Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az a háborús bűnös?

Mi az a háborús bűnös?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra vonatkozna, hogy lehet azzá válni?

Sokszor emlegetnek pl a Holokauszt kapcsán háborús bűnösöket, ráadásul épp olyanok akik állítják hogy erre a népirtásra parancs volt.

Na mármost kérdem én, ha kitör egy háború, megkapom a behívóm, katonaként szolgálok. És arra kapok parancsot hogy öljem meg a román hadifoglyokat (elnézést románok ez csak példa) , ha ezt a parancsot nem teljesítem főbe lőnek parancsmegtagadásért. Ha teljesítem akkor háborús bűnökért?


2010. márc. 13. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Háborús bűnös az, aki túl gyenge volt, és veszít a háborúban. (Németország és szövetégesei kétszer is, másodszor a munkatáborok is)


Aki megnyeri a harcot, az hőssé és jóvá válik, bármit is tett a háború alatt. (Hiroshima, Katyin, Drezda, japánok deportálása az USA-ban, több millió abortusz a győzelme után, valamint népírások a kommunizmus nevében)

2010. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Ja, és nem leszel háborús bűnös.

Általában csak a legfelsőbb vezetőket büntetik (kevés kivétellel), téged nem közkatonaként (ha nem találnak meg).

2010. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Érdekesség még, hogy a holokausztra egyetlen írásos parancsot sem találtak, amely valamelyik német vezetőtől származott volna.
2010. márc. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Mindig vannak a háborúknak bizonyos "játékszabályai". Nem bántjuk a hadifoglyokat, nem lőjük ki a személyszállító hajókat, stb. Ebben meg is szoktak állapodni az elején. Aki ezt megsérti, az háborús bűnös (előzőekkel egyet értek, aki nyert, azt tényleg nem izélgetik ezzel a végén).

A közkatonákkal senki sem foglalkozik a végén, ők parancsot teljesítettek. Az lesz a háborús bűnös, aki parancsot adott, hogy akkor most öljük meg az összes hadifoglyot.

2010. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezért háborús bűnös mindenki aki csak közelébe ment egy munkatábornak. :)
2010. márc. 13. 13:24
 6/12 A kérdező kommentje:

"Általában csak a legfelsőbb vezetőket büntetik (kevés kivétellel), téged nem közkatonaként (ha nem találnak meg)."


Akkor ennek kapcsán kérdezném. Pl Rudolf Hess miért háborús bűnös? Ő is csak hitler parancsait teljesítette. Attól hogy valaki tiszti rangban van még ugyanúgy elitélik. A parancs neki is parancs.

2010. márc. 13. 13:26
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

"Mi az a háborús bűnös?"


Aki háborús bűncselekményeket követ el. A háborúkra és a fegyveres testületekre nemzetközileg elfogadott jogi normák vonatkoznak. Amikor ezeket valaki megsérti egy háború során mint a háború résztvevője, akkor háborús bűnös.


"Sokszor emlegetnek pl a Holokauszt kapcsán háborús bűnösöket"


Pl. egy falu lakosságával árkot ásatni és aztán az árokba lőni őket háborús bűn. Egy falu felgyújtása (potom 4-5 ezer példa volt rá német részről a SZU területén) szintén háborús bűncselekmény.


"Ha teljesítem akkor háborús bűnökért?"


Ha csak parancsra teszed főbelövés terhe mellett, akkor nem hiszem. De ha megnézed, a nürnbergi perben sem közkatonákat ítéltek el, hanem olyan magas rangú vezetőket, akik döntési pozícióban voltak.

2010. márc. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ennek kapcsán kérdezném. Pl Rudolf Hess miért háborús bűnös? Ő is csak hitler parancsait teljesítette. Attól hogy valaki tiszti rangban van még ugyanúgy elitélik. A parancs neki is parancs."


Első három én voltam. Hess-t azért ítélték el, mert ő is ugyan parancsot teljesített, de messze nem volt közkatona, hanem közvetlenül a Führer mögött álló személy. A többieket is ilyen alapon tették.


Amúgy közkatona megbüntetésére itt van példa Zentai Károly. Ő (állítólag) megölt egy zsidó gyereket, és hajtóvadászat ment ellene.

2010. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Amúgy közkatona megbüntetésére itt van példa Zentai Károly."


Vagy a zuglói nyilasper (fiatalok már nem emlékezhetnek rá).


Meg kell jegyezni, hogy 1944/45 telén a budapesti Dunába lövések között nagyon sok kilengés volt, amit aligha lehet azzal igazolni, hogy parancsra tették.

2010. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó de akkor ha mondjuk én vagyok Grália Hadseregtábornoka és a Hadügyminiszter parancsára rendelem el a pirézek kiirtását, háborús bűnös vagyok?
2010. márc. 16. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!