Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középfokú végzettségem és 5...

Középfokú végzettségem és 5 év szakmai gyakorlatom van, mennyi fizetést kérjek, ha megkérdezik az interjún?

Figyelt kérdés
2005-2009-ig dolgoztam 5 évig bruttó 100.000 Ft-ért, utána GYES-en voltam. Ha 140.000-ret mondok az jó? Mert úgy tudom, hogy a diplomás minimálbér is ennyi. Nincs diplomám, de van 5 év gyakorlatom. 140.000 Ft az sok? Vagy lehet, hogy azt mondják majd, hogy miért csak ilyen keveset mondok, nem becsülöm többre ezt az állást? Csak általánosságban kérdeztem, nem egy konkrét állásra, mert sok helyre beadom az önéletrajzomat. Veszprém városában, kisebb cégeknél.
2014. febr. 5. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Én Bp-en élek. Szintén 5 év szakmai gyakorlatom van, szintén középfokú végzettséggel. Nyelvet önállóan nem beszélek. Ez is befolyásolja azért a fizetést! Mert sok helyre kérik az angolt, amit tudsz is aktívan használni.

Ha nem beszélsz Te sem nyelvet, akkor a 140 ezer szerintem kicsit sok. Ha beszélsz 1 nyelvet, akkor olyan 150-160 körül lőném be a fizetési igényt.

2014. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van középfokú C nyelvvizsgám, 10 éve csináltam, de megszólalni nem tudnék. Viszont az előző munkahelyemen az újsághirdetésben benne volt, hogy kell angol nyelv ismeret, mondtam, hogy van nyelvvizsgám, de 5 év alatt egyszer sem kellett használnom. Ez változó.
2014. febr. 5. 12:06
 3/9 A kérdező kommentje:
Elolvasok bármit, megértem amit mondanak angolul, de nem tudnék összerakni egy mondatot, de persze ezt az állásinterjún nem mondanám.
2014. febr. 5. 12:07
 4/9 A kérdező kommentje:
Még annak idején tanultuk talán vállalkozási ismeretekből, hogy 5 év szakmai gyakorlat kiváltja a diplomát, és emiatt lőttem be a diplomás minimálbért. Egyenlőre maradok a 140.000 Ft-nál, aztán legfeljebb nem adják meg, vagy nem vesznek fel, de aki mer az nyer! :-)
2014. febr. 5. 12:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak tudod, van hogy állásinterjún élesbe tesztelik a nyelvtudást. Én ebbe 2 alkalommal is belefutottam már. Beszélgetés közben simán átváltanak angolra és azonnal kell tudnod reagálni.

Hát... így kicsit nehezebb segíteni, mert van is tudásod, meg nincs is. Na mind1. Tételezzük fel, hogy olyan helyre pályázol, ahol semmi extrát nem kérnek, nem kell nyelvtudás sem. Mondjuk legyen ez egy Ügyfélszolgálati munka: ott azt mondanám a reális igényed Br.130 000 ft lenne. Heti 40 órás munkaviszonyra persze.

2014. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából mondhatsz ennyit

Milyen munkakörben dolgoztál öt évig?

2014. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vegyész-mérnökasszisztens vagyok és a szakmámban dolgoztam laborasszisztensként. Volt, hogy kérdeztek angolul, de csak annyit, hogy milyen idő van? Én meg mondtam, hogy "The weather is nice!" :-)
2014. febr. 5. 12:39
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor az jobban hangzana, hogy 130.000-140.00 Ft, nem baj, ha nem pontos öszeget mondok?
2014. febr. 5. 12:40
 9/9 anonim ***** válasza:
nem baj, sőt így kell
2014. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!