Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a 2. világháborúban éltetek...

Ha a 2. világháborúban éltetek volna akkor kinek "szurkolnátok"? Németeknek vagy az oroszoknak?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 01:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
17%

Jó néhány furcsa válasz érkezett a fenti kérdésre-ahogy már lenni szokott...kettőt ki is emelnék.


1. "Kinek szurkolnátok? Hogy lehet ilyen kérdést feltenni? Magyar vagy, a magyarok a németek oldalán harcoltak - ergó, ha csak nem vagy bátor afa hazaáruló, aki saját hazája vereségéért tevékenykedik az egész háború alatt - akkor német-magyar győzelmet akarnál te is."


Kötetekre rúgna a reagálásom(amire sem idő sem kedv)úgyhogy csak egy"mozzanat"...


Van egy(azt hiszem 1960-as...)magyar film aminek a címe"Fapados szerelem"és ebben a filmben mondja a Zenthe Ferenc alakította férfi főszereplő a Krencsey Marianne alakította női főszereplőnek(szerintem az itteni fórumozók 85%-a azt sem tudja kik ők...-persze ez semmit nem jelent)hogy a II. világháborúban minden rendes katonaköteles magyar férfiember katonaszökevény volt. Ebben benne van minden-nem is ragozom tovább(sem idő sem kedv).


2. "Én kizárásos alapon vizsgálom meg:

- Az Oroszoknak semmiképpen náluk nagyobb állatságokat még a németek sem követtek el. Végigerőszakolták európát ráadásul a vezérük parancsára. (A Német hadseregben ha egy katonát ilyesmin kaptak azonnali főbelövés járt érte! Talán csak a háború legvégén bomlott meg egy kicsit az ez irányú fegyelem.) A hadifoglyokkal még ha sima kényszerbesorozott kis baka is volt aki nem tehetett semmiről elveszelytették a gulágon Szibériában. Elloptak mindent a megszállt országokból, még gyárakat is, amivel újra lehetett volna kezdeni. Ez megbocsájthatatlan.

- A Németeknek sem (Legalábbis addig nem amíg ez az őrült Hitler vezette őket.) A végén már megszálltak minket és egy másik őrültet juttattak a nyakunkba (Szálasit). Plusz kiraboltak. Plusz ha ők győznek az Ária elméletük szerint mi is csak egy "alantas" nép lettünk volna.

- Az Angolok túl messze voltak ide, Churchillt és a többi szövetségest sem sikerült meggyőzni egy Balkáni partraszállásról, nyugat Európa fontosabb volt nekik, minket oda dobtak koncnak az Ruszkiknak.

- Szóval Marad Horthy, és Magyarország. Persze esélytelenül, de azért mégiscsak nekik szurkolnék ha már kell valakinek."


Hazudik az"úriember". Simán és könyörtelenül hazudik.


A nácik a földdel tettek egyenlővé minden általuk megszállt területet és mindenkit aki csak mozgott ezeken az"ellenséges"területeken írtották állat módra...


[link]


[link]


(A KÉPEK VALÓBAN MEGRÁZÓAK!!!)


[link]


Aztán a"hős"magyar hadsereg viselt dolgai a Szovjetunió elleni rablóháború során...-erről is kiadtak egy könyvet valamikor tavaly.


Az illető HAZUG hozzászóló teljes hozzászólása nem állná meg a helyét egy komoly helyen ugyanis teljes mértékben butaságokat ír. Gyakorlatilag minden mondatában de ennyi úgynevezett reakcióra volt idő s kedv...

2015. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Huh, Szamuely, már hozzászoktam, bármilyen kérdésnél tűnsz is fel, modorod és hangnemed roppant lekezelő, úgy teszel, mintha rajtad kívül az összes válaszoló intelligenciája és műveltsége a bányászbéka feneke alatt lenne. Csak tudnám, miért vagy ilyen...
2015. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Kieg: rajtad és kommancs elvtársaidon kívül
2015. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Szamuely istenátka Tibor most sem bírja ki, hogy ne hangoztatja kommunista agitációját.


A szovjet kommunistái jóval több zsidót ölettek meg mint a náci németek.

[link]

stb. stb.

https://www.youtube.com/watch?v=3dZ34oeZMGo

2015. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy szinte senki nem vette fgylembe a korhűséget. Utólag könnyű okosnak lenni meg állást foglalni, de próbáljátok beleélni magatokat abba a világba, ahol egyfelől ott az állami propaganda, másfelől meg egy kizsigerelt, nagyon széles társadalmi réteg.


Ahol mindkét oldal igazságot és jólétet hirdetett.

Ahol mindkét oldal démonizált egy ellenséget.

Ahol az információ még messze nem volt annyira könnyen hozzáférhető, mint ma... stb.

2015. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
"Szamuely CCCP Tibor", írnám, hogy a franciák jobban éltek a náci megszállás alatt, mint a háború utáni években, de már a névből tudom, hogy a dicső Szovjetunió alatt volt csak igazi jólét... film a '60-as évekből... Az aztán biztosan mentes minden komcsi politikai befolyástól :'DDD
2015. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Ki lenne olyan buta hogy a kommunistáknak szurkolna? Főleg a 1919-es komcsi vérengzések után.


Kun Béla rohadj, a pokolban.

2015. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
100%

Kedves válaszolók!


Mutassatok nekem olyat ahol Hitler mondott volna bármilyen negatívumot a magyarokra! Olvastam a Mein Kampf-ot és semmi ilyet nem találtam benne... Ha Hitler mindenkit ki arat volna irtani akkor nem vette volna fel a Waffen-SS-be azt a sok más nemzet fiait akik a németek oldalán harcoltak vállvetve (Lettek, észtek tatárok, ukránok, oroszok, magyarok,szerbek, horvátok,spanyolok,muszlimuk,indiaiak, angolok,hollandok,belgák,finnek,észtek,franciák stb...) Egy Waffen SS toborzótiszt beszélt,hogy miért is jelentkeztek olyan sokan önként hozzájuk 1.Bolsevizmus elleni harc 2.Mindenki egy egységes Európa létrejöttére törekedtek, hittek Németország győzelmében 3.Saját hazájuk érdekében,hogy a későbbi területi rendezés kedvezményes legyen a számukra.

Hiába is a történelmet a győztesek írják... Érdekes módon arról igen keveset beszélnek,hogy Sztálin hogy éheztette ki az Ukránokat.... Vagy például lefejezte a komplett papságot, a templomokból üzemeket vagy magtárakat csináltak. Egy német tiszt emlékirataiból kiderült (asszem von Leeb volt a neve) mikor bevettek egy kisvárost a helyi lakosok kérték,hogy had tarthassanak már istentiszteletet, a német katonák közösen a helyi lakosokkal rendbe rakták a templomot és volt mise, utána ennek a tisztet kezet csókoltak örömükben. Amiket most leírtam teljesen tárgyilagosan tettem, ideológiamentesen

Köszönöm

2015. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
88%
Németeknek, ez egyértelmű.
2015. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
31%
Egyiknek sem. Mindkettővel szarul jártunk (volna). Amúgy inkább a szövetségesek oldalán harcoltam volna, mint a tengelyhatalmakén, de hálát adok Istennek, hogy nem éltem még akkor. Borzasztó még nézni is filmeken a háborút, nemhogy átélni.
2015. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!