Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyit ér, hogy újabb 200...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Mennyit ér, hogy újabb 200 katona menjen ki Afgániába "demokráciaépítésre"?

Figyelt kérdés
A költsége szerintem min.15 MFt/katona, azaz min. 3 MdFt, ez nem is sok, de mi a haszon?
2009. dec. 5. 07:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről az ArmA2 c. pc-játék jut eszembe. Ott mondja a tiszt, hogy "A vezérkar csak "Békefenntartó hadműveletként" emlegetí, de mi tudjuk, hogy háborúba megyünk."

Amúgy hasznunk nem sok származik belőle. Csak a vezetőink prestige-ét és arcát növeli, közben meg a katonák ott szenvednek/halnak meg, távol a hazájuktól. Szerintem förtelmes, hogy valaki(k) egyéni okok miatt háborúzik, és miatta hal meg kismillió ember. Gratulálok! Magyarország, én így, ebben a formádban NEM szeretlek!

2009. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"2010-ben fokozatosan küldik majd Afganisztánba azt a 200 fős erősítést, amelyre Bajnai Gordon kormányfő tett ígéretet Washingtonban. Az erősítés kiküldése a honvédelmi miniszter szerint 5,2 milliárd forintba kerül, amit a tartalékból fedeznek."

[link]

2009. dec. 18. 09:38
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ara hogy NATO tagok vagyunk. Hogy mennyit er? Semmit!
2009. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

úgy hallottam, 5 milliárd.

nem olyan kevés ez, ha belegondolsz, hogy százmilliókon múlik, hogy összeomlik az egészségügyi rendszerünk

2009. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Katona vagyok. Nem kell sajnálni a katonákat amiért Afgánba "küldik" őket. Senkit nem küldenek, mindenki menni akar. Rendesen "harc" van a kijutásért. Rengetegen akarnak menni. Miért? Mert rohadt sok pénzt lehet keresni. De válaszolva a kérdésedre: "NATO pressure". Semmit nem tudunk teljesíteni a kötelezettségeink közül, így hát katonákat küldünk pl. Afganisztánba is. Ez a lehető "legolcsóbb" dolog amit tehetünk. Na meg nyalás az USA-nak. Egyébként kevesen tudják, de a gázártámogatás megszüntetése során "maradt" pénz fedezi az Afganisztáni missziót. HOPPÁ!
2010. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!