Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Eligazítást kérnék, hogyan...

Eligazítást kérnék, hogyan kerüljek be az amerikai hadseregbe?

Figyelt kérdés

Jelenleg 15 éves vagyok 170 cm, 62kg. Tanulás nem megy, nem is szeretem, nem is fogok (csak amennyit muszáj). Unalmas, monoton munkákat pedig nem akarok végezni, főleg nem minimálbérért.

Amerikai állampolgárságom van, érettségit leteszem, és addigra már lesz angol alap vagy felsőfokúm.

Úgy hallottam nem csak tengerészgyalogság van, hanem más is az Amerikai katonáskodáson belül.

Szóval, ha odamegyek 18 évesen, megkeresem hol lehet jelentkezni, és átmegyek a fizikai teszten, akkor már másnap, vagy pár nap múlva kezdhetek is?



2014. aug. 12. 20:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Az Amerikai hadsereg nem arról híres hogy bevándorlókat vesz be a seregbe.oda még kijutni is nehéz(mármint ott élés szempontjából)zöld kártya,meg minden hülyeség kell,na meg állampolgárság sem ártana.
2014. aug. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Direkt köttök bele mindig az állampolgárságba?

Olyanra gondolok, hogy a jelenlegi méretemmel is bekerülhetek-e. Mert filmekben mindig min 180cm-es kigyurt emberek vannak. Egyáltalán kigyúrva kell odamenni, vagy egy vékony/kövér emberből is izmosat csinálnak az edzések?

2014. aug. 13. 01:27
 13/26 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy milyen magas vagy és hogy hány kilót nyomsz. A lényeg, hogy teljesítsed a fizikai és orvosi felmérőn megadott követelményeket.
2014. aug. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked könnyű dolgod van, mivel megvan az állampolgárságod, másnak még ez se jön össze, ha ott kint élsz az még jobb!

Azért tanulni se árt, mert ne hidd azt hogy katonának csak ilyen "tudatlan gorillák" mennek, mint gyűjtő "szakma" (Ne magadra értsd!) főkép nem az amerikai hadseregbe! Ha többet tanultál akkor irányíthatod a gépeket is, de ha csak általános iskolád van ne várd hogy több leszel egy sima gyalogosnál! Ami kell: hát ha már most 170 cm vagy az jó, a súlyod úgyis nő majd, és azért fizikailag is légy rendben, meg egy kis tanulás még. Hidd el, ha van amcsi állampolgárságod, már a nehezebb része le van tudva, amúgy hogy lett amcsi állampolgárságod, ha megkérdezhetem ? :D

2014. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

3 éves koromig kint éltünk. Szerintem nem fogom tudni megengedni magamnak, hogy egy ideig kint éljek újra és csak aztán lépjek be.

Amúgy azt is írtam már, hogy érettségim lesz.

Papírokkal sem vagytok tisztába... Mit kell majd vinni? Személyi, zöldkártya, anyakönyvi kivonat, mennyi minden kell?

2014. aug. 13. 09:33
 16/26 anonim ***** válasza:

#15-re:


Talán ha (majd) a követségükön érdeklődnél a szükséges papírokról felfedve a szándékodat, (majd) bővebb és pontosabb felvilágosítást tudnak adni.

És olvasd el ezt is, ebből volt már itt szó :

[link]

2014. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm #15! Ez érdekes és hasznos volt.
2014. aug. 13. 17:39
 18/26 A kérdező kommentje:
#16* Na már buktam tudásszint mérőt :D
2014. aug. 13. 17:40
 19/26 anonim ***** válasza:

#18-ra:


Figyelmetlenség, amit le kell bírni. Nem volna szerencsés, ha egy FGM–148 Javelin-t emiatt rosszul kezelnél. :-)

2014. aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Mit kell majd vinni? Személyi, zöldkártya, anyakönyvi kivonat, mennyi minden kell?

A magyar szemelyi igazolvany csak Magyarorszagon (illetve az Europai Union belul) hasznalhato . Az USAba ne is hozd ki, mert nem tudsz vele mit kezdeni.


Zoldkartya: ha amerikai allampolgar vagy, akkor nincs zoldkartyad. Ha van zoldkartyad, akkor viszont nem vagy meg amerikai allampolgar.


Az amerikai allampolgarsagodat legegyszerubben az amerikai utleveleddel tudod igazolni.

Ha magyarnak szulettel (magyar az anyakonyvi kivonatod), de kesobb megkaptad az amerikai allampolgarsagot, akkor kellett kapnod egy naturalization certificate-t. Ezzel a naturalization cert.-el tudsz az USAn belul a postan, vagy Magyarorszagon az amerikai nagykovetsegen utlevelet kervenyezni magadnak.

Ha nincs naturalization certificate-ed/utleveled, akkor nem vagy amerikai...


Ha kijossz az USAba, akkor az iranyitoszamod alapjan itt megtalalod a hozzad legkozelebbi toborzo irodat, ahol MINDEN kerdesedre valaszolnak, meg olyan kerdesekre is amirol itt a GYIKon a legtobb embernek FOGALMA SINCS!


[link]

[link]

[link]

2014. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!