Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor fogja visszaszerezni...

Mikor fogja visszaszerezni jogos területeit Magyarország? Nagyjából? 2050 körül?

Figyelt kérdés

2018. máj. 19. 00:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
7%

"A hadi események a Szerbia elleni osztrák–magyar hadüzenettel kezdődtek meg"


[link]


Hopp, egy szép íves pofára esés.


"Első lépésként Tisza választási paktumot kötött a nemzetiségi pártokkal, melyek „odaszavaztak” a kormánypártra. Ezen gesztus ellenére a magyar elit meghátrált, félve a túlzott kisebbségi befolyástól, így megszegte az egyezményt, minek eredménye az lett, hogy a korábban 26 nemzetiségi képviselő száma nyolcra csökkent."


"1910 és 1912 között mind a Monarchia és Szerbia, mind pedig a magyar kormány és a szerb kisebbség viszonylatában tovább mélyült a válság. A magyar kormány ekkoriban korlátozta annak a szerb, ortodox egyháznak az autonómiáját, mely egyben a kisebbség közösségi életének a motorja is volt. A „délszláv politika” tekintetében a magyar kormány viszonya nem csak a szerb, de a horvát kisebbséggel is megromlott, melynek fő oka az 1910-ben elfogadott választójogi törvény volt, ami 1912-től felszámolta az 1868-ban kialakult közjogi viszonyokat és felfüggesztette a horvát autonómiát, áttérve rendeleti kormányzásra."


" Mind az Esterházy Móric, mind pedig a Wekerle Sándor vezette kormány a nemzetiségi jog szűkítésében látta az ország stabilizálásának lehetőségét a háború válságos éveiben."


[link]


Hopp, második csúnya pofára esés. Nem ártana egy kis történelmet tanulnod, akkor most nem sajogna ennyire az arcod.

2018. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
64%

"A hadi események a Szerbia elleni osztrák–magyar hadüzenettel kezdődtek meg"

És vajon az osztrákok vagy a magyarok szorgalmazták a hadüzenetet?


" Mind az Esterházy Móric, mind pedig a Wekerle Sándor vezette kormány a nemzetiségi jog szűkítésében látta az ország stabilizálásának lehetőségét a háború válságos éveiben."

Korábban kellett volna ezt meglépni. Akkor nem szaporodták volna túl az oláhok, tótok, stb. az őshonos magyarokat, és nem vehettek volna el csak az etnikai arányokra hivatkozva területeket. Nem pár évvel Trianon előttre kell visszamenni a nemzetiségi politika ügyében.

Értem én, hogy gyűlölöd a magyarokat (nem ismerlek, nem tudom, mi ennek az oka), de a tények makacs dolgok.

2018. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Fajgyűlölőzős okoska! Neked biztos kimaradt töriórán a monarchia trónörököse elleni merénylet. ;)
2018. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
26%
Vissza szerezzük de csak a terület kell olyan népet mint a román be kell ölni a Dunába
2018. máj. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
nem ártana már visszafoglalni TRIANONT!!!
2018. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
79%

#24

Te beteg vagy... :P

#25

Áruld már el nekem, mi az isten haragját akarsz egy kastélytól...

2018. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
Én semmit nem akarok egy kastéjjal én Trianont akarom visszafoglalni.
2018. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
79%

#27

Trianon egy település, illetve az ott lévő kastély neve. Nos, mit akarsz onnan visszafoglalni?

2018. máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Semmit én A régi Magyarországot akarom amihez kell Trianon.
2018. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
79%

'A régi Magyarországot akarom amihez kell Trianon.'


Mióta? Am csak szólok, a párizsi egyezmény felülírta a trianonit, így rossz ajtón kopogtatsz, a szomszédos államok vezetői pedig csak a te kedvedért nem fognak egy tollvonással lemondani a mostani területekről, a lakosság pedig önként és dalolva masírozni a magyar kormány felügyelete alá.

2018. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!