Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a 2. világháborúban éltetek...

Ha a 2. világháborúban éltetek volna akkor kinek "szurkolnátok"? Németeknek vagy az oroszoknak?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 01:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
40%
Kinek szurkolnátok? Hogy lehet ilyen kérdést feltenni? Magyar vagy, a magyarok a németek oldalán harcoltak - ergó, ha csak nem vagy bátor afa hazaáruló, aki saját hazája vereségéért tevékenykedik az egész háború alatt - akkor német-magyar győzelmet akarnál te is.
2015. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 EagleHUN ***** válasza:
66%

Én kizárásos alapon vizsgálom meg:

- Az Oroszoknak semmiképpen náluk nagyobb állatságokat még a németek sem követtek el. Végigerőszakolták európát ráadásul a vezérük parancsára. (A Német hadseregben ha egy katonát ilyesmin kaptak azonnali főbelövés járt érte! Talán csak a háború legvégén bomlott meg egy kicsit az ez irányú fegyelem.) A hadifoglyokkal még ha sima kényszerbesorozott kis baka is volt aki nem tehetett semmiről elveszelytették a gulágon Szibériában. Elloptak mindent a megszállt országokból, még gyárakat is, amivel újra lehetett volna kezdeni. Ez megbocsájthatatlan.

- A Németeknek sem (Legalábbis addig nem amíg ez az őrült Hitler vezette őket.) A végén már megszálltak minket és egy másik őrültet juttattak a nyakunkba (Szálasit). Plusz kiraboltak. Plusz ha ők győznek az Ária elméletük szerint mi is csak egy "alantas" nép lettünk volna.

- Az Angolok túl messze voltak ide, Churchillt és a többi szövetségest sem sikerült meggyőzni egy Balkáni partraszállásról, nyugat Európa fontosabb volt nekik, minket oda dobtak koncnak az Ruszkiknak.

- Szóval Marad Horthy, és Magyarország. Persze esélytelenül, de azért mégiscsak nekik szurkolnék ha már kell valakinek.

2015. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
56%
Mindkét birodalom ellenszenves, de magyarként muszáj lett volna a németeknek "szurkolni", ők voltak a szövetségeseink.
2015. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
57%
Deutschland, Deutschland über alles!
2015. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
67%

Én annak "szurkoltam volna" (mekkora baromság), hogy ne, szálljunk be a háborúba, akár megszívjuk akár nem. Ezen kívül, annak, hogy a kiugrási kísérletnél ne egy nap alatt foglaljanak el minket, azok után pedig annak, hogy a honvédség lehetőleg ne harcoljon tovább fojtatva a fölösleges, hatalmas áldozatok elszenvedését.

Nem kellet volna beszállni a háborúba, ez tény. Visszakaptunk területeket, három évre, egymillió halottért cserébe, megérte? '42 végén már látszott, hogy esély sincs a győzelemre, onnantól minden áldozat felesleges volt.

2015. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%
'42 végén már látszott? LOL... Akkor még Kurksz sem veszett el, a németeknek voltak tartalékaik bőven. A partraszállás is egy hajszálon múlt, aztán az ardenneki offenzíva. Még azzal is megfordulhatott volna a háború... Ez nem ilyen egyszerű, hogy 42 vége, és bumm, vesztettünk...
2015. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
100%
Azért érdekes, hogy a magyarok inkább németellenesek. A kommentek pontozásából ez jön le. Ez engem meglep. Bár lehet az aktuálpolitika miatt húznak inkább keletre.
2015. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
53%
Azért írtam a 42-öt mert, akkora már megállt a német előrenyomulás, Sztálingrádnál elkezdődött a szárnyak összeomlása (Don), onnantól, hogy a németek megálltak szerintem már egyedül az oroszok ellen sem tudtak volna mit kezdeni, és ezen kívül még jöttek a nyugati szövetségesek. Azt nem tagadom, hogy lesarkítottam a kérdést, nyilván nem így volt, hogy vesztettünk és kész. Voltak még fontos, a németeknek lehetőségeket adó pontok ezután, de szerintem a visszaszorulásukat és végső soron a vereséget már nem lehetett elkerülni.
2015. aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
70%
Szurkolni sporteseményeken szokás. Azon, hogy két szerencsétlen nép csóró fiai halomra gyilkolták egymást borzalmas körülmények között két elmebajos érdekeiért, az inkább szomorú és tragikus, mintsem szurkolásra okot adó. Szerintem.
2015. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
25%
Az utolsóval teljes mértékben egyet értek. Szomorú, hogy a mai világban még mindig rengetegen úgy tekintenek a háborúra mint egy legitim megoldás a problémákra. Sőt Szeretik dicsőíteni is, és ehhez nem kell eltávolodnunk a fejlett nyugattól. A legidegesítőbb az, hogy ma már tökéletesen lehet tudni mik folynak egy-egy háborúban, nem úgy mint száz évvel ezelőtt, a közvélemény sok országban mégis azt hiszi, hogy ez lehet jó. Nem tudom minek kell történnie ahhoz, hogy ahogy a viccben is elhangzik senki ne menjen el.
2015. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!