Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Star Warsban használt...

A Star Warsban használt birodalmi lépegetők építésének a valóságban lenne valami értelme?

Figyelt kérdés
Szerintem nem.

2017. febr. 1. 23:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ugyanazok az előnyei, mint egy tanknak, csak épp van egy csomó hátránya mellé. Hatalmas célpont, instabil(abb), nagyobb terhelés, könnyebben megakad pl. sárban vagy gödörben, nehezebben kivitelezhető, stb. Semmi előnye nincs, amennyire én látom. A tank egyszerűen jobb.
2017. febr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként a filmben a lépegetőknek szerintem van energiapajzsuk.
2017. febr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
nincs,de ennél csak a halálcsillag vagányabb
2017. febr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

2es, nincs energiapajzsuk


Nos, igen, az AT-AT az egyik legéletképtelenebb elmefosomány ami Lucas agyából kipattant:D

Viszont az AT-TE (a 6 lábú tank a 2-3. részből) illetve az AT-ST elődje, aminek nem jut eszembe a neve.. amelyik a 3. részben van, egyszemélyes, kétlábú lépegetőcske... na, ezek például lehetnének ütőképesek, hiszen az AT-TE súlypontja jóval alacsonyabban van mint az AT-AT-é, és a 6 láb miatt is stabilabb, ráadásul körbe van lövegekkel.. talán a tetőtéri löveg, aminek a fülkéje nyitott, az a gyengepont...

A kis, kétlábú lépegető pedig fürge, képes nagyokat ugrani, és egy viszonylag erős tűzerejű ágyúval van fölszerelve... viszont nyitott, vagyis inkább amolyan "könnyűlovasságnak" lehetne használni, mert simán kiszedhetnek belőle

2017. febr. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően szerintem van értelme, ugyanis elsősorban nem támadó jármű, hanem egy páncélozott szállítójármű (AT-AT is ezt jelenti). Sík terepen használni szerintem felesleges, de olyan sziklás, egyenetlen terepen, ahol az akadályokat könnyen átlépi, megvan a létjogosultsága. Nem véletlen fejlesztetett a BD a tengerészgyalogságnak lépegető robotokat (Persze az végül megbukott, mert túl hangos volt harci feladatokhoz).
2017. febr. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Szimeon ***** válasza:
74%
Egyeszer láttam egy filmet a finnországi fakitemelésről. Na ott alkalmaznak lépegetőket. Az erdőben a kidöntött rönkök között egy ilyen kisebb lépegető izével mennek és pakolják, vonszolják odébb a rönköket. Hogy mi az értelme, azt nem sikerült kiderítenem, mert szerintem nyáron elsűlyed, télen meg símán helyettesíthető valami lánctalpas járművel. Lehet, hogy csak poén volt?
2017. febr. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
A filmben benne is van hogy miért hülyeség. Magas, vékony lábai vannak a nagy, tömör testhez, ezért instabill, kibillenésnél nagy a tehetetlensége.
2017. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%
hatos kamu:D
2017. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Fatal_3rror_ ***** válasza:
89%

Valóságban ott bukik a dolog, hogy sokkal sérülékenyebb mint egy harckocsi.


Főleg a mai aszimmetrikus hadviselésnél bukna el. A közel-keleti háborúk teljesen átértékelték az alapvető szállítási feladatokat is. A Hummereket is a jövőben MRAP járművekre cserélik, amik védve vannak az aknák, bombák, rpg-k ellen.


Egy lépegetőnél sokkal nehezebb megoldani a védettséget, elég egy találat és eldől, a por, homok, koszolódás hamar tönkretennék a lábait, ráadásul egy csere, javítás is sokkal körülményesebb mint egy harckocsinál, vagy kerekes járműnél.

2017. febr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Szimeon ***** válasza:
55%

8-asnak:

[link]

2017. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!