Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet valaki katona?

Hogyan lehet valaki katona?

Figyelt kérdés

Tehát mit kell tennem hogy katona legyek?

Még van pár évem a 18-hoz de szeretném tudni.


Illetve milyen végzetséggel milyen rendfokozatot kaphatok?



2013. okt. 30. 17:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Privátba leírom :)
2013. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyből egy egész dandár szeretnél lenni? :DD Először lehetnél csak egy raj :DD vagy szakasz :DD
2013. nov. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Akkor gyalogos ;)


Csak így találtam meg hogy dandár és akkor erre gondoltam

2013. nov. 2. 09:15
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
OKé semmi gond, kicsit olvass utánna ezeknek neten fent van, de alapvetően 8 úton tudsz elindulni ha itt szeretnél katona lenni ( tehát a Honvédségnél) 1 hogy szerződésesnek jelentkezel, akkor röktön egy adott beosztást fognak felkínálni ( mondjuk toronylövész a btr-en vagy gépuskairányzó) és miután megvan a 3 hónap alapkiképzés rögötn mész csapathoz ahol majd vagy valszeg el kell végezned vmi szakalapot ( de ezeket nem vágom annyira) Elmehetsz érettségi után az altiszti akadémiára ami 2 éves és itt ha jól tudom az első év után van szakosodás ( de ez sem tuti, csak mintha mesélték volna alapkiken) de ott ha jól tudom pl nincs is jelenleg lövész szakirány. mind1 ha ezt elvégzed örmesterként végzel, és 2 év után kerülsz csapathoz, ahol szintén idővel elküldenek tanfolyamokra tovább képeznek ha jó vagy. 3 opció jelentkezel a közszolgálati egyetem hadtudomány és honvédtisztképző karára ( NKE HHK) és itt bejelölöd vagy a hadmérnök ( ha még indul ) vagy a katonai vezető szakot ( Legyen legalább 380 pontod az érettségikből + B2 nyelvizsga + B jogsi ) Ez a képzés 4 éves és 2 év utána szakosodhatsz ( Mindig az adott igények szabják meg milyen szakirányok indulnak de katvezen lövész tüzér harckocsizó felderítő ezek állandóak) és ha jól tudom jövőre csak a 3. év után lehet majd szakosodni. Ha ezt elvégzed hadnagyként végzel, főhadnagy már nem lehetsz az régebb volt. 4 év után elkerülsz csapathoz. Innen szintén mehetsz tanfolyamokra missziókra stb ( Ha nem pl a díszzászlóaljhoz kerülsz hanem normális alakulathoz) Vagy elvégzel egy orvosi egyetemet, ledoktorálsz, dolgozol a szakmába pár évet civilbe majd jelentkezel a honvédségbe, tuti hogy kapsz vmi beosztást mert ezekből az orvosi, egészségügyi helyekből mindig van betöltetlen, és egy 6 hetes képzés után beöltöztetnek egyenruhába és ugyan azt fogod csinálni mint eddig civilbe csak most egyenruhába " katona" ként (papíron legalábbis) meg mondjuk őrnagy vagy alez. rendfokozattal. Vagy elmehetsz még az idegenlégióba, ott is lehetsz katona ott 10000x keményebb az élet legalábbis a 4 hetes alapkiképzés az tuti meg utánna még az első félév kb. Viszont a felszerelés és a lehetőségek is sokkal jobbak, de erről nem tudok sokat csak amiket hallottam. Mehetsz még az amcsiba is tengerészgyalogosnak ha felvesznek és van zöldkártyád. Nagyjábol ezek az utak vannak nyitva előtted ha katona akarsz lenni
2013. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az elején nem nyolcat akartam írni hanem 3-at nemtom miért 8 lett :D
2013. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
jó és még valami: ( szorri h szét offolom :D de lehet mást is érdekelnek ezek azért nem küldöm privibe) Tényleg csak akkor válaszd ezt a hivatást ha ezt szeretnéd csinálni és nem a pénzért hanem magáért a szakmáért. Ha pénzt szeretnél keresni akkor azt nem jó helyen keresed, ezt jegyezd meg. Meg fogsz élni, de nem leszel milliomos + a család is nagyon macerás mellette( bár ez beosztástól függ). És az elején ne vegye el a kedved h szar a technika, ( mert az, ezt majd te is meglátod ha ide jössz) vagy kevés a pénz, mert idővel azért meglátod h vannak itt lehetőségek. Az hogy az eszközök nem túl kórszerűek és kevés van belőlük egy dolog, a szakképzettség meg más dolog. Eszközöket lehet venni szakképzettséget meg nem. ( és az utóbbit lehet nagyrészt missziókon meg tanfolyamokon fogod megszerezni)
2013. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Mindenképpen tartsd meg a fizikai erőnlétedet, eddz nagyon sokat és akkor nem lesz gondod a későbbiekben. Miután 18 leszel és szeretnél belépni a seregbe, annyit kell tenned, hogy elmész jelentkezni helyileg az egyik katonasághoz és besoroznak pár nappal később.
2013. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!