Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon a hadkötelezett...

Magyarországon a hadkötelezettség miért csak a férfiakra vonatkozik? A nőkre miért nem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 21:06
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:

Szerinted ki gondoskodna az otthon maradt gyerekekről? A nők ugyanúgy vezették a háztartást háborús időkben, plusz őket alkalmazták a megüresedett munkahelyeken a férfiak helyett, sokszor még a férfiak számára is megerőltető fizikai munkákra, szóval, amíg a férj a fronton volt, ő 12 órázott, végezte a házimunkákat és a gyerekeket is nevelte, többek között ezért volt olyan sok hippi az 50-es, 60-as években, mert sokuk apamodell híján nőtt fel anno, így kimaradt az erő a nevelésükből.

Kérdésedre válaszolva azért nem, mert ha rájuk is vonatkozna, akkor olyan kőkemény munkaerő válság lenne, hogy ihaj csuhaj, épp elég, ha a férfiakat csoportosítják át, azzal is betesznek a gazdaságnak. Mint ahogy azt az első oldalon is írtam, irgalmatlanul ostoba lehetsz, ha erre képtelen vagy magadtól rájönni.

2013. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

Ez már megint nem magyarázat. Attól, hogy a nőknek is kötelező, nagyobb szükség még nem volna rájuk a fronton.


Miért nem a férfi marad otthon a gyerekkel, meg a gyárban dolgozni? Ezt szintén nem magyarázza ez az elképzelés.


Ráadásul, ha valóban igaz, ami állítotok, hogy a nők nagy többsége nem alkalmas katonának, akkor mégis miért kell őket törvényileg is megkülönböztetni?

2013. dec. 1. 13:08
 23/57 A kérdező kommentje:

"többek között ezért volt olyan sok hippi az 50-es, 60-as években, mert sokuk apamodell híján nőtt fel anno, így kimaradt az erő a nevelésükből. "


Ez kb. a no comment kategória...

2013. dec. 1. 13:09
 24/57 A kérdező kommentje:
Van X ember az országban. Szükség van Y katonára. Azt mondod, ha az Y katonának 30%-a nő, akkor nagyobb lesz a munkaerőhiány, mintha csak az 1%-a lenne nő? Ezt magyarázd meg légyszíves.
2013. dec. 1. 13:10
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
Kár beléd a szó, a mögöttem lévő akváriumban értelmesebb dolgok úszkálnak. A válasz megadtam, az más kérdés, hogy nem látod, mert a logikád egy barlangi troll szintjén ragadt, ha ez így nem is helyálló, a trollos részben biztos vagyok, mert ilyen ostoba ember a cigánysoron van és az anyja a nővére.
2013. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

"Kár beléd a szó, a mögöttem lévő akváriumban értelmesebb dolgok úszkálnak. A válasz megadtam, az más kérdés, hogy nem látod, mert a logikád egy barlangi troll szintjén ragadt, ha ez így nem is helyálló, a trollos részben biztos vagyok, mert ilyen ostoba ember a cigánysoron van és az anyja a nővére."


így végül is már értem... Végre egy ésszerű, átgondolt és logikus érv... Megkoronázza az ezt megelőző válaszaid :)

2013. dec. 1. 16:48
 27/57 anonim ***** válasza:

Már ugye ott elakadt a dolog, amikor kardoskodtál, hogy a nők is ugyanolyan erősek lehetnek. A frászt. Anatomiailag teljesen eltérőek, sokkal korlátozottabb a fizikai erőlétük növelhetősége, és szerintem ez minden értelmes ember teljesen tényként kezeli. De ráadásul mentálisan is teljesen eltérőek, máshogy reagálnak stresszhelyzetekre, közel se bírják úgy kezelni mint a férfiak (itt statisztikailag a várható értékre kell gondolni)

Én az ellen az atom baromság ellen is vagyok, hogy a nőket egyáltalán hagyják bizonyos hadseregekben harcoló alakulatokba beosztani. Ezt az izraeliek kezdték el.

Majd meglátjuk, ha a világban azok az országok, ahol a nőket harcoló alakulatokba is beosztják (persze mindenféle fizikai alkalmassági kedvezménnyel) és igazi háborúba keverednek, hogy fognak reagálni mondjuk egy széttrancsírozott gyermek tetemére, amin átment egy harckocsi, vagy mondjuk szénné égett stb. Ezt a legtöbb férfi se bírja feldolgozni, de a nőnek meg tuti menten agyhalál.

2013. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

Csak hogy itt nem statisztikailag várható értékekről van szó. Lehet, hogy 100 férfiból 40 alkalmas katonának, nőből meg csak 2, de az biztos, hogy a nemiség nem zárja ki az alkalmasságot. Az pedig, amit a traumák feldolgozásáról írtál, szerintem nem több, mint sztereotípia. Ennyi erővel én is mondhatnám azt hogy akkor egy férfi meg azt nem tudná elviselni, hogy halva megszül egy gyereket, stb.


Szerintem ezen vitatkozni baromság, ha hitre, sztereotípiákra alapozod a hadviselést, akkor nem lesz sok szerencséd. Pontos vizsgálatokra, tesztekre, gyakorlatokra van szükség, itt kiderül, hogy ki alkalmas, függetlenül attól hogy nő vagy férfi. Ha több férfi lett alkalmas, mint nő, akkor több lett. De csak pontos tesztekre építhetsz megbízható stratégiát, anélkül meg így is-úgy is véged.


Mellesleg, azt, amit egy valós bevetés során megél egy katona, azt sosem fogja igazán feldolgozni, pedig hidd el igen komoly kísérletek vannak erre, de még olyat nem sikerült elérni, hogy semmilyen mentális sérülést ne okozzon. Függetlenül attól, hogy milyen nemű az illető. Tehát eleve a legfontosabb, hogy a valós bevetést minden áron el kell kerülni.

2013. dec. 1. 20:40
 29/57 anonim ***** válasza:

A fizikai felméréssel kapcsolatban csak az a gond, hogy amit te mondasz teljesen életszerűtlen. Lehetetlen egy embert letesztelni minden tekintetben arra, hogy alkalmas lesz egy olyan helyzetben feladatokat megoldani, amit csak nagyon gyengén tudunk reprodukálni. Egyszerűen itt megáll a tudomány. Egyszerűen empirikus adatokra támaszkodva, illetve a jó ősi kollektív emberi tudásra alapozva, tudjuk, hogy a nők sokkal kevésbé alkalmasabbak ilyen feladatokra. Ezt tesztelni és ezzel vesződni, hogy azt a néhány különleges nőt aki mégis alkalmas lenne bevegyék, akkora erőforrást emésztene fel, hogy teljesen értelmetlenné teszi.


Hogy rávilágítsak, az MH-ban is belül igen sok problémát jelent, hogy annak idején trendi nyugati hadsereget akartunk és nőket is harcoló alakulatokba raktak. Ne tudd meg mennyi férfinak van ki a töke az egésztől, mert teljesen abszurd helyzetek fordulnak elő. A fizikai felmérésen sajátsúlyos (fektvőtámasz, húzodzkodás, felülés meg futás) mérések vannak, amiket a nőknek még könnyítenek is. Idézek egykét kollegától:

"Pedig én úgy tudtam, hogy a PKM géppuska súlya 7,5 kg mindenkinek plusz a lőszer, plusz a saját felszerelés, sőt pl. az R-159-es rádió sem kérdezi meg, hogy milyen nemhez tartozik az aki éppen cipeli."

Vagy:

"Így aztán kap az ember toronylövésznek egy 40 kg.-s 20 éves hölgyet aztán töltesse meg vele a 30-as gpá-t a 150kg hevederrel. "

Szóval remélem érted mi a probléma. Nem is beszélve arról, hogy mennyi gondot jelent amikor elmennek szülni és nem engedik a szabályok, hogy a helyére mást rakjanak. Szóval az egész honvédség szenved emiatt.


A pszichológiai alkalmasságra, meg csak azt tudom mondani, hogy bár nem teljesen a szakterületem, de én is kaptam egy kis pszichológiát egyetemen, illetve kognitív tudományokat. Óriási irodalma van, hogy mennyire is más a női agy és a psziché. Nincs ebben semmi sztereotípia, szerintem teljesen egyértelmű tény. Bár ha én nem vagyok neked elég hiteles, akkor mélyedj bele a témába.


És ha ennyire kardoskodsz a dolog mellett, akkor nosza, kezdj el a témában kutatni és bizonyítsd be, hogy létezik olyan vizsgálati módszer, amivel költséghatékonyan lehetne alkalmas nőket szelektálni harcoló alakulatokba, és ezek ugyanolyan hatékonyan képesek lesznek a feladataikat ellátni a jövő háborúiban mint férfi társaik. Ha ezt megcsinálnád még akár Nobel díjat is kaphatsz. Ha meg nem, akkor kénytelen leszel beérni az emberek milliárdjainak kollektív tudásával, ami szerint ez totál lehetetlen. A gyakorikerdeseken mi is "csak" ezt tudjuk nyújtani neked.

2013. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim válasza:

Anélkül, hogy állást foglalnék akár a kérdező, akár a válaszolók mellett, szeretném elmondani, hogy mit gondolok, anélkül, hogy bárki utánam következő alpári stílusban nyilvánítson véleményt.. Szerintem nem kérdés, hogy pszichénk felépítését tekintve teljesen különbözik a két nem és afölött sem szabad elsiklani, hogy bizony a férfiak fizikumukat tekintve strapabíróbbak, mint a nők-általánosságban véve.

Viszont ennek ellenére mind a két nem táborában megtalálhatók alkalmasabbak és kevésbé alkalmasak a hadkötelezettségre. Így, mikor a kedves kolleginák azért harcolnak évtizedek óta, hogy teljesen egyenjogúsítva legyen a két nem, és semmiféle diszkrimináció ne valósuljon meg, akkor ne csak az egyenlő fizetésekre értsük mindezt.

Alapvető problémája szerintem korunknak, hogy eljutottunk oda, megértés, elfogadás, és egyenjogúság terén, amiért "mindig is" küzdöttünk, viszont szemmel láthatóan ezt társadalmunk női részének egy nagyobbik fele nem támogatja. Így például ragaszkodnak ahhoz, hogy a férfi legyen a család feje, ő teremtse elő azt a keresetet, ami biztosítja a család egzisztenciáját, és ha úgy alakul, a férfi menjen harcolni.

De ez a rendszer felborult azzal, hogy kimondtuk: a hímnem és a nőnem által betöltött szerep a társadalomban egyenrangú és nemi alapon NEM SZABAD KÜLÖNBSÉGET TENNI. Innentől kezdve pedig akárhogy is csűrjük-csavarjuk, akármilyen hosszan ecseteljük, hogy sem fizikailag sem mentálisan egy átlag nő nem olyan alkalmas, mint egy átlag férfi(noha ez tényleg így van) a hadkötelezettségre, ez nem fog számítani. Pár év kérdése szerintem és meg fognak jelenni Európa egyes országaiban a törvénybeli változtatások.

2013. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!