Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az NKE HHK-n az alkalmassági...

Az NKE HHK-n az alkalmassági vizsga motivációs beszélgetés részén mennyire szeretnek szórni? Egyből kiszórják azt, akin látják, hogy kicsit bizonytalan?

Figyelt kérdés
2014. jún. 4. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
egyik osztálytársam idén volt, meghúzták ( félig cigány ) szerintem ku**va idegesítő a tag egy önálló gondolata sincs, na őt pl meghúzták de felebezett, holnap tudom meg az eredményét megírom mi volt remélem másodszor is meghúzzák mert semmi keresnivalója sincs ott, én magam az AA-ra jelentkeztem itt senki sem bukott meg pszichológiain akiről tudnék, ha tényleg tudod mit akarsz a honvédségnél ha vannak terveid tudsz alakulatot mondani tudsz a miért kérdésre válaszolni akkor nem lesz gond :)
2014. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Az NKE HHK-n az alkalmassági vizsga motivációs beszélgetés részén mennyire szeretnek szórni?"


A volt ZMNE-honvédtisztképzőről tudok nyilatkozni, ott leginkább azt vizsgálták, hogy fel fogod-e mondani a szerződésed az állammal a képzés alatt, olyan alkat vagy-e, aki beleun az állandó szopatásba, cumiztatásba meg semmittevésbe, amiről a honvédtisztképzés szól. Ha eléggé elszántan válaszolgatsz, kizárt, hogy azon a részén megbukj.

Amúgy a pszichológiai részébe tartozik o motiv. beszélgetés is.

2014. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*a
2014. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 26án voltam most.

Igazából azt kérdezték tőlem hogy Mik a terveim. Mivel erre konkrét választ adtam (NKE-HHK->Üzemeltetés->repülőmüszaki->Szolnok/kecskemét->helikopterek/repülőkkel foglalkozás) elég bőven kifejtve ezért utána nem is zaklattak. Annyit kérdeztek még hogy mivel vékonyabb alkat vagyok milyen pontszámot értem el alkalmasságin. Mondtam hogy 305, ezután megköszönték és ki is mentem.

Ellenben sok ember bukott. Aki nemtudja mit akar, nem tudja hova megy meg ilyesmi. 2 ember bukott amig én ottvoltam (az első 5 emberbe voltam benne) az egyik azért mert illetlenül öltözött fel (V nyakú póló, hosszúnyelvü cipő, zselézett haj) a másik pedig azért mert megkérdezték tőle hogy elviseli-e ha egész nap egyenruhában kell lenni (délután 4ig) az egyetemen. Erre a válasz: Egyenruhában a suliban????...

Szóval az ilyeneket szórják.


Az igazság az amit az egyik HTJ mondott hogy nagyon sokan átmentek alkalmasságin akik tavaly pl. buktak volna. Sokkal több ember ment át mint az eddigi években, ezért az orientációs beszélgetéssel kompenzálják ezt.


Menj elegánsan és készülj úgy mintha állásinterjúra mennél! Tudj 1-2 dolgot a honvédségről és ami a lényeg!!! Ismerd az adott Szakirányt és azon belül a specializációról is tudj minél többet! Ezzel jó benyomást tehetsz és az a lényeg.


Sok sikert. :)

2014. jún. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!