Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hol keresnétek állást a...

Ti hol keresnétek állást a helyemben? Kommunikáció és médiatudomány szakon végeztem, ezen kívül van egy üzletvezetői végzettségem ill. középfokú nyelvvizsgám németből, kicsit beszélek angolul is.

Figyelt kérdés
(Már jó ideje nincs állásom, pedig szeretnék dolgozni! )
2012. dec. 22. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

"Kommunikáció és médiatudomány szakon végeztem"


Szerintem nézz szét a Mcdonald's-ban. A csoporttársaid már várnak.


És ilyen szakokat támogatott az állam? Be*arás! De ennek végre vége! Aki ilyet tanul, az fizet.

2012. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Míg nem volt nyomtatott sajtó, tv, internet addig nem is volt szükség az ilyen végzettségű emberekre, de ma már 2012 írunk, hamarosan 2013-at! Szóld le a magad remek végzettségét, nem ezért tettem fel a kérdést, ha nem tudsz értelmes választ adni, legalább ne égesd magad!
2012. dec. 22. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"Míg nem volt nyomtatott sajtó, tv, internet addig nem is volt szükség az ilyen végzettségű emberekre," "Már jó ideje nincs állásom, pedig szeretnék dolgozni!" vagyis még sincs ilyen végzettségű emberekre szükség, különben lenne állásod ;)


amúgy én is a mekire szavazok...a diplomád értéke még nyelvtudással is erősen tart a 0-hoz, nyelvtudás hiányában pedig tényleg 0


kezdj el tanulni nyelvet, ha már úgyis otthon vagy!

középfokú nyelvvizsga az semmi, alig elég alapkommunikációra, munkavégzéshez az édeskevés

2012. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Reklámügynökség? Internetes média? Videóújságíró?


Én a helyedben kiegészíteném a tanulmányaimat valamennyi marketinggel és informatikai vizuális kommunikációval, ezekkel együtt szerintem nyerő lennél :)

2012. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, végre az első értelmes válaszoló. :)
2012. dec. 22. 18:17
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Csak nekem nagyok az elvárásaim, vagy mások szerint is elég gáz, hogy az állítólagos nagyon keresett szakértelemmel ellátott kérdezőnk, aki kommunikáció és médiatudomány szakon végzett, nem tud kommunikálni idegen nyelven és meg kell neki mondani, hogy milyen helyeken érhet valamit a diplomája?


Az üzletvezetői végzettséged sokkal többet ér, mint a diplomád. Nem mellesleg, simán el tudnál helyezkedni akármelyik multi vevőszolgálatán, beszerzésén vagy HR osztályán, ha minimum egy nyelvet tárgyalóképes szinten beszélnél (ezekre a helyekre ugyanis bármilyen diploma belépő lehet, ha van nyelvtudásod)

2012. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. Manapság egy diplomával se egyszerű elhelyezkedni, hacsak nincs olyan kapcsolati tőkéd, hogy na gyere kisfiam vedd át apuka helyét, te biztos így futottál be, gratulálok, igazán tehetséges vagy!!

2. Nem okoskodást kértem, hanem tanácsot!

3. Van nyelvvizsgám, így tudok beszélni idegen nyelven, látom neked még a magyar se megy, mert olvasni azt nem tudsz!

2012. dec. 23. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki nyelvvizsgában méri a beszédet, az marhára nem tud beszélni. Nálunk angolul kell dolgozni, interjúkra behívjuk a nyelvvizsga nélkülieket is, mert a beszéd számít, de 15 emberből jó ha 2-nek értékelhető a teljesítménye, pedig nem szakmai angolt kérünk számon, mert azt két hónap alatt megtanulja.
2012. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia, 2012 óta eltelt pár év, kíváncsi vagyok, hol sikerült azóta munkát találnod, illetve mik voltak az állomások, szerintem ez hasznos lehet másoknak is. Én teljesem megértem, hogy ezt a kérdést feltetted, ugyanis egyáltalán nem egyértelmű a mai világban, hogy milyen végzettség mire jó, illetve gyorsan változik a munkaerőigény és olyan foglalkozások, munkakörök alakulnak ki, jönnek létre, amelyek addig nem is léteztek - pont ezért is érdekelne az elmúlt 4-5 éved. A "gyakorikérdések" oldal viszont nem túl szerencsés felület, itt sok a primitív ember és a troll, rikán kaphatsz innen segítséget, más fórumokat kell keresned.
2017. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!