tenni és még úgy sem teljesen biztos a siker!

Én támogatom mindenképpen az elképzelésedet, de legyen egy másik biztosíték is, ha ez nem jönne össze!

2013. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Halihó, apukám katona volt, már nyugdíjas. A Szovjet Unióban végzett katonai gépészmérnökit, amikor 6 év után hazakerült, Szentesen szolgált mint műszaki tiszt. Aztán az MK KFH-hoz került, nemzetbiztonsági dolgozó, hírszerző tiszt volt, már nyugdíjas. Figyuzz, neki is voltak ilyen-olyan útjai, Grúziában 1 évet szolgált, pedig akkor anyukámnak már ott voltam én is meg a bátyám is, és soha nem jött szóba a válás, van magánélet, családi élet. Reggel 8tól este 5-ig tart kábé a munkaidő, péntekente hamarabb végzett asszem. Néha volt egy kis fizikai felmérés, egy kis lövészet, ilyesmi, bár ez már a felderítői hivatalnál végzett munkája, hogy amikor még szentesen szolgált, hogy volt neki, azt nem tom, de szerintem van ott is megoldható a család.
2013. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam el a többi választ, előző vagyok, nekem apukám jól keresett, és a nyugdíja is jó, bár ő őrnagy volt mióta csak az eszemet tudom. Kellett is a pénz anyukám pedagógusi fizetése mellett... :P
2013. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!