Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért lenne baj az, ha a...

Miért lenne baj az, ha a fiatal magyar férfiakat megtanítanánk, hogy mit kell tenni egy katasztrófa vagy háború kitörése esetén?

Figyelt kérdés
Vagy sokkal kényelmesebb életképtelennek lenni?
2010. ápr. 14. 12:23
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én is egyet értek avval h lehetne ehhez hasonló kiképzés .Apám és nagyapám sem halt bele , h 2 évre sorkatonaságra mentek .15 vagyok , haverokkal egyet értünk h jó lenne egykét beképzelt pö_csnek a katonaság (ahhoz viszonyitok amit a szüleim meséltek) !



De azért szegény emosok mit csinálnának ott ?

100 m gyaloglástól felszerelésben és elkezdnek sirni ... :)


az az 1 év v legalább 2-3 hónap is jó volna tanulni ott vmit ! fegyvereket kezelni : szétszedni-összerakni , katasztrófaelháritás , hasonlók ...

2010. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Japánban a testnevelés óra még számos iskolában harcművészet oktatásból áll. Hasonlót nálunk is be lehetne vezetni, de saját tapasztalatból tudom, hogy valakit már óvodás korában annyira nagyképűnek neveltek, hogy nem tudná befogadni a küzdőművészet szellemiségét, és az egész csak azt eredményezné, hogy az átlag ember sokkal nagyobb kárt tud tenni a másikban. Egy pár hónapos katonai kiképzésnek pláne ez lenne a eredménye, katasztrófavédelemmel az a probléma, hogy számos ember nem katasztrófa sújtott területen lakik, és ők semmit nem tudnak kezdeni a tudással.
2010. máj. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!