Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit csinál egy magyar katona...

Mit csinál egy magyar katona tiszt?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csináljak. A Különleges Műveleti Zászlóaljhoz szeretnék csatlakozni és azt olvastam, hogy több esélyem van tisztes illetve altisztként bekerülni oda, mint tisztként. Most érettségizem és megjelöltem a tisztképző iskolát.


Érdekelne, hogy egy hadnagy ugyanúgy megy ki a frontra harcolni, mint például egy tizedes/szakaszvezető?


Filmekből nekem úgy jön le ez az egész dolog, hogy a tisztek a szálláson vannak és 1 megy ki a csoporttal a csoportparancsnok és a tisztesek/altisztek a "végrehajtó egység". Ez, hogy működik a honvédségnél?



2018. febr. 16. 20:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

#9, 99% nem akar senkit sem megolni. Penzrol szol az egesz.

11 eve vagyok szerzodeses, de mig orsegben is voltam, inkabb dobaltam volna kavicsokat, mint meghuzzam a ravaszt, meg ha "jogosan" is.

2018. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
22%
Mit csinálna? Hát iszik mint a gödény. Az oroszok ezért nyomtak el és nyomnának most is el bennünket, ahogy hugyos betonon a csikket....
2018. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
19%

Pedig a katonaság a gyilkolásról szól.Normális ember nem vágyik erre.

Menj inkább rendőrnek,tűzoltónak,mentősnek.Ők életeket mentenek.

2018. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Erről az Isten se fog lebeszélni már. Katona szeretnék lenni, csak még nem tudom, hogy tiszt vagy altiszt esetleg tisztes.
2018. febr. 16. 22:29
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

#13, Nyugodtan kerdezz vegig egy egesz alakulatot, hogy hanyan akarnak gyilkolni, es hanyan varjak pusztan a fizunapot.

Ennyi erovel a rendorok sem normalisak, hisz ok is kapnak fegyvert.

2018. febr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Hadnagy olyan tiszti beosztás mely bátran vezeti csatába a nála alacsonyabb rendokozatú alegységeket. (Zászlósok, Tiszthelyettesek, Tisztesek, honvédek)


Rendelkezik minden nála alacsonyabb rendfokozatú képességével valamint előléptetési és lefokozási jogkörrel is bír. Olykor kémkedési feladatokat is el láthat.


Titkári feladatkört elláthat a Százados is, ha feletese nem aktív, egyébként nem.


Őrnagy olyan főtiszt mely titkári feladatokat lát el, szövetségi egyezményeket köt és alkot, fejleszt.



Alezredes olyan főtiszt mely diplomata munkát is el láthat, ha felettese nem aktív.


Ezredes olyan főtiszt mely, diplomáciai feladatot lát el, alegysége félelmet kelt az ellenségben és javaikat hátrahagyva elmenekülnek :)


Kezdjük az elején.

HONVÉD, a ranglétra legelső fázisa kevés alegységgel rendelkezik és ezért saját maga védelmén dolgozik,védelmet kérhet támadás esetén.


ŐRVEZETŐ:

Szintén kevés alegység tartozik alá,de tisztesek közzé tartozó elsősorban saját védelmén dolgozik.



TIZEDES:

szintén saját védelmén dolgozik de nem feltétlenül,legalább van 60 embere. Rendelkezik a felhatalmazással körüzenetet küldhet.


SZAKASZVEZETŐ:

ha nem aktív az őrmestere,tiszthelyettesi feladatait is el kell látnia. Rendelkezik aktivitás ellenőrzésével,körzet ellenőrzésével és körüzenetet küldhet.



ŐRMESTER:

Az a tiszthelyettes aki felügyeli a tiszteseket,honvédokat és ha védelemre szorulnak segít. Rendelkezik az aktivitás ellenőrzésével, körlet ellenör zésével és körüzenetet küldhet.


TÖRZSŐRMESTER:

Olyan tiszthelyettes mely legalább 150 embere rendelkezik, ellenőrzése alatt van a raktár, körlet ahol "kereskedik" és félten őrzi azt ha háborús helyzet alakul ki. Logisztikai feladatokat lát el felettesével, mely utánpótlással jár.



FŐTÖRZSŐRMESTER:

Olyan tiszthelyettes mely feladata nagyon fontos és nélkülözhetetlen, üzletel a nyersanyagokkal, logisztikai feladatokat lát el és legalább 60 tankkal rendelkezik. Raktár védelmét jól kiépítette és féltve őrzi.



ZÁSZLÓS:

Olyan feladat mely az alegységekkel foglalkozik, és rendezi előléptetésüket, ez a beosztás speciális, bárkiből lehet zászlós de a hozzá tartozó alegységének ereje megkérdőjelezhetetlen. Ez egyfajta erőfitogtatás, ha egy tagunk megnézi a tábornoki csillagjait, lássa hogy ez nem pályakezdő. Rendelkezik minden nála alacsonyabb rendfokozatú katona képességével és előléptetési jogkörrel bír.



TÖRZSZÁSZLÓS:

Kiváló harcos és toborzó. Jelentést ír minden nap felettesének (aki aktív) kivétel ha eltávon van.

(a jelentés szövege pl.: yx úr jelentem eddig eltelt szolgálati időm alatt jelentésre kötelezett esemény nem történt) Rendelkezik minden nála alacsonyabb rendfokozatú katona képességével és előléptetési jogkörrel bír.


FŐTÖRZSZÁSZLÓS:


Fél tiszti beosztást lát el ha nem aktív a felettese. Rendelkezik minden nála alacsonyabb rendfokozatú képességével és előléptetési jogkörrel bír.



HADNAGY:


Olyan tiszti beosztás mely bátran vezeti csatába a nála alacsonyabb rendokozatú alegységeket. Rendelkezik minden nála alacsonyabb rendfokozatú képességével valamint előléptetési és lefokozási jogkörrel is bír. Kémkedési feladatokat is el láthat. Tehát egyfajta motivációs feladatokat lát el. Pl. " Nyomjon még tízet, megtudja csinálni, érzem a csontjaiban"



DANDÁRTÁBORNOK, VEZÉRŐRNAGY, ALTÁBORNAGY, VEZÉREZREDES:

Kevesek közzé tartoznak, csak végig kell járni a ranglétrát.

2018. febr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Uhh nagyon szépen köszönöm. Rengeteget segítettél ezzel. Sikerült döntsek is és úgy néz ki, hogy megpróbálom az egyetemét és ha nem vennének fel akkor jelentkezek szerződéses katonának.
2018. febr. 17. 08:46
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A 16-os válasz olyan, mintha a Mórickából másolták volna ki. Tömény baromság. Te meg kérdező még meg is köszönöd neki. :D Ha ez alapján döntöttél a tiszti pálya mellett, akkor gratulálok.
2018. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem e miatt döntöttem a tiszti pálya mellett. De említettem már nem is egyszer a kommentekben, hogy katonai pályát akarok, csak nem tudtam, hogy, hogyan érdemes ezt csináljam.


Plusz utánaolvastam a dolgoknak, de köszönöm neked is a normális választ.

2018. febr. 19. 14:18
 20/24 anonim ***** válasza:
Alkoholizál
2018. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!