Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen volt a sorkatonaság a...

Milyen volt a sorkatonaság a 2000-es évek elején?

Figyelt kérdés
Könnyen ki lehetett váltani polgári szolgálattal,vagy kritériumokhoz kötötték ? Egyébként az igaz,hogy akkoriban már szinte csak az vonult be akinek nem volt ellenére(mert én valahol úgy hallottam) ?

2015. jún. 29. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Eléggé esett már szétfele, afféle úttörőtábor volt fiatal felnőtteknek.


Olvastam akkoriban egy sovány fiúról, aki túlsúlyosan (nem izmosan!) érkezett haza a katonaságból.


Kérdezték a szülei, hogy hogyan lett ilyen kövér, mit adtak enni? Azt mondja: Krumpli, knédli, tészta, rizs, kenyér.

2015. jún. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Takarítás...
2015. jún. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Remek volt.
2015. jún. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
4 szer voltam sorozáson,mire nagy nehezen megadták az E betűt.Értelmetlen felesleges kín volt,ezt azok mesélték,akiket berángattak.
2015. jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#1: Igen, katonaságban rendszeresen elhíztak az emberek a rossz táplálkozás miatt, testmozgás meg alig volt már akkor.


Kérdező: javaslom olvasd el Tomcattől az Army Reportot, megírta a saját sorkatonai szolgálatának a történetét ('90-es évek vége), szét fogod röhögni az agyad.

2015. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, elfelejtettem a lényeget: igen, bárkinek megadták a polgári szolgálatot, csak valami rizsát kellett előadni a lelkiismereti okokról. Ha már valaki bevonult, és ott kérte mégis a polgári szolgálatot, akkor persze a tisztek bef.satták, hogy "elintézik, hogy hullamosó legyen", de a valóságban nem volt ilyen lehetőségük (a polgári szolgálatot a közigazgatási hivatalok szervezték, teljesen függetlenül a Honvédségtől).
2015. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

1999-ben lettünk NATO tagok. Ez által érezhető volt hogy a Honvédség még jobban át fog alakulni, a cél az volt hogy jobb kiképzés legyen. 2000-ben már tudni lehetett mely laktanyák fognak bezárni. 2001-ben be is zárt sok nagyobb laktanya. (Cegléden a tüzérek stb., Mezőfalván végleg felszámolt a magyar légvédelem) sorolhatnám tovább...

A sorkatonaság abban enyhült hogy 2001-ben a 9 hónapról 6 hónapra csökkentette a sorkatonai szolgálatot. A polgári szolgálatot 13 hónapról 9-re csökkentették. Sokan kibúvót kerestek akkor is hogy ne legyenek sorkatonák (most ezek az emberek sírják vissza milyen jó lenne a mai fiatalság számára a sorkatonaság). Szóval én mint aki megéltem közelről ezeket, azt mondom hogy aki benne volt az tudta hogy már ez nem fog sokáig menni. A pénzt mindig megvonták minden miatt a Parlamentben (de árvíznél egyből a Honvédség kellett.) 2004-ben le is szerelt az utolsó sorkatona. Szép volt jó volt, most már csak nosztalgiázni lehet, meg az üres omladozó laktanyákat nézni amit nem használtak ki...

2015. jún. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,várom a további véleményeket,tapasztalatokat :)

Apám még olyan 90 körül volt katona és állítása szerint akkor még elég kemény volt. De a későbbiekben fokozatosan esett szét.

Akkor gondolom,hogy akik az utolsó pár évben voltak sorkatonák azok fegyvert már nem igazán láttak. Kiképzés milyen volt ? Szerintem akkor nem lehetett túl kemény,ha többen elhíztak mint azt itt ketten is említettétek.

2015. júl. 1. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!