Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Gondolkodok rajta hogy a...

Gondolkodok rajta hogy a Nemzeti Közszolgálati egyetemre mennék tovább a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Katonai Vezető szakára! De elég sok kérdésem van ezzel kapcsolatban. Pl: 1. Mien tárgyakbol kell érettségi? Többi lent!

Figyelt kérdés

A kérdések amikre kiváncsi lennék:

2. Kell-e emelt szintű valamiből és ha igen, miből?

3. Mien tárgyakbol kell felvételizni?

4. Az alkalmassági vizsgán miket és mennyit kell teljesiteni? (Fiu vagyok)


Pls olyanok válaszoljanak akiknek személyes tapasztalataik vannak, de mindenesetre hiteles ,,informátora" ! Köszi :)



2015. szept. 4. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Katonaekhoz bejutni egy kis intelligencia es kivalo egeszseg szukseges. Nem tudom ma milyen kovetelmenyek vannak, de amikor en meg az atkosban jartam arra, leginkabb csak egeszsegesnek kellett lenni. Azt meg egy ketnapos vizsgalat alatt ugy is kideritik ... a tobbi inkabb elbeszelgetes (volt).
2015. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kötelező emelt de ajánlott a ponthatárok miatt.

Töri, magyar, matematika, katonai alapismeretek, rendészeti alapismeretek. Ezek a felv tárgyak.


Alkalmasságis táblázatot pedig találsz ha rá keresel googlen hogy katonai alkalmassági vizsgálat pontok.

2015. szept. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Emelt nem kötelező, de ha tudod hogy csak az emeltért járó többletponttal éred el a ponthatárt, akkor muszáj.

Ha duplázva viszed a pontjaidat, akkor az alábbiakból kettőt választhatsz, matek, magyar, töri, katonai alapismeretek. Szóval csak a mindenki számára kötelező 5 érettségit kell teljesíteni, semmi plusz mint mondjuk orvosin. Nyelvvizsgával is kell rendelkezned, angol középfokúval.

Egészségügyi, pszichikai, fizikai alkalmassági van, plusz pályaorientációs beszélgetés. Fizikain 3200 m futás, 2 perc alatt felülések végzése anélkül hogy beakasztanád a lábad, és 2 perc alatt fekvőtámaszok vagy húzódszkodás. A teljesítményedet átkonvertálják pontokba, 240-et kell elérni, ugyanis T3 kategóriábanbírálnak el. (Ha elsőre nem sikerül a fizikai, visszamehetsz újtapróbálni egy hét múlva.)

Az 1. és 3. kérdésed ugyanazt jelenti. XD

Úgy tippelem még több éved lehet hátra, mert az érettségi évében állóknak nem szokott ennyi kérdése lenni, megtanulták használni a felvi.hu-t. Olyanokat kérdeztél amit mindenki aki oda akar járni, 2 perc alatt kiderít a felvi.hu illetve a Kar honlapjának segítségével.

2015. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3.válaszoló:

kettő évam van még. De néztem, felvi.hu-n ill a kar honlapján is de nem találtam telje választ a kérdéseimre, ezért tettem fel őket itt. és igen, a 1. és 3. kérdés ugyanaz volt mert kellett kérdőjel a kérdésembe is :)

2015. szept. 6. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!