Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon a hadkötelezett...

Magyarországon a hadkötelezettség miért csak a férfiakra vonatkozik? A nőkre miért nem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 21:06
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:

"Milyen kötelezettsége van egy nőnek, ami egy férfinak nincs?"


Most komolyan! Láttál te már háborút? Jártál már háborús övezetben?

2013. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:

"Milyen kötelezettsége van egy nőnek, ami egy férfinak nincs?"


Te tényleg ilyen sötét vagy, vagy csak tetteted magad? Ha van ápolónő ismerősöd kérdezd már meg kint van -e a dögcédulája!

2013. nov. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg ennyire sötét.
2013. nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
A törvények szerint minden intézetben levő gyerekre el kell költeni egy törvényileg meghatározott összeget, ami jelenleg havi százezer forint. A családi pótlék mekkora?
2013. nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

"

2013. évi XCVII. törvény

[...]

b) hadköteles: [...] magyarországi bejelentett lakóhellyel rendelkező magyar állampolgárságú férfi,

[...]

"

2013. nov. 28. 23:06
 16/57 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértettelek. Én nem azt kifogásolom, hogy a háború nem ró plusz terheket a nőkre, mivel nyilvánvaló, hogy de, ró.


Azt kifogásolom, hogy a hadkötelezettség (bizonyos megkötésekkel) csak férfiakra vonatkozik, holott bizonyos megkötésekkel nőkre is vonatkozhatna. A törvénykezés nem konzisztens, az alkotmánnyal és az emberi jogokkal nincs összhangban. (Egyenjogúság)


Mellesleg, mint írtam, elismerem, hogy a hadiállapot a nőkre nézve ugyanúgy negatív, mint a férfiakra, ezt nem vitattam sehol, a következetesség ott hiányzik, hogy ez a férfiak esetén törvényben van rögzítve, a nők esetén pedig nem, és a mértéke sem megegyező.

2013. nov. 28. 23:10
 17/57 A kérdező kommentje:

"A törvények szerint minden intézetben levő gyerekre el kell költeni egy törvényileg meghatározott összeget, ami jelenleg havi százezer forint. A családi pótlék mekkora?"


Ha a családi pótlék összegéből egy egyéb keresettel nem rendelkező család meg tudna élni, akkor mi a fenének költenék a többszörösét az intézetesekre? Az állam nem csak az intézetekben lévő gyermekekről köteles gondoskodni, hanem a szülőknél lévő gyermekekről is, mint már írtam. Amennyiben jövedelemmel a szülő nem rendelkezik, az állam kénytelen ugyanazt az összeget a gyermek megélhetésére rákölteni, hiszen attól, hogy nem intézetes, ennie még kell. Az állam tehát nem jön ki jobban egy kereset nélküli családdal, mint egy intézetes gyermekkel.

2013. nov. 28. 23:14
 18/57 anonim válasza:

Csak bemásolnék egy idézetet:


"Nem vagyok híve a Nők háborúba küldésének. Túl vérszomjasok!"

2013. nov. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:
Ha akar, és megfelel rá, egy nő is elmehet katonának, nincs neki tiltva.
2013. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

"Ha akar, és megfelel rá, egy nő is elmehet katonának, nincs neki tiltva."


Tudom, de nem ez a kérdés.

2013. dec. 1. 12:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!