Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonai kiképző?

Barbixo kérdése:

Katonai kiképző?

Figyelt kérdés
Egy pár napja feltettem egy kérdést, hogyan lehet valaki kiképző, akkor azt mondták, hogy az Altiszti Akadémián specializálódhatnak rá az emberek. Azonban a korom miatt lehet, hogy nem tudnék már jelentkezni. Ebben az esetben is lenne lehetőség arra, hogy kiképző lehessek? Gondolom évek múltán, ahogy halad előre a ranglétrán az ember és lehetősége nyílik az altiszti vagy tiszti állományba vételre, valahol még csak lehet esély. Vagy nem igazán?

2014. aug. 12. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Most őszintén.

Szerinted téged fognak az utcáról felvenni kiképzőnek mikor bármikor előhúznak a zsebükből 600 embert aki örülne ha feljebb tudna lépni?

2014. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyilván először a kérdezőt is ki kell képezni :)


El kell dönteni tud-e a tiszthelyettes képzőbe jelentkezni, ne legyen egy lehet -tel nyitva hagyva ez a kérdés. Utána már bármi lehet, ha olyan beosztást kap akkor lehet kiképző is. Aztán kérdés milyen alakulatnál, mert most már újoncok nincsenek folyamatosan mint a sorkatonaság idején, a technikához meg érteni kell hogy valaki egyáltalán hozzá tudjon szólni.

2014. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1-es Gondoltam, hogy nem az utcáról esek be és egyből kiképző leszek.

Az hogy te nem látsz lehetőségeket, az a te bajod.

#2-es Azért van ott az a 'lehet', mert 22 éves vagyok. 23 a korhatár és már nem egy ember mondta, hogy szerintük nem jelentkezhetek altiszti akadémiára. Itt olvastam még, hogy a rendfokozat mindegy, minden beosztástól függ: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

Viszont hogyan érhető az el, hogy ehhez megfelelő beosztást kapjon valaki?


Az is lehetne kiképző, aki az NKE-en végzett? Mert ha altisztire tényleg nem mehetek, valószínű, hogy jövőre oda jelentkezek 424 ponttal.

2014. aug. 12. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
nem látok lehetőséget mivel nem egy ismerősöm katona és panaszkodnak, hogy semmi előrejutási lehetőség nincs.
2014. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én katona ismerőseim között vannak olyanok, akiknek akad lehetőségük felfelé jutni.
2014. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!