Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha kitörne egyik napról a...

Ha kitörne egyik napról a másikra egy háború, mi történne?

Figyelt kérdés
Bemondanák mindenhol a Tv-be, rádióba ez menne egésznap, és az emberek mit tennének: Mindenki menekülne? Mint kb. a II. világháborúban? Vagy manapság már nem igy mennének a dolgok?
2009. okt. 24. 20:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
48%
Honnan a fenéből szeditek azt, hogy itt atomvilágvége lenne? Már nincs hidegháború, a hatalmak sem olyan hülyék, hogy atommal dobálózzanak.
2009. okt. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%
Pont mivel megszűnt a kétpólusú rendszer, nagyobb az esélye egy atomháborúnak. Leszerelték az atomfegyverek nagy részét, emellett több atomfegyver kikerült a nagyobb államok ellenőrzése alól, és több atomhatalom is létrejött (India, Pakisztán, stb.). Így jóval nagyobb az esély egy atomháborúra (legyen az helyi avagy világméretű), mint a hidegháború idején.
2009. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
36%

A 10.44-est szeretném pontosítani.

Kisebb az esélye egy atomháborúnak, de mivel több atomfegyver kikerült a nagyobb államok ellenőrzése alól, és több atomhatalom is létrejött (India, Pakisztán, IZRAEL, Észak-Korea stb.), így aggasztóan reális az esély egy atomfegyveres konfliktusra, zsarolásra, helyi háborúra, de nem nagyobb, mint a hidegháború idején.

2009. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem tudom. A hidegháborúban alig volt esély egy globális konfliktusra. Mindkét fél tudta, hogy ha elkezdi, akkor őneki is befellegzett. Egyedül 1955-60-ig volt viszonylag nagy esély rá, mivel akkor még nem volt akkora atomarzenál, hogy a teljes világot beborítsa. Utána már minimális. És ráadásul indítani csak az a pár résztvevő tudhatta, senki más.

Illetőleg még az izraeli-arab konfliktusnál volt rá esély, mikor a YomKippur háborúnál az izraeliek előkészítették bevetésre az atomtölteteiket, mert egy ideig annyira gatya volt a helyzetük.


Ma meg:

A korábbiak mellett most már majdnem bárhol felbukkanhat atomfegyver, bármelyik félnél, csoportosulásnál; és bárki bevetheti. De mivel a nagyhatalmak alapelve változatlan, ezért a válaszreakció azonos, mint régen.


Ha az irakiak bevetettek volna az amik ellen vegyifegyvert a háború során, arra az USA atomfegyverrel válaszolt volna. Ez van leírva a saját doktrínájába (ha nem hiszed, lapozd fel az ezzel foglalkozó FM szabályzatokat). Ha az USA atomfegyvert indít, azt nyilván nem nézi a többi atomhatalom sem karbatett kézzel.

A globális háború esélye - nem sokkal ugyan - de nagyobb, mint korábban.

Egy helyi konfliktus, ahol atomfegyvert bevetnek, annak az esélye viszont összehasonlíthatatlanul nagyobb, mint korábban. A hidegháború alatt a nagyhatalmak nem engedték a kezük közül kicsúszni az atomfegyver bevetésének képességét. Mára viszont már nincs (akkora) kontrolljuk felette.

2009. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%
cigi helyett lőszert ,fél literes coca cola helyett meg ágyugolyót gyártanának:D
2009. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

Ha kitörne egy Háború.

Nem menekülne se gazdag se szegény. Vérszemet kapna itt mindenki aki csak él. Pusztító vad dühe az embernek, alapja lessz a felszakadt ereknek. S ki csak látja elborzad, Így vész el örökre a holnap.


Bocsánat a rímelésért :D

2009. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%
A háború nem tör ki egyik napról a másikra, mindig lehet érezni a szagát, hogy jön. Nézd pl. 2003-as iraki háború előtti dolgokat. Kb. itt is ugyanaz lenne.
2009. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
89%

Ha Magyarországot támadnák meg, akkor az állam sorozást szervezne az ellenállás végett , gondolok itt a 18 évestől egészen az aktív férfi népességig, a nőket pedig mint ápolónőként toboroznák be hogy ha baj van segíthessenek a sebesülteken....


"Ha békét akarsz, Készülj a háborúra" Platon

2009. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó! Azt honnan szedted, hgy az idézett szöveget Platon mondta?


Csak mert a mondás római (latinul):

"Si vis pacem, para bellum."


Esetleg Vegetius mondása jöhet még szóba, ami hasonló:

"Te ki békét akarsz, készülj a háborúra."

"Igitur qui desiderat pacem, praeparet bellum."

2009. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ milyen háború.

Van több: globális (nem volt) világ,helyi,polgár,etnikai háború.

Ha olyan lenne mint a II.vh... Ne akard!

Manapság már nem olyan egyszerű mindenki szövetséges mindenkivel. Az esetleges felállás: NATO vs. Oroszország+Irán+Kína. (Durván NY vs K)

De ez csak elképzelés. Ma már csodafegyverek miatt se lenne olyan mint anno pl: IIvh.

2009. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!