Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha akkora embererőhiány van a...

Ha akkora embererőhiány van a Honvédségnél, hogy már a közmunkások közül akarnak toborozni, akkor nem lenne egyszerűbb vonzóbbá tenni a katonai pályát inkább?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl. X évnyi szolgálat után ingyen elmehetsz egyetemre, vagy kapnál egy házat, esetleg némi adókedvezményre is jogosult lehetnél, vagy igazából bármi olyan privilégiumban részesülhetnél, amit normális civilként nem lehetne elérni. Voltam már toborzóirodákban, láttam milyen arcok voltak ott, hát nem épp egy Holt költők társasága, azonban ha a Honvédség vonzóbb ajánlattal állna az emberek elé, akkor talán nem csak mindenféle leszakadt arc meg militarista tini akarna odamenni. Azzal ne jöjjön senki, hogy ez sokba kerülne az államnak, mert amennyi pénzt az állam lehúz a vécén éves szinten, annak a tizedéből megvalósítható lenne ez. Nem egy mega-hadsereget kellene felépíteni, amivel el lehetne foglalni a világot, csupán rá kéne szánni annyi pénzt, hogy imponáló helynek látszódjon és az embereknek megérjen odamenni. Havi kétszázötvenezerért nettóban (ami fele annyi, mint egy országgyűlési képviselő havi tiszteletdíja) és a leszerelés utáni stabil és vonzó jövőkép mellett klasszisokkal vonzóbb pálya lenne a katonai hivatás, mint most.
2016. júl. 25. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát közmunkásokkal nem egyszerűbb?
2016. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyha ennyi munkát beleakarsz feccölni valamibe, akkor inkább már a gazdaságot hozzák rendbe...
2016. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
"Azzal ne jöjjön senki, hogy ez sokba kerülne az államnak, mert amennyi pénzt az állam lehúz a vécén éves szinten, annak a tizedéből megvalósítható lenne ez." ... átalában a wc-n lehúzott összeg, az valakinek bevételt jelent. Pont olyasmiket mint adókedvezmény, valaki kap házat, ingyen egyetem stb., csak egy másik érdekcsoport. Pl. tanárok, orvosok, sportolók, rászorulók stb. Ők is ugyanúgy sírnak a vonzóbb pálya miatt, hogy nem kapnak elég dolgot. Ami azt illeti, ebben az országban mindenki kapni akar valamit az államtól, juttatást, szolgáltatást (rendvédelem, igazságszolg., egészségügy, oktatás), megrendelést, támogatást, segélyt, munkát, béremelést, nyugellátást. Az "adni akarok" oldalon már kisebb sor tolong, ahol adózni kell, járulékot fizetni, vagy csak egyszerűen jó minőségben dolgozni a közszférában. Szóval a wc-n kidobott pénz csak nézőpont kérdése. Általában egy magyar állampolgárnak az az állam által wc-n kidobott pénz, amit nem kizárólag rá költenek.
2016. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az ingyen egyetem biztosítaná, hogy a jövőben is legyenek tanárok, orvosok és mérnökök. Hogy ki érdemel többet és miért az teljesen szubjektív, én amondó vagyok, hogy 3-4 évnyi szerződéses szolgálat, amiben az is benne van, hogy bármikor elvihetnek Kabulba vagy Rakkába szerintem olyasvalami, amit megéri jutalmazni. Abban hogy az egészségügybe és az oktatásba távolról sem megy annyi pénz, mint amennyi kellene egyetértek, de a honvédség általam felvázolt átalakítása nem jelenti azt, hogy a többi helyre egyáltalán nem kerül pénz, az állami költségvetés csak egy minimális részét kellene ráfordítani. Egy átlag 21. századi magyar fiatal a szüleinél lakik a húszas évei végéig és röhejesen kevés pénzért dolgozik, ami kiöl belőlük minden ambíciót, a másik opció pedig London, szóval nem sok választásuk van, azonban ha lenne egy olyan alternatíva, ami által egyszerre végezhetnének hasznos munkát, aminek a lejártával kaphatnának olyan kezdőtőkét az élethez, amiből többre telik egy 25 éves használt autónál meg egy másfél szobás garzonnál, talán sikerül itthon tartani az embereket és kihúzni őket abból a szellemi és lelki nihilből, amiben most vannak.
2016. júl. 25. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mondom azt, hogy nem értek egyet veled. Csak a probléma az, hogy szegény, csóró ország vagyunk. Ez pedig amiatt van, mert a magyar állampolgároknak nincs semmi tőketulajdonuk. Az állami tőkét elherdálták a rendszerváltoztatáskor, és azóta spirál szerűen nem tudnak/nem is akarnak megtakarítani és tőkét felhalmozni, ezáltal pedig nincsenek magyar vállalatok melyeknek a tőkejövedelme kiegyensúlyozná a jóléti kiadásokat. De a magyar emberek sajnos még a szellemi tőkébe se nagyon fektetnek, nem képzik magukat. Panaszkodnak, hogy rossz az oktatás (ami persze igaz), de igazán senki sem akar tanulni, csak a papírra hajt. A lehetőség nyitott lenne az önképzésre, akár színvonalas és még ingyenes MOOC kurzusokkal, de a kutyát nem érdekel itthon. Ha pedig csorók és buták vagyunk, akkor tényleg esélytelen a nemzetközi mezőnyt megközelíteni. Sajnos csak egy jól menő, gazdag ország tud a védelmi kiadásokra többet áldozni. Visszafele nem megy a folyamat, hogy előbb a semmiből fizetjük a katonák képzését, felemelkedését, és utána majd ők felemeli az országot (a hajunknál fogva).
2016. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem,ennél egyszerűbb és olcsóbb megoldás nincs.Az más kérdés,hogy milyen honvédség sül ki ebből.
2016. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Morozov ***** válasza:
Már ahhoz is rengeteg pénz kellene, hogy ahogy írtad, anyagi szempontból vonzóvá tegyék a katonai pályát és az állandó hadsereg létszáma elégséges legyen. Ettől azonban még messze nem lenne ütőképes a sereg, a felszerelés elavult és hiányos, a hadiiparunk nulla. Azt sem mondanám, hogy vasfegyelem van.
2016. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A katonaságnál már addig is lehetett tanulni, szakmát is szerezni, egyetemre is menni, nem?


Házat nem tudom hogy miért kéne kapniuk, de lakást szerintem kapnak, valamilyen kedvezményesen.


A toborzóirodákba még jó, hogy nem a filmszínésznek való külsejűeket osztják be. A tévében a toborzásról szóló riportoknál szép szőke nők és jól mutató férfiak voltak.


Miért kéne, hogy "imponáló" helynek tűnjön a katonaság, és főleg mit ér az olyan katona, aki imponálni akar és azért megy katonának. Akkor már inkább a militarista öcsi meg a szakadt arc.


Nagyon logikus, hogy azok közül próbálnak toborozni, akiknek szükségük van az útmutatásra, a mindennapos beosztásra.


Csak azt remélem, hogy kellő alkalmassági vizsgálatokon fogják őket szűrni. Persze, az alapkiképzés senkinek nem válik kárára.

2016. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!