Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek miért felesleges...

Szerintetek miért felesleges Mo-nak a hadserege?

Figyelt kérdés

Minden indokot meghallgatok.

Azok, akik hozzám hasonló véleményen vannak és szerintük nem felesleges, NE válaszoljanak. Csak azok írjanak, akik szerint felesleges.


2015. júl. 21. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért, kivel akarsz háborúzni?
2015. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Felesleges. Úgyis mások seggét fogja nyalni M.O, mindig is azt csinálta. Vagy uszítunk valakit valaki ellen, vagy cseréljük a "jó" természeti és gazdasági forrásainkkal.
2015. júl. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Azért felesleges, mert egy nagy hadi szövetség részei vagyunk. Csak egy fogaskerék. Nem kell minden réteget nekünk fentartani, hanem csak egy kis részt kéne vállalni, amit viszont prfi módon tudnánk kiszolgálni. Pl orvosi support, vagy szállítás, ilyesmi. Fölösleges repülőket tartanunk, meg szárazföldi hadsereget, úgyis bénák vagyunk hozzá, itt nincs fejlesztés, azokat vigyék a militarista országok. Olyasmit kéne elvállalnunk, amit békeidőben is tudunk használni, nem csak egy méregdrága játékszer, ami viszi a pénzt.
2015. júl. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
3. hozzászóló! Mi lenne ha NATO tagállammal kerülnénk konflikusba?
2015. júl. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ezt mindenki máshogy gondolja! HA megnézed,és kicsit érdekel a dolog,vagy ha nem,akkor nézz körül,hogy hány országban van most háború! Rengetegben! Azt se gondolta volna szerintem senki,hogy Ukraja,és Oroszo háborúzni fognaki,. + orsozo,leakar rakni Lengyelbe,és Romániába légvédelmi rakátékat,amit meg is fognak tenni! USA ere azt mondta jól van tegyed fiam,de én lebombázom... ! Már ebből konfliktus lehetne,vagy sok olyan dolog van ami miatt bármikor kitörhetni egy kisebb háború! Az tény hogy nem a legfejletebb hadsereg vagyunk! De szinte az 100% h egy brit,vagy egy Francia hadsereg lerohanjon minket,vagy ha még is annak más indoka lesz,ha pl Oroszok mellé bellnánk! Ha lenne nállunk háború én szerintem valamelyik szomszédos országgal,akik ugyan csak nem a legfejletebb technológiát használják,ez alól kivétel talán Ausztria:D Nálluk úgy szól a dolog hogy a világ legjobb cuccai vannak ott,de csak pár dbba. KEvesebb néha több,amibe van valami!:D De visszatérve szerintem nem fölösleges és kb a GDO:0,79%-át viszi el,ez a pénz semmi,ugyan úgy ha nem lenne hadsereg nem korházba fektetnék ezt a pénzt,hanem valami föloös dologra! Én azt mondom,hogy legyen hadseregünk de felezzük meg a létszámot,és cseréljük le a tankokat,és a vadász helicoptereket! kb :5-5 DB-re ! Ez nem nagyon látszana meg a költségvetésen főleg hosszú távon! Ha már megfeleznék a hadsereg létszámát,azt a pénzt minden évbe a korházakra fordítanák az lenne a legjobb!!
2015. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

3# Egy jó hadsereg tartást ad a nemzetnek, és elég nagy pszichológiai tényezője is van. Ha rajtam múlna én visszaállítanám a sorkatonaságot, az gerincet, fegyelmet verne az emberbe már fiatal korban, a gyerekek mozognának, edzenének. Én lány létemre minden évben járok nyáron katonai táborba és nagyon élvezem. :)

Elég nagy butaságnak tartom azzal a jelszóval leépíteni a hadsereget hogy majd úgyis a NATO szoknyája mögé bújhatunk.

2015. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%

Bocs kérdező, hozzád hasonló véleményen vagyok de muszáj válaszolnom a kedves #3-mas válaszolónak.


"vagy szállítás, ilyesmi. Fölösleges repülőket tartanunk, meg szárazföldi hadsereget"


És szerinted mivel szállítanak? Lóháton? Erre vannak a repülők. És egy helikoptert lehet használni pl. árvíz idején is, harckocsit meg mondjuk óriási hóban autók kimentésére. A katonákat is lehet küldeni homokzsákokat pakolni ha kiönt a Tisza. Ha nem lenne vadászgépünk mivel állítanál meg egy eltérített gépet? Tudom, már gépelnéd is egyből hogy hát de Magyarországot ilyen nem fenyeget, de az a helyzet hogy sose lehet tudni.

2015. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"én visszaállítanám a sorkatonaságot, az gerincet, fegyelmet verne az emberbe már fiatal korban, a gyerekek mozognának, edzenének. Én lány létemre minden évben járok nyáron katonai táborba és nagyon élvezem. :)" - igen, de a sorkatonai szolgálat nem egészen arról szólt, mint egy katonai tábor. Gerinc meg fegyelem helyett leginkábbis a piára meg a cigire szoktatta rá a fiatalokat. Olvasd el Tomcattől az Army Reportot. Azon túl, hogy szétröhögöd magad rajta, képet kapsz, hogy miből állt sorkatonának lenni.
2015. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó?, ez nem feltétlen igaz. Az utolsó években volt ez a jellemző, pont emiatt oszlatták végleg fel.

Az apám idejében még edzés volt, igazi katonaság. Na jó, a cigire tényleg majdnem mindenki rászokott és a piálásra is volt idő, de a lényeg akkor is az, hogy edzettek.

2015. júl. 22. 15:35
 10/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


NATO tag országgal fegyveres konfliktusba egészen biztos hogy nem bonyolódhatnánk. Egy nagyon kis része vagyunk egy nagy egésznek, nincs önálló lépésünk.


Értelemszerűen szállítójárművekre gondoltam, amikor szállítást mondtam (példának! de biztos vagy egy csomó olyan része a katonaságnak, ami békeidőben is hasznos) amiben benne vannak a szállító repülők is, de harci repülő teljesen fölösleges.


Valaki írta hogy eltérített gépet mivel szednénk le. Hát ez se egy napi probléma, de olyan pici ország vagyunk, hogy egy akárhova telepített NATO légibázisról itt egy vadászgép perceken belül.


Ha ugyanazt a pénzt befizetnénk egy NATO közös kasszába, amit most a többezer semmittevő ezredes, meg hadnagy zsebébe landol, már előrébb lenne ez az egész katonásdi. Egy túlságosan drága játéknak tartom, ahhoz képest, ami külföldi szerepvállalást tesz az ország a közösségért.

2015. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!