Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit csinál egy magyar katona...

Mit csinál egy magyar katona tiszt?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csináljak. A Különleges Műveleti Zászlóaljhoz szeretnék csatlakozni és azt olvastam, hogy több esélyem van tisztes illetve altisztként bekerülni oda, mint tisztként. Most érettségizem és megjelöltem a tisztképző iskolát.


Érdekelne, hogy egy hadnagy ugyanúgy megy ki a frontra harcolni, mint például egy tizedes/szakaszvezető?


Filmekből nekem úgy jön le ez az egész dolog, hogy a tisztek a szálláson vannak és 1 megy ki a csoporttal a csoportparancsnok és a tisztesek/altisztek a "végrehajtó egység". Ez, hogy működik a honvédségnél?



2018. febr. 16. 20:08
1 2 3
 1/24 Molyember ***** válasza:
90%
Milyen frontra? :D
2018. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam. Mikor bevetésen van például a KMZ akkor a hadnagy is megy velük?
2018. febr. 16. 20:25
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

Én is így tudom. A hadnagy tiszt és a tiszti bunkerben lakik, biztonságos távolságban a frontvonaltól miközben a sorállomány a tetveket eteti a dekungban. A hadnagy nem "ugyanúgy megy ki". Hanem hadonászik a stukkerre miközben azt óbégatja, hogy: Rohamra! Rohamra! Rohamra! Aki meg mezei tizedes, vagy szakaszvezető és nem rohamoz, azt meg szépen lepuffantja, vagy feljelenti a hadbíróságon.

Hát így "működik" ez a "honvédségnél".

2018. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak nekem tűnt fel az, hogy a hadnagyokat nem igen látni tűzharcban. Én viszont pont, hogy olyan szerepet akarok betölteni aki megy és folyton ott van ahol harcolni kell.
2018. febr. 16. 20:42
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Én viszont pont, hogy olyan szerepet akarok betölteni aki megy és folyton ott van ahol harcolni kell.

Kicsit sok amcsi filmet lattal. Na meg ehhez a megfelelo orszagban is kellene szuletni.

A honvedsegnel max a szunyogok ellen fogsz kuzdeni...

2018. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen, tudom :/. Viszont külföldi szolgálatokra lehet jelentkezni illetve nekem a célpont a KMZ. Ők azért elég sok nemzetközi feladatot hajtanak végre.
2018. febr. 16. 21:17
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Fénymásol, szkennel, táblázatokat tölt ki.
2018. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Szerződéses katonának állni mennyire biztos munkahely? Illetve ők miket csinálnak?
2018. febr. 16. 21:29
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Miért akarsz embert ölni?
2018. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Jajj, hagyjuk már ezt, hogy miért akarsz embert ölni. Idióta kérdések ezek. Kérdezz meg egy szakácsot, hogy miért akarsz főzni.


Ezt a hivatást választom, katona akarok lenni!

2018. febr. 16. 21:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!