Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A honvédségi fizikai alkalmass...

Marczell kérdése:

A honvédségi fizikai alkalmassági vizsgán szabad-e párokba állni a felülés gyakorlatnál? A páros egyik tagja leszorítaná a másik lábfejét és rátartana a térdére.

Figyelt kérdés

Aztán ezt ismételnék megfordítva. Azzal hogy le van szorítva a lábfej és a térd le van fogva jóval több szabályos felülést lehet elvégezni 2 percen belül.

Ha nincs lefogva a lábfej és a térd akkor az ember csúszkál a seggén hátra, a combjai sem dolgoznak, jóval nehezebb feljönni a kiindulási helyzetbe, erőlködik feleslegesen.

Ebben a rohamlövész kiképzési videóban is lehet látni hogy a katonák lefogott lábfejjel és térddel csinálják a gyakorlatot:

[link]



2013. nov. 25. 13:37
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:

Ahogy így hirtelen szétnéztem neten, nem megengedett a láb lefogása.

Ehhez még annyi jön hogy a fizikai alkalmassági szinttől függ az hogy mi a minimum amit teljesíteni kell és azt hogyan.

(A rohamlövész kiképzési videó kicsit más tészta, szóval nem hiszem hogy számítana hogy ott hogy kell, vagy mi a megengedett)


Googleban elég nagy a kavar szóval lehet megér egy emailt feléjük

2013. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt szabad, amit megenged aki éppen tartja a felmérést.


A térdet ellentartani szerintem már túlzás, a lábfejet nyilván le kell fogni, vagy beakasztani, különben nem lehet felülni.

2013. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elképzelhető hogy már nem is a hagyományos felülést kell végrehajtani. Most azt olvasom hogy a láb elemelkedhet a talajtól, csak nem mehet túl a csípő vonalán. Így pedig már egyedül is kellemesen végrehajtható a gyakorlat.
2013. nov. 25. 19:44
 4/6 cl28 ***** válasza:

Alkalmasságin 1-2 éve még a "billegés" volt a divat: a láb feljött - amikor hátradőltél- de a lábfej nem kerülhetett a térd fölé, viszont választhattad a hagyományosat is (nem lehetett beakasztani/lefogni a lábat) viszont az jóval lassabb.

A rohamlövészek meg nem alkalmasságit csinálnak, ezért tök mindegy, hogy milyen gyakorlat, csak jó nagy szívás legyen! :)

2013. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

c128, kipróbáltam ezt a "billegés" felülés fajtát. Kicsit nevetséges mert a seggemen előre-hátra billegek, mint súlyponton. Persze dolgozik a hasizom, de annál jobban dolgozik a lendület.

Ha a hagyományos felülést csinálhatnánk lefogott vagy beakasztott lábfejjel, az lenne a legjobb, mert gyorsan tud az ember végrehajtani szabályos felüléseket, több izomcsoport dolgozik, nagyobb súly hárul a hasizomra, kevés a lendület.

Hagyományos felülést csinálni le nem fogott lábfejjel, szerintem nem jó mozgásgyakorlat. Az ember itt nagyon szenved, lassan csinálja a felülést, gyakran szabálytalanul.

2013. nov. 29. 16:24
 6/6 cl28 ***** válasza:
A hagyományos lefogott lábfejest én is jobban kedvelem, kevésbé nevetséges, viszont ezt a billegős izét KELL csinálni úgyhogy ezt csináljuk... :) egyébként ha elsajátítod a megfelelő technikát "könnyen" összelehet szedni a max pontszámot belőle.... Az összes gyakorlatnál (na jó futásnál nem annyira) törekedj a szabályos végrehajtásra, mert csak azt számolják, és elég szar érzés amikor egy perc után 30-40-50 fekvő környékén közlik, h eddig volt 3 szabályos.... :)
2013. nov. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!