Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katona akarok lenni. Jó...

Kertitörpe01233210 kérdése:

Katona akarok lenni. Jó katonai sulikat tudtok?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok gimnáziumba járok.A gimiben mindenki szeret és mindenkivel jól elvagyok,senkivel se vagyok rosszba de sose szerettem a sulit.Minden évben pótvizsgára kell mennem hiába tanulok rendesen a tanárok nem szeretnek pedig odafigyelek órán és mindig jól teljesitek.De mindig is éreztem hogy a katonaság nekem való.Több tanár is javasolta hogy katonai suliba kéne mennem mert jól teljesitek erőléti vizsgákon jó a problémamegoldó képességem.Csak nem tudok jó katonai sulikat? kérlek titeket minél hamarabb válaszoljatok.A válaszokat nagyon megköszönném.Ja és 10-ik osztályba járok.

2014. jún. 4. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

"A gimiben mindenki szeret" ---> "a tanárok nem szeretnek"


"Minden évben pótvizsgára kell mennem" ---> "mindig jól teljesitek"


"jó a problémamegoldó képességem" ---> Akkor miért nem jársz magad utána?

2014. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Ennyi IQ-van közmunkára se mehetsz!! :'DD
2014. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
val*
2014. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezt úgy értettem hogy szeretnek hogy csak a diákok a tanárok nem.PL:Kémia doga 40 pontból 36ot elérek és 1-est ad rá.Angol Vizsga 87%és 2-est adnak rá.Igen jó a problémmegoldó képességem de ha a tanárok utálnak akkor baszhatod.PL:általánosba kémia versenyeket stb országos 3-dik helyezetbe benne voltam.és néztem már katonai sulikat csak a ti véleményetekre iskiváncsi vagyok Szóval légyszives ha tudtok akkor valami katonai sulit mondjatok kérlek.
2014. jún. 4. 18:52
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Oda megfelelő erőnlét is kell és ha katona akarsz lenni akkor szemrebbenés nélkül meg kell tudnod ölni egyembert nincs olyan hogy jajj sajnálom megölni.
2014. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, ez már nem a néphadsereg, én az altisztire jelentkeztem már a toborzó irodában egy kisebb töri szóbelit kellet lenyomnom ( doni vereség, nándorfehérvári diadal, mohácsi vereség, tatárjárás stb.... lehet csak szopattak nem tudom minden esetre ezt nem velem kellet volna eljátszani 2 év emelt töri fakt után >.<, igazából én a te helyedben ha tényleg katona akarsz lenni letennék valami szar előrehozott érettségit mindenből 2-re aztán jelentkeznék hivatásosnak / szerződésesnek


amugy röviden az iskolák ahová mehetsz:

suli nélkül --->( min 8 álltalános --> szerződéses / hivatásos alap rendfokozatú katona ( örvezető, tizedes,

szakaszvezető )


érettségi után ---> Altiszti Akadémia vagy Nemzeti Közszolgálati egyetem, az AA-ra kevesebb tanulményi eredmény kell de az iq teszt durvább a fizikai felmérés a legtöbb pont ( 260 a minimum pont ) ha itt tovább jutottál még lesz egy álltalános írásbeli szóbeli teszt

VAGY a közszolgálati ami egyetem itt a tiszt képzés, szerintem többet nem kell róla mondani a fizikai követelmény kevesebb csak 240 pont a minimum de a tanulmányi pontszámok többszöröse az AA-nak ja még valami angol CSAK angol nyelvvizsga KÖTELEZŐ !!! AA-ra alapfok NKE-re középfok


Debrecenben a gábor dénes elektronikai műszaki szakközépiskola és kollégium lehet tanulni katonai alapismereteket mert van külön valamilyen katonai osztálya de ide nem tudom hogyan lehet átmenni TEHÁT EZ KÖZÉPISKOLA és nem ad katonai végzettséget !


ennyi lehetőséged van de ne hidd azt hogy a seregben nem kell tanulni, nyelvvizsga, jogsi, jó bizonyítvány ( mert azért elvárják az érettségit mindenkitől ) meg egy OKJ szakmai végzettséget is nagyon szeretnek

ha bejutsz valahova mehet a szociológia meg a politólógiai tantárgy seggelése

2014. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

az utolsó vagyok:

tapasztalatból írok 18 voltam amikor elöször megpróbáltam, érettségi évében álltam, a felvételin ( altiszti akadémia ) teljesen egyedül éreztem magam, én voltam a legfiatalabb mindenki 20-22 éves volt és már ők is többször megpróbálták volt aki 3. alkalommal volt ott szóval sok sikert de fiatalon még nem igazán vesznek fel legalábbis tök nagy hátrányban vagy az idősebbekhez képest mind fizikailag mind szellemileg ( szerintem így visszagondolva tapasztalatból ) meg érettségi évében voltam szallagavató minden ilyen gond akkor van az emberen szóval eléggé bajos volt

2014. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)tényleg sokat segitettetek.hát visszatérve az erőléti próbákra ott bisztos jól teljesitenék mert 8 éves korom óta edzek.140KG-t nyomok ki fekve.Majdnem anyanyelvi szinten beszélek angolul és oroszul csakhát nekem szerintem katonai középsuliba kéne mennem.Ha tudtok Linkelnétek párat.Köszi
2014. jún. 4. 20:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Most mondta az előző a Debrecenit.... Egyébként a katonasuli.hu-n megtalálod az országban található összeset.


Amúgymeg:

"ott bisztos jól teljesitenék" -> Abban nem vagyok biZtos.

1: Pszihológiai vizsgálaton önéletrajzot kell írnod amin nem árt egyébként a helyesírás. Mert ha valami orbitális baromságot írsz mint a BISZTOS akkor BIZTOS hogy alkalmatlan leszel.

2: Nem 1 nem 2 de nem is 3 olyan srácot ejtettek ki alkalmasságin aki előtte ott lazázott hogy ő ennyivel meg annyival nyom fekve. Lehet kitudod nyomni magad, CSAKHOGY az is megvan határozva hogyan kell! mert ha nem szabályosan csinálod úgy vonogatják le a pontokat hogy csak nézel.. A felülésről nem is beszélve amit úgyszint sokan elszúrnak..

Én pl. az NKE-re jelentkeztem idén és tudod vicces volt látni ahogy ezek a nagyképű kemény srácok megbuknak. Szóval ne száll el magadtól.


UI az altisztisnek: Az IQ teszt ugyanaz nekünk is és az AA-soknak is ezt csakúgy mellékesen mondanám. 3 AA-s srác is volt velünk alkalmasságin (Másodfokon) és ugyanazt írták.

2014. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ezt lényegében katona suli programnak nevezik, mostanság kezdett beindulni de elöször ebben a debreceni suliban volt amit írtam: [link]

De nem tudom hogy ide csak úgy átlehet menni nem vagyok ennek az iskolának a "szakértője" de ha jól tudom ide is kellet valami minimális fizikai. Itt le lehet érettségizni katonai alapismeretekből és erre plussz pontot kaphatsz AA vagy NKE felvételin ami jegytől függően 2-5 pont lehet..... szóval szinte semmi, ezen kívül ez a suli semmilyen más + nem ad neked a katonai pályádhoz, én megvettem a tankönyvet munkafüzetet vázlatot írtam halattam a tananyagban felmondtam magamnak én kifejezetten élveztem mert érdekelt de mivel nekem nem oktatták nem tudtam leérettségizni ami egyébként nem olyan könnyű ( pl a térképészeti alapismeretek része ) na de a témára visszatérve a nyelvvizsgát mindenképpen szerezd meg, nekik papír kell róla nem érdeklik hogy jól beszéled papír legyen mégpedig beiratkozásig szóval a jelentkezés évének júniusi hónapjáig mert ekkor kell beadni legkésőbb !!


140 kg nyomsz ki fekve 10-es létedre az nem semmi mert nálunk a koxosok sem nyomnak ki annyit, lehet hogy fontban van és nem kilóban :) na mind1 mert mi 30-an voltunk egy nap abból 5-en mentek át, én is kondiztam eléggé intenzíven bár én nem szedtem semmilyen szart izomnövelő fehérje meg semmi ilyesmit úgy is kiszűrik labor teszten ami olyan, itt is voltak kigyúrt kétajtós szekrények de ez édes kevés a gyakorlatokat pontosan időre kell végrehajtani ami nem szabályos azt nem számolják, a futás meg kegyetlen a pálya szar ez a felvételi időpontjában ( április vége- május ) hozzá jön a 25-30 fokos hőség és máris el van szarva a futás.....


egyébként nem tudom a rendőrség mennyire érdekel, sok osztálytársam ment oda mindenkit felvesznek tanulásban semmit sem kérnek a fizikai is egy 0 a honvédségihez képest és még fekvenyomást is lehet választani, meg persze a fizetésük is egy picit nagyobb mind a katonáké ( legalábbis a rendőrök minimum altisztként kezdenek ) mondjuk így fejből nem tudok rendőrségi középiskolát


vagy ha honvédség és maradsz a sulidba akkor menj el tartalékos katonának 17 évesen már megcsinálják az egészségügyi teszteket 18 évesen az alapkiképzést 8 hónap próba szolgálat után 5 évre köthetsz tartalékosi szerződést addig tanulhatsz valami OKJ képzésen

2014. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!