Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Valaki tanul NKE HHK-n? Sokat...

Valaki tanul NKE HHK-n? Sokat tanultok?

Figyelt kérdés
Én is ide készülök. Nehéz bejutni? Hogy sikerült?

2014. ápr. 2. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Felvételi nehéz volt.

Emelt töri érettségivel(70%) és közép magyarral(81%) + angol nyelvvizsgával épp hogy meglett a pontom.

Az alkalmassági nehéz főleg a pszihologia (nekem azvolt pedig jó tanuló voltam) A fizikai nagyon bevan lőve hogy hány fokos eltérés hiba lehet pl a karod behajlásánál felülésnél ezért az is nehéz. De az egészségügyin szórják ki az emberek nagyrészét.

Az első egy hónap nagyon nehéz volt augusztus végétől de aztán megszoktuk szentendrét és már hiányzik is.

Decemberben kerültünk át Ludovikához és rögtön vizsgaidőszak volt szóval hajtás ezerrel.


Röviden tömören: Nehéz bejutni, és van hogy rettentő sokat kell tanulni ( k**va politologia..:) )

2014. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, tudnál beszélni a pszihológiáról? Fel lehet arra készülni?

És az egézségi? Ott min buknak meg a legtöbben ?

2014. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem fel lehet. Így utólag azt mondanám hogy csinálj IQ teszteket. Nekem a matematikai feladatokkal voltak problémáim erre tisztán emlékszem. De ha megtalálod az összefüggéseket akkor egyszerűek. (Általában minden IQ tesztnek ugyanaz az alapja)

A számitogépes feladatokra pedig egyszerűen őszintén kell válaszolni.


EÜ-n a legnagyobb probléma a Szivritmuszavarral volt. Az emberek nagy részét ezzel húzták meg. De az állomány fele úgyvan itt hogy fellebbezett (tehát megbukott) és 1/3-a szivritmuszavarral volt. Ennek sok fajtája van és a legtöbbel terhelhető vagy ezért a fellebbezésnél át szokták engedni azokat akik csak ezen buknak meg.

2014. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én előző évben hallottam személyesen az alábbi beszélgetést, nagymenő, politikus szülőktől:

alkalmassági idején

- szerinted felveszik a gyereket

-próbálják meg ne felvenni


sajnos itt még a protekció is beleszól

2014. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor szerintem megpróbálták és sikerült mert az elsőéveseknél nincs politikuscsemete :)

(vagy csak titkolja)

2014. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Bekerülés nem nagy szám. Am meg javaslom járj utánna alaposan mielőtt meghozod a döntésed. Ne csak első meg másodéves kadétokkal beszélj, ha van lehetőséged akkor hivatásosokkal beszélj. Sajnos amit a honvédség kifele mutat és ami a realitás az sok esetben köszönőviszonyban sincs egymással. Így aki nem reális reményekkel érkezik azt könnyen demotiválhatja a valóság. És ne első éves kadétokkal beszél mert ők még szrt se látnak az egészből azt se tudják hol vannak és mik lesznek. Plusz az ő rendszerüket annyira lebutították hogy mindent tanulnak már csak azt nem amit kéne. Szóval mérd fel alaposan a helyzetet mielőtt döntést hozol, és tisztázd hogy tényleg ez az ami kell e. Mert ha nem akkor magadnak is sok bajt okozol ugyanis a kilépés nem egyszerű ( perkálni kell keményen ) Ide olyanok kellenek akik a sok szrság mellett is képesek csinálni mert van elképzelésük ( aztán kitudja lehet holnapra engem is bereccsentenek)
2014. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"nagymenő, politikus szülőktől:

alkalmassági idején

- szerinted felveszik a gyereket

-próbálják meg ne felvenni "


Ki az a -barom- politikusgóré, aki a gyerekét honvédtisztnek adja? Minek? Mi értelme? Ne haragudj, ez eléggé sántít, kedves válaszoló....



Kérdező, protekcióról ennyit: akinek a szülei katonák, vagy volt katonák, azokat -bármily gyászosan teljesítenek, akármennyire unfit-ek :D átengedik az alkalmassági fizikai részén. Meg a pszichón is. Nekem ez a tapasztalatom, én is honvédtisztként kezdtem még a ZMNE-n, de aztán átkérettem magam a katasztrófavédelmi képzésre, szóval okleveles kat.véd. mérnök vagyok. 2 felvételi eljárást szemléltem végig, egyen meg anno részt is vettem, egyáltalán nem teljesíthetetlen. Egyedül a 3200m a gyilkos.

2014. máj. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hát nemtom, mikor én voltam alkalmasságin akkor pont a 3200m-t tudta lefutni mindenki marha jó idő alatt, még azis aki egyáltalán nem készült, és a Fekvő/felülésen szurták el mert nem tudták szabályosan csinálni.

De lehet csak pont ilyet fogtam ki.

2014. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

#1-es!


Mennyi pontod lett??

2014. júl. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

378.

Dupláztam.

2014. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!