Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha kitörne egyik napról a...

Ha kitörne egyik napról a másikra egy háború, mi történne?

Figyelt kérdés
Bemondanák mindenhol a Tv-be, rádióba ez menne egésznap, és az emberek mit tennének: Mindenki menekülne? Mint kb. a II. világháborúban? Vagy manapság már nem igy mennének a dolgok?
2009. okt. 24. 20:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Az emberek /gazdagabbik/ része valószinű találna megfelelő búvóhelyet, atombiztos bunkerokat. A szegények meg menekülnének, ki merre lát. Attól tartok, még pusztítóbb lenne, mint az első kettő volt. Soha ne legyen többé háború!
2009. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
A gazdagok mentenék a vagyonukat,meg az életüket.A szegények pedig otthon maradnának,rettegnének,és féltenék azt a kevés holmijukat,ami van.A II.világháborúban is így volt.Csak a gazdagok menekültek el,az egyszerű emberek otthon maradtak.
2009. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
92%
Ha szétnézel a világban, láthatod, hogy sok helyen folyik háború, legalábbis fegyveres tevékenység. Sokszor az ártatlanok (ki nem az?) is áldozatul esnek, vagy menekülni kényszerülnek. Bemondja a TV, aztán kezdődik a film, másnapra elfelejtjük. Minket is így felejtenének el, erre bizonyíték az egész történelem.
2009. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
82%
Véleményem szerint, ha itt baj lesz azt atom fogja okozni, az elöl meg hiába menekülünk :(
2009. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel."


Albert Einstein

2009. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%

"Ha kitörne valami háború

a magam részéről inkább a s.ggem félteném,

hiszen a lelkem

köszöni szépen,

jól van."

(Hiperkarma zenekar)

:D

2009. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak helyi háború lenne, akkor a gazdagok (meg akinek autója van) nagy része el próbálná hagyni az országot. Mint a lemmingek, úgy indulna meg a másik irányba a tömeg. Még jó, hogy a másik országoknak semmi szükségük nem lenne ezekre az embertömegekre, így nem engednék át a többséget (csak azt, aki lefizeti őket ezért).

A többinél meg beindulna a pánik. Mindenki rohanna a boltba kaját meg egyebeket szerezni, egymást marnák, rugdalnák, ismerős ismerőstől lopna, stb. Megindulnának a hiánák is, és kihasználnák ezt a lehetőséget is.

Bajban mutatkozik meg nem csak a barát, hanem az is, hogy ki mennyire ember és ki mennyire civilizált.

A többség bizony nem lenne az. Nézzünk csak meg pár felvételt, mikor kitör a pánik mondjuk egy sportmérkőzésen vagy hasonló. Mint a birkák megindulnak, és nem néznek semmit. Az emberek többsége - a látszat ellenére - még mindig majom.

Szóval szerintem szép lenne. :)

A szerencse az lennne a szerencsétlenségben, hogy ilyenkor statáriumot szoktak hirdetni. Tehát a pánikot visszafognák, és a megvadult birkanyájat erőszakkal visszaterelnék a rendes kerékvágásba - általában karhatalmi erővel.


Világháború esetén nem valószínű, hogy ezen kellene gondolkodni. Inkább el kellene kezdeni megismerkedni a kőbunkó gyártásának mikéntjével. ;)

2009. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

Rajtam nemhatol át az atombomba mert kivagyok gyúrva mint állat:D

Amugy nagypapám sokat mesélt a világháborúról ,hogy oroszországban -20,-30 fokos hidegben szolgálni avagy a 40,45 fokba pár deci vizzel:(De még él 90 éves és mindent túlélt.Aztmondta hogy százezreket látott holtan.Durci.Mesélhetném még.Tehát nemtudom milenne dee én kiváncsi lennék rá de azért mégse.ÉRtitek?:S

2009. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Jelenleg számtalan háború folyik világszerte. Időnként szól róluk az újság és a TV. Némelyikben Magyarország is részt vesz. Afganisztánban éppen vesztünk.
2009. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
43%
Én élvezném. Nagyon érdekelnek az ilyen dolgok. Lehet, hogy meghalnék, de legalább teljesülne az egyik legnagyobb vágyam. A II. világháborút is szeretném átélni. De hát nem lehet. Meg gondolom a nép sem örülne, csak én vagyok ilyen aberrált... :D
2009. okt. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!