Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a svájciak figyelmezették...

Ha a svájciak figyelmezették a magyarokat, hogy nem normális amit művelnek a devizahitelezéssel, és nem léptünk semmit, akkor most miért sírtok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

És erről az értesítésről tájékoztatta a bank, vagy a kormány a hiteligénylőket?....mert engem nem!

Ja!...és nem sírok.

2011. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem sírok. Életemben nem volt még hitelem és soha nem is lesz.
2011. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos sokan úgy mentek bele a hitelekbe, hogy nem gondolták végig mit is jelent.

És ki kéne már nőni abból,hogy mindenért mást okoljunk.Felnőtt emberek vették fel a hitelt,mit kellett volna, a szájukba rágni mik a veszélyei? lerajzolni?

Vége annak az időnek amikor felnőtt emberek kezét fogták.

Mindenki végig tudja gondolni mit jelent az árfolyamváltozás.

2011. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na ja, felelőtlenség volt, csak hogy most az ő megmentésükért, nekünk akik forintban, vagy egyáltalán nem adósodtunk el, majd többet kell fizetnünk a forint leértékelődése miatt.
2011. szept. 18. 12:10
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Szoktad figyelni a híreket kedves kérdező? A forint mindig akkor esik, amikor kedvenc politikusaink bejelentik a nemmegszorításokat, vagy felelőtlen kijelentéseket tesznek?

Gondolom téged eltartanak, hogy ennyire "képbe" vagy!

2011. szept. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

a 12:08-as ehhez a mondatához: "Vége annak az időnek amikor felnőtt emberek kezét fogták." egy SAJNOS szót hozzáírhatott volna.


A devizahitel felvételekor mindenkivel aláíratják az ún "KOCKÁZATFELTÁRÓ NYILATKOZAT"-ot. Ebben fehéren-feketén benne van, hogy az árfolyamkockázatot az adós viseli és aláírásával elismeri, hogy tisztában van ezzel.

A nagy baj csak az, hogy általában ez is csak egy papír a sok közül, nincs idő mindent átmolyolnia az ügyfélnek és SAJNOS a bankok és a közvetítők sem hívták fel erre nyomatékosan(!) at üf figyelmét. Ezt csak úgy tüntették fel, mint egy pusztán formalitásból szükséges, mellékes dolgot.

ÉS EZ NAGY HIBA VOLT a szakma részéről. Persze ügyesen meg van minden úgy sarkítva, hogy a szakma mossa kezeit, az üf felel mindenért, de szerintem azért ez nem ilyen egyszerű. Inkorrekt volt az ügyfelek tájékoztatása sok esetben.

2011. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De az árfolyamkockázatot mindenki tudta, csak azt nem tudták, hogy a devizapiacon amikor ők fizetik a részleteiket, attól emelkedik a CHF.
2011. szept. 18. 12:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondom: az alapkoncepcióval volt a baj. Hogy olyan a konstrukció, hogy az üf KORLÁTLAN felelősséget és kockázatot vállal a devizaárfolyamot illetően.

Csak akinek kellett a hitel és nem akart sokat törleszteni, az kénytelen volt belemenni. A szakma meg nem adott korrekt felvilágosítást, csak sitty-sutty ezt is írd alá.

2011. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

"Inkorrekt volt az ügyfelek tájékoztatása sok esetben."


Lehet, de korrekt tájékoztatás esetén sem szabad hitelt felvenni. Az embereknek meg kellene végre tanulniuk addig nyújtózkodni amíg a takarójuk ér. Én is épp építkezem, és mivel nincs pénzem kőművesre magam csinálom, néha baráti segítséggel, melyet viszontmunkával törlesztek. Az anyagot havonta veszem meg fizetéskor apránként. Nem restellek bontott anyagot is beépíteni, ha az alapos vizsgálat után is tartósnak igérkezik. De egy fillér hitelt nem vettem fel.


Nem lehet, hogy csak kicsit másként kellene élnetek?

2011. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

12:24


Teljesen normális amit írtál, de sajnos (szerencsére) nem vagyunk egyformák. Én nő vagyok és egyedül neveltem fel a lányom. Nem vagyok kőműves, géplakatos, villanyszerelő, ezért nem tudok sk házat építeni. Örültem, hogy tudtam fizetni a rezsit, hogy lediplomázott a lányom, de felnőtt és férjhez ment. Isten őrizzen velem(anyóssal) lakni, ezért CHF kölcsönből (az én otthonomra is bejegyzett jelzáloggal)vettünk egy panellakást. Más módon új otthont biztosítani nem lehet. Dolgoznak mint az állat, de fizetik a törlesztést. Szóval mi nem tudtuk ezt kölcsön nélkül megoldani. Fáj, de a saját lakásuk, és az én (fedezetül szolgáló) lakásom miatt is nyögnek.

2011. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!