Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehetne esélyem katonaként?

Lehetne esélyem katonaként?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Érettségi évében gondolkoztam rajta,hogy jelentkezek. Aztán más utat választottam. Akkoriban majdnem minden nap tornáztam otthon(felülés,fekvőtámasz,stb.),ha nagyon jó idő volt még futni is elmentem. Azóta 3 év telt el. Még most is tornázok,de csak nagyon ritkán,mert jelenleg dolgozok és a munkám miatt se időm se erőm nincs rá. De a munkahelyemen egész nap állok és ha úgy van pakolok. Ha most úgy döntenék,hogy mégis megpróbálom mennyi esélyem lenne? Egyébként milyen az alkalmassági vizsgálat?
2017. dec. 25. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt leirják. Sok sikert!

[link]

2017. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
azzal tisztában vagy hogy egy katona az embereket öl ,először azon gondolkodj el meg tudnád e tenni
2017. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de én inkább valami tapasztalatra gondoltam. Aki volt már ilyenen,vagy esetleg katona vagy akinek köze van valami sporthoz. Mert ugye én most nem sokat mozgok. És kifelejtettem,hogy szemüveges is vagyok. Az mennyire akadály?
2017. dec. 25. 19:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen,mert arra gondolnék,hogy az ő halálával más emberek életét mentem meg.
2017. dec. 25. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Magyarul Istent akarsz játszani. Te döntöd el ki élhet, és ki halhat meg.
2017. dec. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki nem a kérdésemre válaszol,az inkább ne is írjon. Értelmes véleményeket szeretnék. És nem akarok istent játszani. Valamiért úgy érzem,hogy ezt szeretném csinálni és kész.
2017. dec. 26. 11:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Istenem. Vágjátok ugye, hogy jelenleg a Honvédség ugyanolyan munkahely mint a többi, annyi különbséggel, hogy van 1-2 olyan misszió ahol sor kerülhet de nem szokott arra hogy fegyveres harc alakuljon ki...

mellesleg a honvédség fele nem is harcoló beosztás, nőként meg végképp nem harcoló beosztásba kerülne.


Válaszolva akérdésedre pedig: 2-3 hónap edzéssel feltudod magad hozni odáig hogy alkalmasságin átmenj utána meg majd a többi menni fog.


Szemüveg 3.0 dioptriáig nem probléma.

2017. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes választ!
2017. dec. 26. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
P.uncitágitásra készülj fel azért, kb MINDEN nőt szétk.úrnak a honvédségnél, sokat már az alapkiképzésen, többit meg az alakulatnál, kinézettől függetlenül.
2017. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A katona nem feltétlenül öl embert, ezt a sületlenséget nem is tudom honnan vettétek. Háborúban persze, de ott is csak ellenséget, csak katonát (civilt nem) és csak akkor öl, ha már elkerülhetetlen a konfrontáció. A lövések 90%-a erőfitogtatás szokott lenni, hogy az ellenség ne merjen beljebb nyomulni.


Egyébként békeidőben a katonák inkább katasztrófák esetén segédkeznek itt-ott (lásd: árvíz sújtotta terület, bomba hatástalanítása, stb.) vagy speciális mentésekben vezénylik le őket.

2017. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!