Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért lenne baj az, ha a...

Miért lenne baj az, ha a fiatal magyar férfiakat megtanítanánk, hogy mit kell tenni egy katasztrófa vagy háború kitörése esetén?

Figyelt kérdés
Vagy sokkal kényelmesebb életképtelennek lenni?
2010. ápr. 14. 12:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
12:32-es, és kérdező, igen igazatok van. Ezt iskolai keretek között kéne csinálni, esetleg ha már nem iskolás az ember, akkor tanfolyamon estin akár. Az iskolában pedig osztályfőnöki óra helyett illem és erkölcstant okítanék, testnevelés óra helyett pedig erőnléti edzéseket esetleg választható harcművészetet, küzdősportot, aminek haszna is van.
2010. ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
17%

még egy fontos dolog: az hogy fizikailag megedzel valakit ahhoz nem fog gerincesség társulni...


elég sok harcművész ismerek, és meg kell hagyni a többségük inkább a verőlegény/pénzbehajtó/kidobó fajta

2010. ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%
Na igen, nem tudom feltűnt-e hogy honnan vannak a "bunkó harcművészek"? Általában thai vagy kickboxosok, akik annyira nagyra vannak maguktól. Jómagam wing tsunozom, és még senkit nem hallottam, hogy a kung-fuval vagy a karatéval kérkedik, ellenben a thaiboxosoknak nagyon nagy az arcuk, holott egy igazi harcművész sosem kérkedik a tudásával. És igen, a katasztrófavédelemben, természeti katasztrófára gondolok, árvízvédelem, tűzkár, vízkár stb.
2010. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
69%! második vagyok. Én arra gondolok "honvédelem" alatt, hogy legyen egy alapkiképzés, ha ne adj Isten egyszer valami baj történne (világháború, vagy valaki megtámadna minket), akkor ne akkor kelljen kiképezni az embereket, hanem legyen egy alaptudásuk/tudásunk. Érted? Ártani nem ártana.
2010. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"ne legyenek olyan köcsögök h háborúba kezdenek a magyar falukban városokban."


Szerintem ezt nem mi döntjük el, hogy ki támad meg minket, mi csak max. minimalizálni tudjuk a károkat, és felkészülni rá. De amógy kire gonolsz?


És az, hogy itt van a nyakunkon az éghajlatváltozás, és nemsokára óriási méretű népvándorlások kezdődnek a vízért és élelemért? A Kárpát-medence jó hely, szerintem sokan jönnének ide. Ha pedig nem akarod, tudod magad és családod megvédeni ellenük, akkor bizony elveszted a túlélési versenyt, és kíméletlenül véged van. Vagy te talán annyira felvilágosodott vagy, hogy veled ilyen nem történhet meg.


Figyelj, azzal hogy demokrácia van, még nem azt jelenti, hogy az emberiség képes kiiktatni a természet szabályait. Sőt, inkább elhiteti magával, hogy képes rá, de csak tévesen, mivel később vissza fognak ütni a dolgok.

2010. ápr. 14. 12:40
 16/22 anonim ***** válasza:
61%

"Szerintem ezt nem mi döntjük el, hogy ki támad meg minket, mi csak max. minimalizálni tudjuk a károkat, és felkészülni rá. De amógy kire gonolsz?" A felsőbb körökre gondolok, akik háború idején is nyugiban teázgathatnának. Ott kell megelőzni a problémát, és nem a problémára készíteni fel mindenkit kötelezően.


"És az, hogy itt van a nyakunkon az éghajlatváltozás, és nemsokára óriási méretű népvándorlások kezdődnek a vízért és élelemért? A Kárpát-medence jó hely, szerintem sokan jönnének ide. Ha pedig nem akarod, tudod magad és családod megvédeni ellenük, akkor bizony elveszted a túlélési versenyt, és kíméletlenül véged van. Vagy te talán annyira felvilágosodott vagy, hogy veled ilyen nem történhet meg." Megint ugyanez. Megelőzni kellene a problémát. De amúgy nagyon eltúlzod ezt az egészet úgyhogy nem is mennék bele.


"Figyelj, azzal hogy demokrácia van, még nem azt jelenti, hogy az emberiség képes kiiktatni a természet szabályait. Sőt, inkább elhiteti magával, hogy képes rá, de csak tévesen, mivel később vissza fognak ütni a dolgok" Ki mondta hogy a demokráciának egyáltalán köze van a természet szabályaihoz? Mindegy hagyjuk.

2010. ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
9%

- 2-3 hónap az fityfirity.

- Helyeslem a katonaságot abból a szempontból, hogy ott lesz férfi a fiúkból. Addig anyuka kicsi fiai, és ha nem edzik meg őket, aztán a feleség kicsi fiai lesznek (kinek kell ez?). De ez ami pl. nálunk is Szerbiában van, hogy minden hétvégére hazamehetnek, ez megint egy nagy nulla nevelődés szemponjából. (Apám annak idején még 2 évig volt katona, s másfél év után látogathatott haza.) Levélben sem tömték otthonról lóvéval, fel kellett magát találnia, és felnőnie.

- De csak megnevelődés szempontjából tartom jónak a katonaságot (no nálunk nyelvtanulás szempontjából is). Semmilyen valós veszély nem fenyegeti Magyarországot!

2010. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen, könnyű mondogatni ezt a katonaság dolgot, hogy "ezek a mai fiatalok nem is férfiak, mert nem voltak katonák".

Mi van azzal akit egy lúdtalp miatt nem vesznek fel, pedig nagyon szeretne menni? Pl.: én. Lehet, hogy csak 60 egy-két kiló vagyok, nincs rajtam sok izom, de így is lehet, hogy túlteljesítenék egy-két katonát.

Tehát én életem végéig anyuci fiacskája leszek?

2010. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Gyere ide, itt felvesznek, ha az agyad deformált, akkor is. ☺

Boccs, persze van az úgy hogy valaki nem lehet katona. Sportolj keményen, az is biztos jó arra, hogy egy pasi rendet és csapatszellemet tanuljon.

2010. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%

Ha árvíz van, akkor mit csinál egy katona??? Gépfegyverrel lőjjön bele a vízbe??? Ne röhögtess már!!!


2-3 hónap fegyvertannak kellene lennie és testnevelésnek. Az illemet a szülőknek illetve az ISKOLÁBAN kellene megtanulni, illetve illemtan órát tartani elsőtől kezdve, illetve a testnevelésre jobban rá lehetne feküdni.

Amúgy amíg nincs felszerelés, egy katona mit csinál, ha jön egy komoly adsereg, most csak példának vegyük Izraelt (nem vagyok antiszemita, csak a haderejük elég jó). Ha jönnek a modern fegyverek és a modern küzdőtér, akkor mit csinál egy leselejtezett, 50.000 forintos fegyverrel egy katona?

Amúgy ha életképességre akarják nevelni az embereket, akkor éles lőszerrel kellene gyakorlatozni, akkor lenne haszna az egésznek, a katonák megtanulhatnák, hogyan kell túlélni... Waffen-SS és a U.S. Army Rangers és a Francia Idegenlégió (hogy mondjak néhány olyat alakulatot, amit a nők is ismernek) módszerei teszik életképessé a férfiakat, a menetfelszerelésben szaladgálás annyit tesz, hogy megtanulsz futni, de nem fogsz tudni dönteni a komoly helyzetben...

2010. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!