Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 18 éves vagyok, érettségi...

18 éves vagyok, érettségi évében vagyok, sokat gondolkozok azon h milyen lenne katonaságra menni, ha elmennék katonának, annyit szolgálnék amennyit akarok szóval olyan mint egy munkahely hogy felmondhatok pl:fél év után?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
én úgy tudom, hogyha elmész szerződésesnek, akkor ott képzéssel együtt van próbaidő, ami alatt el lehet menni, vagy kidobnak. De ha katona akarsz lenni, akkor menj az altisztire vagy tisztire. Ha elvégzed az altisztit, fizetés olyan 120000 körül lesz, ha a tisztit, akkor olyan 180000 ezer vagy több-kevesebb. Ha annyira ki akarod próbálni a katonaságot, menj el tartalékosnak. Ott július fele van a 25 napos alapkiképzés,ami után egy kis pénzt is adnak. Ha tetszik, elmész szerződésesnek vagy az altisztire, tisztire,és hivatásos is lehetsz, de azt te döntöd el.
2013. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 cl28 ***** válasza:
100%
Szerződéses katonaként (3 év határozott idejű szerződést kötnek veled, amit 2-3 évenként hosszabbíthatsz, ha Te és a honvédség is úgy akarjátok) 6 hónap próbaidő van, ezalatt 3 napon belül le tudsz szerelni. A hat hónap letelte után a "felmondási idő" két hónap(toborzópénzt kell időarányosan visszafizetni). Vagy szerződés lejártával is elmehetsz (ilyenkor Te kapsz pénzt). Kivételek: katasztrófa vagy háborús helyzetben, nem "mondhatsz fel", sőt szerződés lejártával sem biztos, h elmehetsz. Hivatásosként (altisztek,tisztek nagy része)a leszolgált évek alapján számítják a felmondási időt.
2013. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

most lehet paraszt bunkó leszek de a véleményem:

én már 4 éve készülök és életem célja, az egyik álmom hogy bekerüljek a honvédségbe ( jelenleg én is érettségi évében vagyok ) , engem nagyon rosszul érintene ha pl téged vennének fel helyettem majd te mintha valami játék lenne 1-2 év után otthagynád, ha komolyan gondolod bentmaradsz de ne játszadozz ilyennel, más jelentkezők elől akik szinte már fanatikus módjára akarnak bekerülni ne vedd el az értékes helyeket :S

2013. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek megvan a lehetősége, lehet nem vagyok fanatikus de ki akarom próbálni.. nem ez miatt döntenék ugy h nem állok katonának h más mehessen.. :D jó ember vagyok de ennyire nem na még szerény is vagyok
2013. szept. 23. 17:43
 5/7 anonim válasza:

Érdemes elolvasni a toborzó szövegüket.

Amúgy meg én is jelentkeztem.Viszont nem a vizsgálatok a nehezek hanem odáig eljutni.Hogy akarjanak tőled valamit.

Mert ha fel se hívnak,hogy akkor menni kéne alkalmasságira soha az életben nem lesz belőled katona :/

2013. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Olyan, mint egy munkahely, kivéve, hogy elég sok jogodat korlátozzák, és annyit se kapsz, mintha téglát pakolnál egy építkezésen.
2013. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 cl28 ***** válasza:
Úgyis csak akkor jössz rá, milyen, amikor már benne vagy a rendszerben. A szerződést még többé-kevésbé zsákbamacska jelleggel írod alá. És változhatnak az egyéb körülmények is (család stb.), ezért is van rá lehetőség, hogy az ember szerződés lejárta előtt leszereljen.
2013. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!