Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért van az, ha van egy pár...

Miért van az, ha van egy pár százezres fegyver gyűjteményem (vipera, gázpisztoly, kés, bicskák) egyből megszólnak?

Figyelt kérdés

De én nem szólok amikor 100 ezres telefonokat megveszik, állandóan legtöbbje azt nyomkodja, valamelyik már szerelmes is bele. De én nem szólom meg minek adtál érte 200 ezret.

Én pedig katonai cuccokat gyűjtök. Főleg a 1990-től 2005-ös időszakig.


2016. jan. 6. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Mert a mobillal nem olyan könnyű ölni. De engem személy szerint nem érdekel egyik téma sem.
2016. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Az értéke vagy a tartalma zavar másokat? Ha a tartalma az azért van, mert egy agresszív állatnak gondolnak.
2016. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Mert a sok gyökérnek rögtön az esik le, hogy biztos terrorista vagy, vagy ilyesmi.
2016. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van
2016. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kik szólnak meg és mit mondanak?

Minek mutogatod a gyűjteményed ismeretleneknek?

2016. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

De miért jó ezeket gyűjteni? Legtöbben akik ezeket gyűjtik azok félelemből teszik vagy éppen azért mert fiatalok és olyan harcosnak képzelik magukat ami a COD-ozásból jött át.

Én apám katona tiszt volt de egy deka ilyet nem gyűjtünk...nem izgat...pedig mindent kipróbáltam ami a honvédségbe működött é felengedtek rá.

2016. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Komolyan, ilyenkor a pofám leszakad amikor másnak a hobbijába vagy a gyűjteményébe szólnak bele. Jelenleg két eltérő környezetben szoktam lenni, az egyikben főleg fiatalok, a másikban pedig főleg nálam idősebb erdészek-vadászok.


Az egyikben azért szólnak meg, mert vettem egy kézzel készített kést és hogy voltam képes kiadni érte ennyi pénzt. A másikban pedig azért, mert vettem egy drága laptopot és ilyen vackokra hogy vagyok képes kiadni ennyi pénzt. Nemes egyszerűséggel ilyenkor felvilágosítom, már ha eljut az ilyen embernek nem nevezhető létformának az agycsökevényéig, hogy ehhez semmi köze.


Mindenkinek van valami olyan tevékenysége, ami nem egzakt és ezt azért teszi mert élvezi. Brutálisan unintelligens emberre vall az, amikor egy másik embernél ezeket a tevékenységeket megkérdőjelezik.

2016. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Én is így vagyok, legjobb haverom is hülyének tart emiatt.

Mert nemrég vettem egy Steiner féle átalakított pisztoly 70-ért (megjegyzem ez a legolcsóbb ár van 250-300-ért is pisztoly), egyből ,mi a francnak, csak ő tudja. Én őt nem szólom meg, vagy én nem ugatok be, a 100-200 ezer ft-és telefonnal szaladgálókat. Megjegyzem nekem egy 2007-es még igazi vas telefonom van. Legjobb barátomnak 120 ezer ft-és okos TV-je van , 50 ezres mobilja. Az okosTV-ét mondta nem tudják kihasználni. Másik osztálytársam is 90 ezres telót nyomkod, mondtam neki vettem egy bicskát 8-ért egyből "azta" milyen sok érte.



Ui.: Érdekes, én gyűjtőként nem szólogatok be a több 100 ezres kütyükkel rendelkezőket, de ,ha valakinek valami pár ezres cuccot elmondok, hülye vagy, minek vetted. Engem nem kötnek le ezek, engem az ilyen hadi cuccok kötnek le. Amúgy ilyen gyűjtőnek, interneten kell ismerkedni-e, mert máshol úgyis hülyének tartanak, még ha csak pár ezres cuccokat mondasz is el.

2016. jan. 7. 17:06
 9/10 polarbeer válasza:

Üdv!


Én mióta az eszemet tudom, gyűjtök valamit.

Kezdetben rovarokat fogdostam, aztán ásványokat, kőzeteket gyűjtöttem, mostanában pedig pénzeket (pénzérmék, papírpénzek 1800-tól Napjainkig, magyar és külföldi egyaránt), illetve régi képeslapokat (főképp Vas és Veszprém Vármegye településeiről készült 1945 előtti képeslapok) gyűjtök.


Régiséggyűjteményem értéke kb. 1 éve már meghaladja a fél millió forintot, és folyamatosan adok-veszek-cserélek, és törekszem arra, hogy egyre bővüljön. Ismerőseim, barátaim egy része azonban ezeket a holmikat felesleges kacatoknak tartja.


Mindegy, hogy milyen gyűjteményed van, 3 dolog tuti, hogy jellemez téged:

1) Megszállottan szereted a témádat, és ez a szeretet, valamint a gyűjtési vágy folyamatosan mozgatja a fantáziádat.

2) Az átlagembernél jóval nagyobb a tudásod az adott témáról, ehhez sokat kellett, és még mindig sokat kell olvasnod, tanulnod, beszélned más, hasonló érdeklődésű emberekkel.

3) Türelmes vagy, hiszen nem kis munka összerakni egy megfelelően rendszerezett gyűjteményt. Ugyanis a rendszer teszi a "sok kacatot" gyűjteménnyé, anélkül csak katyvasz az egész.


És ez a három dolog egy hatalmas pluszt ad neked, amivel a többi ember nem rendelkezik, így nem is tud megérteni téged.

Nem véletlenül mondják: a valamit gyűjtő embernek teljesebb az élete. :)


Üdv.:

polarbeer


(u.i.: van pár katonai apróságom, bár nem ebből az időszakból, hanem inkább I. és II. VH-ból: képeslapok, okiratok, papírok, töltényhüvelyek, megszállt területek érméi, bélyegei, stb.. ha érdekel, írj)

2016. jan. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mit gyűjtenél, itt mindenki jobban el tudná költeni a más pénzét. Szarjál beléjük, és csináld azt, aminek örülsz.
2016. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!