Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha nincs meg az érettségim...

Ha nincs meg az érettségim (jelenleg esti tagozaton járok gimibe), akkor sem a Honvédséghez sem fegyőrnek nem vesznek fel? Csak normális válaszokat várok! Köszönöm 23éves nő vagyok:-)

Figyelt kérdés
Vagy esetleg tud valaki valami munkalehetőséget,ami a végzettségemnek megfelelő a Honvédségnél vagy a budapesti fegyintézetbe?Köszönöm előre is a válaszokat!!
2009. nov. 15. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem létszámstop van.

Egyébként a szerződéses katona,az nem annyira biztos meló,mint a hivatásos.

Ha tényleg úgy gondolod,hogy ezt szeretnéd csinálni,akkor Szentendrén van katonai iskola,Vácon fegyőrképzés.Szerintem,ha elvégzed a sulikat,akkor jobb esélyekkel indulsz.(kollégiumi elhelyezés,ösztöndíj,azt hiszem még családi pótlék is jár)

Vagy a Zrínyi,de hát az már egy nagyobb falat.

2009. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a Honvédségnél már csak szerződéses képzés van, nincs hivatásos. Még a tisztek is szerződésesként végeznek, és majd csak később lehetnek hivatásosak.

Van most is felvételi. Legénységi beosztásban nem szükséges az érettségi. Viszont ha van, akkor jó, mert később tiszthelyettesi vagy tiszti sulira is mehetsz.

2009. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha börtönőrnek akarsz menni, akkor viszont kell az érettségi.
2009. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen,én is úgy tudtam,hogyha börtönőr akarok lenni,akkor kell az érettségi.Csak volt idő,amikor nem kellett...gondoltam hátha megint visszahozták ezt a dolgot..de úgy látom nem:-(
2009. nov. 23. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!