Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz hogy a drezdai bombázás...

Igaz hogy a drezdai bombázás célja az volt, hogy összehasonlítsák a hirosimaival?

Figyelt kérdés
2017. júl. 14. 13:43
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/142 A kérdező kommentje:
az "ahogyan lehetséges alatt" nem a fizikai lehetséges voltára gondoltam hanem a hadászatira. nyilván nem fogják az összes rendellkezére álló repülővel az összes rendelkezésre álló bombát egyetlen egy védtelen városra ledobni, figyelmen kivül hagyva a teljes háburú szempontjait. majd leközlebb akkor leirom ezt is a gyengébbek kedvééért nehogy valaki azt higye hogy arról van szó hogy az összes géppel az összes bombát ledobják majd a gépekkel jkamikázéként becsapódnak a városba sőt még a hajókkal is felmennek drezdáig a partrafutnak velük s nekimennek az épületeknek
2017. júl. 15. 19:38
 82/142 anonim ***** válasza:
100%
Én sem az összesre gondoltam, csak összehasonlítottam 1945 első három hónap bombázásaival.
2017. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/142 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy vicces számomra, hogy nem úgy gondoltad, ahhoz képest, hogy korábban szerinted le akarták modellezni az atombomba erejét.
2017. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/142 A kérdező kommentje:
és a kettő gondolat hogy függ össze nálad? normál bombáknál nincs kritikus tömeg, az lehet kisebb is.
2017. júl. 15. 19:58
 85/142 A kérdező kommentje:
összemérhetőségről írtam. ismered a fogalmat?
2017. júl. 15. 19:59
 86/142 A kérdező kommentje:

"Én sem az összesre gondoltam, csak összehasonlítottam 1945 első három hónap bombázásaival."


Csakhát már korábban is agyonbombázott várost nehezen összehasonlítani. Sokkal több a másodlagos hatás. Persze ha tagadjuk az összehasonlítást akkor ez nem szempont.

2017. júl. 15. 20:08
 87/142 anonim ***** válasza:
100%

"Csakhát már korábban is agyonbombázott várost nehezen összehasonlítani. Sokkal több a másodlagos hatás. Persze ha tagadjuk az összehasonlítást akkor ez nem szempont."


Érdekes, szóval azt mondod, hogy bár nem volt más cél csak a szín tiszta pusztítás, mégis egy közös bevetésre kisebb erőket összpontosítottak, mint előtte és utána a már lebombázott város ellen külön-külön.


Így már teljesen logikus az egész.

2017. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/142 A kérdező kommentje:
ép ez a lényeg hogy egyszerre csinálták nem külön külön. amúgy komoly katonai cél Drezdánál nem volt.
2017. júl. 15. 20:35
 89/142 A kérdező kommentje:
(ahogy Hirosimánál se ott is inkább a város épsége volt a szempont a felmérés miatt)
2017. júl. 15. 20:41
 90/142 anonim ***** válasza:
100%

Először is köztudott tény, hogy nem Hirosima volt az elsődleges célpont, csak később valamiért megváltoztatták a prior listát, de csak feltételezések vannak, hogy miért.


Másodszor ha már összehasonlítás, akkor ne mondj olyat, hogy ugyanaz volt, mint Drezdánál, hiszen ott volt a Második Általános Hadsereg főparancsnoksága, hadianyagraktára, közel 40 ezer katona állomásozott ott és azért fontos szempont volt, hogy nem volt fogolytábora.


Na meg győzelem a legkisebb veszteséggel, kockáztattak és bejött.

2017. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!