Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért örülnének neki sokan,...

Miért örülnének neki sokan, hogy ha újra kötelező lenne a sorkatonaság?

Figyelt kérdés
Nem volt őszinte a mosolya senkinek sem, akit régen besoroztak, a mai fiatalok meg erre vágynak??
2013. nov. 28. 18:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
81%
Mert sokan azt hiszik, hogy a katonaság megnevelné a mai fiatalokat, pedig ez már a 90-es években sem volt igaz.
2013. nov. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
40%

én is fiatal vagyok (19 éves)

én is azt mondom, hogy jó lenne

ha megnéznél jobban pár mai fiatalt, te is megértenéd, hogy miért

bejött ez a hülye "páva" hullám

a fiúk kivágott felsőben, csőnadrágban, belőtt séróval hiszik azt, hogy ők az elitek

fizikai munkát még életükben nem végeztek, több időt töltenek a tükör előtt akármelyik plázacicánál

a hétvégén meg elmennek egy elit szórakozóhelyre apukáék pénzén csak azért, hogy pózolhassanak a partyfotós előtt és felnyomják a képet facebookra, hogy ők bizony nagy bulihuligánok...

2013. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%

"bejött ez a hülye "páva" hullám"


Ez a társadalmi követelmények hiánya miatt van, nem pedig azért, mert eltörölték a katonaságot.

Ha az lenne a társadalmi követelmény, hogy az emberek legyenek normálisak, akkor azok lennének és nem díszb*zik.

A másik dolog, hogy mi kell a nőknek. A média hatására pedig a nőknek páwák kellenek és nem normális férfiak, ezért a fiúk is páwák lesznek, hiszen úgy szerezhetnek nőt maguknak.


Annyira logikus az egész, hogy már szinte fáj az a tény, hogy csak én veszem észre.

2013. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
18%

ezért:

[link]

2013. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
25%

na azt azért tisztázzuk. hogy én nem írtam egy szóval sem, hogy a sorkatonásg hiánya miatt jött be ez a divathullam

csupán annyi a történet, hogy ezeknek a páváknak a többsége rosszabb, mint egy kislány

én még férfias pávát nem láttam, de komolyan

ha ti igen, akkor szóljatok légyszi

2013. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy sokakra ráférne ám. Azzal együtt idejétmúlt dolog, csak fokozná az elvándorlást. Ki fizetné a kiesett bért? Ma már kapitalizmus van, hiteleket fizetünk, nincs már szocializmus, ma visszavenné a cég a leszerelt dolgozóját fél év/kilenc hónap/egy év után? A francokat.

Én is elkerültem annak idején, s nem bántam meg. Jó katona lettem volna, ha akartam volna, de ami kötelező, ahhoz nem fűlik a fogam, mit tegyek? Piszkáltak is gyerekként ha rendetlen voltam, rosszul viselkedtem "majd megtanulod, ha katona leszel", s én azt mondtam: én nem. És nem is lettem.

2013. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
69%

Max 100ból 1 fiatal akarhatja ezt.

Az idősebbek közül meg nem hiszem, hogy aki valaha katona volt az azt mondaná, hogy a katonaság miatt ért férfivé. Vagy bármi pozitívat tanult ott.

2013. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%

5-ös, itt nem is az a lényeg, hogy ezek az emberek mik nem, hanem az, hogy miért nem azok, ami elvárható lenne.

A másik lényeg pedig az, hogy ne a mocskolódás menjen, hanem a megoldáskeresés. Meg kell érteni, hogy miért ilyenek, mik az okok.


A fiatal gyerekre 18 éven át ömlik a gyökér propaganda, hogy neki lazacsávónak, kapucnis sutyeráknak, nagypofájú, ripacs, pofátlan nyomorultnak kell lennie, ha meg akar felelni a társadalomnak és a problémát nem azzal akarjuk megoldani, hogy ezt beszüntessük, hanem azzal, hogy 18 éves kora után rá akarunk kényszeríteni valamit, ami teljesen szembemegy mindazzal, amit addig elvártak tőle, rohadt sok pénzünkbe kerül és teljesen felesleges.


Csak én érzem baromságnak?

2013. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok értelmét látnám a sorkatonaságnak manapság. Már régebben sem volt éppenséggel hatásos, leszámítva a 3 hónapos kiképzés időszakát. Az időszak további részében pedig az ember ismét eltunyulhatott, rászokott a cigire, kábszerr stb. Csak pénzkidobás az Államnak. Már megint egy olyan dolog, ami nem is igazán lényeges...ami lényeges, azzal sosem foglalkozunk, ahogy kellene.
2013. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

Nagybátyám volt sorkatona. Baszott elmenni dolgozni, mert majd úgy is jól el lesz a seregben, saját bevallása szerint ekkora bakot még életében nem lőtt. A katonák között is megvolt az a mocskos kis hierarchia, ami a börtönökben, és minekutána az elöljárók magasról leszartak mindenkit kőkeményen ment a csicskáztatás, ami rengeteg embert tett tönkre lelkileg. Pár barom kiélhette a szadista vágyait ezáltal legálisan, miközben olyan emberek, akik jóval többre voltak hivatottak csak rohadtak ott hónapokig. Sok ilyen ember leszerelés után törzsvendég lett a pszichológusnál, vagy a kocsmában, mert olyan dolgok történtek ott, amiket elmondani sem mertek.

Az egész magyar sorkatonaság arra volt hivatott, hogyha nyugatról támadnának, akkor majd a kretén magyarok feltartják addig a gaz kapitalisták, amíg a szovjetek fel nem készülnek - ez nyílt titok volt. A sorkatonaság nevelte ki a mai feleségverő és alkoholista 30-as és 40-es férfiak nagy részét. Az ott elszenvedett traumák egy élete bevésődnek.

Ne gyertek ezzel a fegyelem dologgal, mert az az utolsó dolog, amit ott tanulhattok, ott félned kell. Nem az ellenségtől, hanem a saját "bajtársaidtól", pláne ha a ranglétra, és ezzel nem a rendfokozatokra célzok, alján vagy. Minden ilyen helynek megvannak a maga szabályai, amiket a legerősebbek alkotnak és az itt "úúúdejó a katonaságg jippííí" szöveget kántálók nagy része köteles lenne behódolni, mert nem hinném, hogy egyáltalán a második X közelében lennének, nemhogy túl rajta. Ha nem követed a szabályokat, ugyan nem meghalsz, de közel kerülsz hozzá, mert úgy megvernek, hogy utána le is szerelhetsz, kártérítésól, de még elégtételről se álmodj, mert senki nem tanúskodik a javadra. Jó néhányszor leírtam már a börtön-katonaság párhuzamot, ezek szerint túlbecsültem az ide írogatók IQ hányadosát, mert olybá tűnik még nem fogtátok fel.

2013. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!