Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mik a legjobb érvek a sorkaton...

Mik a legjobb érvek a sorkatonaság mellett és ellen?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 19:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
6%

'A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.

# 15/20 Időpont tegnap 21:32'


Na, mi nem tetszett a válaszban? A 14-esre reagáltam.

2016. jún. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

A sok buta ember azt hiszi hogy a katonaság tanítja az embert jó neveltnek,holott teljesen átmossa az agyukat.Emberek,amiket a katonaság mutat az mind képmutatás.Miért van az hogy az Afrikába küldött francia békefenntartók nőket erőszakolnak meg?Így nevelik a katonákat?

Csak fegyelmet tanítanak,de teljes agymosást is kapnak az emberek.,erőszakra tanítja őket.Valahogy nem nagyon tapasztalni javulást a fiatal katonákról.A jó szülői nevelés mindent megold.

2016. jún. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
16%

Pontosan kedves előző.

Japánban is a katonák több ezer nőt erőszakoltak meg napjainkban. Biztos ők is jól neveltek voltak

[link]

2016. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

... Hát érdekes volt. Előnyét szinte semmit nem láttam a benntöltött idő alatt. Mindenki muszájnak fogta fel, ennek megfelelően is állt hozzá.


Volt valami alapkiképzésnek csúfolt valami, ahol néha volt valami érdekesség, egyébiránt dögunalom.


Konkrétan tényleg végigvedeltük az egészet, ahogy valaki itt írta is. Leszerelés után erősen össze is kellett szednem magam :)


Tehát előnye nem volt(legalábbis számomra, végigunatkoztam)


Hátránya: Nem tudtam ez idő alatt dolgozni, jelentős összegtől elesve.


Bár megtanultam az alap dolgokat, és műszaki katona voltam, de kizártnak tartom, hogy azokkal az ismeretekkel bárhol megállnám a helyem, ahol lőnek.


Inkább rábíznám ezt a részét a profikra.

2016. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Mellette igazából nem tudok egy darab érvet sem mondani. Akiket kérdeztem, azok is mind egybehangzóan azt mondták, hogy több hónapot elpazaroltak feleslegesen az életükből, és ők is a hátuk közepére sem kívánták az egészet.


Ellenérvek:


- Iszonyat pénzeket vinne el, ezt már a gazdaság nem bírná.

- A fegyházakban jobb és emberibb körülmények vannak mint a lepusztult laktanyákban.

- Semmit sem tanultak ott az emberek, már 40 éve is egy szánalmas bohóckodás volt az egész.

- Semmi másra nem volt jó, csak arra, hogy pár szociopata meg pszichopata agresszív barom kiélhette a szadista vágyait ezáltal legálisan az olyan embereken, akik abszolút nem szolgáltak rá erre, és sokszor még a felettesek is asszisztáltak ehhez.

- A modern hadviselésben már egyáltalán nem számít a hadsereg mérete. Egy profi 2.000 fős sereg simán leszed egy 20.000 fős sorozottat. Ráadásul aki nem alkalmas fizikailag vagy lelkileg a katonáskodásra, abból a büdös életben nem lesz se jó, se hatékony katona.

- Az egész nem szólt másról, mint egymás csicskáztatásáról, megszégyenítéséről, nagyon sokan ott szoktak rá a cigire meg az alkoholra.

- Akiktől kérdeztem mind azt mondta, hogy semmi mást nem csináltak, csak felmosatták velük a padlót, futtatták őket, lőni egyetlen egyszer lőttek éles fegyverrel, a fegyver felépítése gyakorlat meg úgy nézett ki, hogy egy üveglap mögötti fegyvert nézegettek.

- A nevelés a SZÜLŐ feladata, nem a katonaságé!

- A mai feleségverő, bűzlő, tanulatlan, műveletlen, sörhasú alkoholisták többsége is volt anno sorkatona. Ők akkor "normális férfinak" számítanak??

- A sorkatonaság semmilyen tiszteletre nem tanít meg. A tiszteletet ki kell érdemelni, nem pedig üvöltéssel és fenyegetéssel, megfélemlítéssel elérni.

- A katonaság ugyanúgy egy foglalkozás, egy szakma. Ennyi erővel bármelyik szakmát kötelezővé lehetne tenni.

- Ha bevezetnék a sorkatonaságot, az garantáltan elüldözné a még Magyarországon maradt fiatalok többségét is.



Nekem sincs abszolút semmi kedvem otthagyni a munkahelyem, és elmenni 1 évre bohóckodni, meg dögleni a laktanyába, miközben egy alkoholista, primitív felettes meg torkaszakadtából üvölt. A sorkatonaság egy nagyon elavult, idejét múlt rendszer. A Norvégiában, Svájcban vagy Izraelben lévő sorkatonaságot össze sem lehet hasonlítani a "magyaros" sorkatonasággal. Csak hát ők nem NATO tagok, és nekik erre van pénzük, és ehhez olyan MENTALITÁS is kell!

2016. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
46%

Alapvető probléma alegtöbb válaszoló részéről, hogy a magyar viszonyokat vették alapul, pedig a kérdés elvi:


Ha minden körülmény tökéletes, mik a sorkatonaság intézményének előnyei, illetve hátrányai?

2016. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%

'- Akiktől kérdeztem mind azt mondta, hogy semmi mást nem csináltak, csak felmosatták velük a padlót, futtatták őket, lőni egyetlen egyszer lőttek éles fegyverrel, a fegyver felépítése gyakorlat meg úgy nézett ki, hogy egy üveglap mögötti fegyvert nézegettek.'


Mintha csak a Rambo III-ból hallanám: Ellőttem már pár töltényt! XD

2016. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
26-os attól függetlenül több hátránya van,mint haszna.
2016. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

Ha olyan lenne a rendszer, mint a Koreai Néphadseregben, semmi gond nem lenne.


Nincs ott szívatás, nevelgetés. Kiképzés után végzed a dolgod normálisan, és egy rossz mozdulatért halott vagy. Viszont ott a morálért Kim kitesz rendesen. Lányegyüttesek koncertjeit rendezi katonai helyeken, medencés "partykat", stb. (Ne próbáljatok kifogásolni, több gyermekkori barátom is ott van, telefonon mutattak képeket, videókat, nem fogom a ti kedvetekért ezeket elkérni tőlük) Amikor kell akkor kőkemény fegyelem/kivégzés van, viszont amikor megengedik, akkor úgy tombolod ki magad, ahogy akarod. Egy katona sem panaszkodik ott, pedig 5-10 év a kötelező szolgálatuk, nem csak 9 hónapocska, mint nálunk! Kiegyensúlyozott a nagyon durva szigor, és a nagyon durva szórakozás!


Ezt kéne nálunk is megoldani!

2016. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

'Ha olyan lenne a rendszer, mint a Koreai Néphadseregben, semmi gond nem lenne.'


Szerintem ezt a rendszert hagyjuk az északiaknak. A többség ellenezné.

2016. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!