Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nyugat-európai országokban...

Nyugat-európai országokban mennyire volt elterjedt a sorkatonaság?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ez leginkább a vasfüggönyön belüli volt szovjetúnió uralta államokban volt elterjed mint pl. magyarország. Nyugatabbra is alkalmazták a sorkatonaságot?

2015. szept. 4. 13:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de akkor minek van az EU és a NATO? Ha bármi baj lenne, ők megvédenének minket, nem?
2015. szept. 4. 13:53
 12/15 anonim ***** válasza:
Meg, de ez kölcsönös, tehát nekünk is ki kell vennünk erőnkhöz mérten a részünket.
2015. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ezért is jelentene nagy veszélyt az Európai Unióból való kilépés (többek között), mert akkor hadászatilag is sokkal védtelenebbek lennénk. Nyilván ez EU-s tagállamot mégiscsak jobban védene a NATO is.
2015. szept. 4. 13:57
 14/15 anonim ***** válasza:
Az EU es a NATO nem csak nemet es amerikai katonakbol all ... hogy is gondolhatsz ilyet? Mi is EU es NATO tagok vagyunk, a mi katonaink is ott lesznek az amerikai es nemet katonakkal egyutt. NATO katonak nem alvallalkozok, nem berkatonak, hogy idejonnek es megvedenek minket. Miert tennek? Segiteni jonnek nekunk, ha kevesej vagyunk megvedeni magubkat ... nem helyettunk harcolnak, hanem velunk.
2015. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
NATO es ENSZ katonai dolog, az EU gazdasagi szovetseg ... az EU szintjen katonailag nem szolunk es nem is szolhatunk egymas dolgaiba. EU-n belul mindenki ugy vedi meg magat ahogy tudja, maga az EU csak penzsegitseget tud adni.
2015. szept. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!