Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lassan bevonulok katonának....

Lassan bevonulok katonának. Mire számíthatok az alapkiképzésen? Miből áll az 5 nap? Tényleg súlyos vagy nem? Mert össze-vissza hallottam dolgoakat. Lehetőleg csak katonák írjanak.

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 03:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Háátt...ez az h nem tudom mert érettségim van,és majd amit adnak a szerződéskötéskor:S azt ondták h bármit s adnak majd fogadjam el.én meg el is fogom mert katona akarok lenni:) de a beosztásom az lövész lesz..
2010. jan. 8. 15:48
 12/20 anonim ***** válasza:
Bátyám is az. ;)
2010. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nyugi nemfogsz megszakadni. Több elméleti oktatásod lesz mint terepen rohangálás. Sokat fogsz alakizni (mert sajnos "az a lényeg") hogy a kibocsátó ünnepségen egyszerre menjen a vigyázzmenet. Ha kikerülsz csapathoz majd ott normálisan felkészítenek, főleg hogy lövész beosztásba kerülsz.

Van érettségid? Miért nem próbálod meg a tiszthelyettesit? Ha most nem is később mindenképpen próbáld meg. Most növelték a kivárási időket. Honvédból szakaszvezető 4.5 év a korábbi 2 helyett. Fizuban nem mindegy. Úgy hogy gondolkodj a nappali tts-in is. Bár lehet hogy arra már jelentkezned kellett volna.

2010. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket...az elméletek nagy vonalakban miből állnak?am a tiszthelyettesin gondolkodtam,de minél hamarabb jó lenne már melózni,ezért gondoltam úgy hogy majd az alap után leteszem mikor az alakulathoz kerültem.Azt hallottam így is lehet...
2010. jan. 8. 17:37
 15/20 A kérdező kommentje:
"Most növelték a kivárási időket."ez pontosan mit takar? kifejtenéd légyszíves?köszke
2010. jan. 8. 17:39
 16/20 anonim ***** válasza:

A Hjt módosítása előtt: alapkiképzés 3 hónap + az első 3 hónap szolgálati helyen ==> jött az első csillag (őrvezető).

Szolgáltál szolgáltál még fél évet ==> jött a 2. csillag (tizedes)

Aztán még egy év és a 3.csillag (szakaszvezető)


Jan. 1-től őrvezetőként 2 évet illetve tizedesként is 2 évet kell leszolgálnod, hogy szakaszvezető lehess.

2010. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
huhh értem köszi akkor rendesen eltolták...
2010. jan. 8. 17:57
 18/20 anonim válasza:
Szia! Budapesten jelentkeztél sima érettségivel? És már tuti hogy bemész lassan? -Ez mit jelent, mikor? Csak azért kérdezem mert engem novemberben elküldtek, hogy jöjjek vissza februárban, mert rengeteg embernek van már bent a papírja, és februárig nincs több felvétel, ha csak nincs C-s jogsim. :-(
2010. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
12%
nos nekem olyan volt, hogy reggel 5 kor flkelés futás reggeli torna akkor jobra át balra át menetelés fegyverek megismerése lövés torna fekvőtámasz és miegyéb
2010. júl. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
:)
2010. okt. 5. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!