Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha katonának mennék, akkor...

Ha katonának mennék, akkor van arra megoldás, hogy ne kelljen külföldre mennem? Bizonyos okokból nem szeretnék egyáltalán, bármekkora fizetés is legyen.

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 19:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Tesóm katona, én úgy tudom, hogy csak akkor megy valaki, ha aláírja erről a szerződést. Tehát nem muszáj menni, csak ha akarsz.
2010. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mivel kint sokkal több a pénz, mindig van elegendő jelentkező. Úgy hogy ha nem akarod, kimaradhatsz.
2010. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De ez biztos? Mert engem nagyon vonz a dolog, egyre többet gondolkodom rajta, csak ez a külföldi dolog tart vissza.
2010. jan. 13. 21:45
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha azért nem akarsz külföldre menni, mert ott tényleg (vissza is)lőnek, és meghalhatsz, akkor azért át kéne gondolni, hogy katona akarsz-e lenni.


Pont most említettem itthon, hogy azért érdekelne a sok önkéntes közül melyik vette azt is számításba, hogy nem 100% hogy falevelet söpörnek, táblára lőnek, meg teherautóra pakolnak mindig, mert ez nem olyan munkahely, hogy ha jön a veszély a pincébe bújok.

2010. jan. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha nem írod alá a szerződést akkor nem kell. De tényleg átgondolandó,hogy így akarsz-e katona lenni. Mert ha egyszer netán valami folytán mégis kikerülsz külföldre és akció van,akkor nem mondhatod hogy nem mész. Veszélyes ott kint,minden munkának van valami veszélye. Mindennek van jó és rossz oldala is. De ha belegondolunk,közúti balesetben jóval több magyar meghal,mint ott kint,legalábbis szerintem. :S
2010. jan. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen szerződésről beszéltek amit ha nem írnak alá nem kell menni külföldre? Ha valaki katona lesz, akkor azzal együtt vállalja azt is, hogy külszolgálaton vesz részt!!! Ezenkívül azért az a pénz már nem olyan sok ám! Gyakorlatilag 8 év alatt ha 1-2-szer emelték meg a deviza ellátmányt, és akkor is 200-300 dollárral. És a dollár árfolyama már ugye nem 300 forint! Jelentkező pedig már nincs annyi, mivel a létszámot éveken keresztül csökkentették, a misszió egyre több, és az a katona aki már 2-3-4-szer volt külföldön, nem biztos hogy annyira szeretne még menni, mert azért van ám család is, gyerekek, meg feleség, meg szülők stb. Manapság nagyon sok külföldi beosztásra jelölik a katonákat, ha szeretnéd ha nem menned kell. Ha nem, akkor viszont látásra! Tehát szerintem jól gondold meg, ha katona szeretnél lenni, ezt vedd figyelembe. Egyébként szerintem egy misszióban minden katonának részt kellene vennie, hogy tudja mi a dörgés! Tapasztalat, más nemzetek katonáinak megismerése stb.

Egy csapatnál szolgáló zászlós

2010. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha katona szeretnél lenni válald a hivatásod, és legyél ott ahol szükség van rád! Gondold újra!

De ha vonz az ilyesmi, és csak itthon szeretnél lenni, akkor menj rendőr-kommandósnak. 2 év rendészeti 4 év szolgálat és utána pályázhatsz. Ha végig mindenhol mindenben megfelesz és jó vagy, akkor sikerülhet...

2010. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszaitokat. átgondolom jobban a dolgokat
2010. jan. 15. 22:05
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kicsit is utánanéznél, tudnád, hogy ahhoz hogy besorozzanak, aláírsz pár papírt, amivel elismered: bárminemű feladat is legyen az, a felettesed parancsának engedelmeskedni fogsz, ha szükséges a saját és mások testi épségének kockáztatásával, ha kell, a haláloddal. Ha valaki istenigazából katona, akkor ott nem Airsoftozni meg Paintballozni fog, hanem igazi emberekre fog lőni, éles golyókkal. Szép dolog a filmekből táplálkozva elképzelni, ahogyan szétlősz mindent és te vagy Rambo, de ahogy a sok marha elfelejti, nem minden sebet lehet túlélni, a golyó nem csak súrolja a karodat, a fegyvert újra kell tölteni, és Nincs Mentett Játékállás.


Akárhol is vagy katona: ha kell akkor harcolsz, ha kell akkor meghalsz. Mindezt parancsra cselekszed. Harc meg nem csak külföldön van. Külföldre maximum akkor nem mehetsz, ha olyan feladatot kapnál kint, amire nem felelsz meg az alkalmasságin. De hány ilyen feladat van...


Ha csak szórakozni akarsz, akkor vegyél egy Airsoft fegyvert, terepszínű cuccot meg lőszert, manapság már 60 rugóból meg lehet oldani. Keress egy csapatot és mulass velük a terepen. De ne a hadsereget terheld, elég embert kell ott eltartanunk így is.

2010. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Katonaaa? :) Baby, megadom a számom, hívj föl és megbeszéljük! :D
2010. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!