Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most ha betöltöm a 18-at (fiú...

Most ha betöltöm a 18-at (fiú vagyok) be kell vonulnom katonai alkalmassági vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi van, ha nem megyek be? (Mondjuk azt tudom, hogy amúgy sem vagyok alkalmas.) Bár tudom, hogy nincs sorkatonaság (csak hadkötelezettség) én háborús helyzetben sem vonulnék be. Hogy miért, ha érdekel valakit, leírom.

2013. nov. 13. 19:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Jó, akkor hidd ezt, ha valaki idetéved kérem magyarázza meg ennek a szerencsétlennek a NATO működési elveit.

Vannak alapvető kötelezettségek, amiket automatikusan elfogad a belépő ország. Ebbe van egy olyan, hogy ne támadd meg a haverodat.

Miből veszed, hogy a haverjaim? Mert racionálisan érvelek?

2013. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"én háborús helyzetben sem vonulnék be"


Erre azért ne esküdj meg, hadiállapotban fél vesével még bevonulhatsz. :D

2013. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%
Ezekből a rontás kölkökből sohasem lesz ember.
2013. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"ha meg újabb világháború törne ki, mennék Svájcba, vagy egyéb független országba."


Csak egyetlen dolgot árulj már el! Hogy jutnál el a határig, hogy nem fognának el? És ha eljutnál hogy mennél át az aknamezőn? Én nem hiszem el hogy a mai 18 évesek ennyire ismerik a taposó aknákat. Még én sem mernék mindegyik típusnak neki esni egy szál bajonettel, mert csak a régi GYATA 64est ismerem.

2013. nov. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

" Egy majd' 100 évvel ezelőtti sérelemre való

hivatkozás szerinted elég egy invázió

indításához? Egyáltalán átgondolod, amiket

írsz? Na?"


Az egy cseppet se zavarjon, hogy a Tiszáig tolták volna a határt, és ez a törekvésük a mai napig létezik!


Úgyhogy had ne szeressem őket azért már!

2013. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
35%
kérdező te gyáva féreg! menekülnél? remélem elsők között leszel akit véletlen tarkón lőnek ha ne adj isten kitörne egy háború. egyébként meg olyan nincs, hogy nem vonulsz be háborús helyzetben. szóval ezt buktad öcsi. köteleznének rá különben mehetnél a sittre, vagy ha szorult a helyzet csak simán tarkónlőnének mint említettem.
2013. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem vonulnék be, mert nem vagyok olyan birka, hogy egy ilyen országért, és csak mert néhány ingyenélő szarrágó politikus, aki egy percet nem dolgozott, azt parancsolta. Nem lövetném magam szarrá, nincs miért. Különben is, az "ellenségből" miért is ölnék meg bárkit is? Őket is ugyanúgy csak besorozták, nem ők, a katonák találták ki, hogy rohanják le az országot. A szemben álló országok szájbakúrt vezetése miatt én nem ölnék meg senkit, és nem halnék meg. Ilyen egyszerű.
2013. nov. 14. 12:12
 28/31 anonim ***** válasza:
53%

Kedves háborúba induló barátaim!

Belegondoltatok már mi tenne egy háború az amúgy is taccsra vágott gazdasággal? Belegondoltatok mi történne, ha át akarnánk állni egy hadi termelő ökonómiára? Hogy mit tenne az embererő elvonás? Gyanítom nem.

A Helsinki szerződés magába foglalja, hogy az európai országok határai sérthetetlenek és az országok szuverenitását meg kell őrizni. Namármost, egy Eu és NATO tag szomszéd szerintetek megreszkírozná ezt egy ugyanilyen státuszú országgal? Ne gyertek az évtizedes sérelmekkel, szerencsére az országokat nem olyan infantilis emberek irányítják, mint ti, akik olyanért pampognak, ami lassan 100 történt. Ez van, azóta is forog a Föld.

2013. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100 éve*
2013. nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Csigamalac válasza:
40%
Sajnálhatja aki már nem volt katona,egy nagy buli volt az egész.Minden nap ment a piálás meg a szórakozás.Meg is lett az eredménye,15-kilóval nehezebben szereltem le.:)
2014. márc. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!