Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet valaki katona?

Hogyan lehet valaki katona?

Figyelt kérdés

Tehát mit kell tennem hogy katona legyek?

Még van pár évem a 18-hoz de szeretném tudni.


Illetve milyen végzetséggel milyen rendfokozatot kaphatok?



2013. okt. 30. 17:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Kereső.
2013. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem ezt kérdeztem
2013. okt. 30. 17:22
 3/17 anonim ***** válasza:
6%
Vedd meg a Battlefield 4-et vagy a Call of Duty legujabb részét :)
2013. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Battlefield nem érdekel.Maradok a CoD-nál ;)

Sőt!

RÉgebben CoD-oztam napi szinten multiban.


De ismétlem.

Nem ez volt a kérdésem.

2013. okt. 30. 17:47
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Azt mondják a Ghost jó lesz azt vedd majd meg.De még is milyen katona akarsz lenni és hol?Tiszt akarsz lenni vagy közlegény?
2013. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod akkor írhatsz nekem egy privát levelet. Én mindegyiket próbáltam már.
2013. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

Elvégzed a középiskolát, ha értettségit szereztél vele, akkor vagy a Közszolgálati Egyetemre mész vagy a szentendrei tiszthelyettesi akadémiára vagy egy toborzó irodában jelentkezel...

Ha bármilyen felsőoktatási intézmény programjában végeztél, zászlósként indulsz, ha Közszolgálatin végeztél, hadnagyként, ha kiemelkedően jól végezted főhadnagyként kezdesz, de erre eddig talán 1x volt példa, ha a tiszthelyettesit végezted el, zászlósként kezdesz , ha egy tob. irodán jelentkezel 8. ált.-al köz legényeszel, ha érettségivel, akkor őrmesterként.

2013. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

És leírnátok hogy milyen rendfokozat van?

Úgy értem hogy mi miután.. keresgéltem de ott csak felsorolták

2013. okt. 31. 15:49
 9/17 cl28 ***** válasza:

[link]

Az utolsó előtti táblázatot nézd minél "több" a csillag annál magasabb a rendfokozat. Kb. 1 éve a "honvéd" rendfokozat "közkatona" lett, a tiszthelyettesi állomány kategória pedig "altiszt".

7. válaszhoz kiegészítés: "civil" diplomával a szakmai tapasztalatnak és a megpályázott beosztásnak megfelelő rendfokozattal kezdesz (inkább tiszti rendfokozatok jellemzőek, de főtiszti is előfordul). Ha bemész a toborzó irodára egy érettségivel a kezedben nem leszel automatikusan őrmester, az érettségi a minimum követelmény hozzá.

2013. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


És még lesz néhány kérdés ;)


Mi legyek?Nem renfokozat.


Ezt én döntöm el vagy a feletteseim?


Pl.: szivesen lennék lövészdandár vagy tűzszerész

2013. okt. 31. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!