Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik főiskolára jelentkezzek...

Melyik főiskolára jelentkezzek ha a honvédségnél tiszt akarok lenni?

Figyelt kérdés

Katona szeretnék lenni, még hozzá tiszt, de nem akarok évekig suliba járni (max 2év) és magolni, hanem rendes kiképzésen akarok résztvenni, gyakorolni, csinálni akarom. Ilyen oldalú iskola érdekelne. A fizikai és mentális stresszt tudom kezelni vagy ha nem akkor elviselem. Nehéz engem kicsinálni. ;D

Hova jelentkezzek?

Szentendre? Azt mondják gyenge suli.



2014. ápr. 2. 17:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

én is a Közszolgálatira tervezek menni, sőt jó tanuló is voltam, sőt az érettségijeim is jók lettek mégsem nevelt anyuci a burok alatt.

Sőt ahhoz hogy valaki például Katonai vezető szakra menjen elég sok pont kell. Ergó: Jó tanulónak lenni.

Vagy: szerintem a RTK-sok sem gyökerek és oda is 400+ pont kell amihez jó tanulónak kell lenni.


Erről ennyit. A másik: Lehet hogy tévedek és télleg odajársz ezesetben elnézést. Viszont megtudnád mondani akkor hogy hány lány van a tavaly felvettek között, és kik azok? (elég a keresztnevük). Tudom kicsit paranoiás vagyok, de elég sok HHK-s ismerősöm van az első évről és egyiknek sem ez a véleménye mint neked szóval furcsa. :)

2014. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ja, és akkor tudsz válaszolni arra a kérdésre ami engem foglalkoztat:

Mennyi alapilletményt kapnak a tisztjelöltek havonta? :)

2014. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Jó az elsősöket inkább hagyjuk. Az ő képzésüket úgy átalakították hogy azt el lehet felejteni. Egy cserkésztáborra jobban hasonlít amit ők csinálnak... de mind1, nem akarom elvenni a kevded. Te is csajszi vagy am? :D mégjobb... Az elsős barátaidnak azért ez a véleménye mert semmi olyan dolgot nem csinálnak ami hasonlítana egy katonai képzéshez. Csak enm tudják, mert nincs viszonyítási alapuk.Ha kicsit utánna olvas az ember hogy külföldön ez hogy működik és milyen a tisztképzés akkor rájön hogy ez leánynevelde. Pl elég ha annyit mondok hogy 1 évben 1 gyakorlatra kell a mostani elsősöknek eljönniük. Amit meg az egyetemen csinálunk az minten csak nem "katonás". Tudom hogy a haverjaid megvannak róla győződve hogy ők már félig rambok, de kérdezd meg hogy mitől? Hányszor lőttek eddig, ellőttek e 100 éles lőszernél többet, és vajon mennének e alap mozgások rajkötelékbe vagy meg tudnának e építeni egy menedéket.És ezek még nagyon alap dolgok, más országokban az első hónapokban begyakoroltatnak hogy éjszaka is menjen alvásbol felkelve. mind1... nem akartam senkit megbántani, csak arra akartam rávilágíani hogy ez a szakma nem a könyvekről szól meg hogy mennyire tudod megtanulni a deffiniciókat milyen jó vagy politologiábol meg közgazdaságból ( mert nagyrészt ilyeneket tanulunk), hanem kell egy rátermettség is hogy szar szituban is megálld a helyed és nekem az a tapasztalatom hogy az újabb generációkban egyre kevesebb ilyen van és egyre több a burokban nevelkedett kisfiú. Ami nem az ő hibájuk, csak sajnos a rendszer olyan szr hogy nem képes belőlük talpraesett férfiakat faragni. A lányokat meg megintcsak hagyjuk :D Am az alapilletmény 30000 erre még rájön 15000 kajapénz + tanulmányi vagy gyakorlóparancsnokin juttatások.Pl nekem ebből jelenlegn a 4.5ös étlagolmra még jön 5500 ft.
2014. ápr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Elég sok csaj jött am. Szerintem kb 15 az egész századot nézve.
2014. ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!