Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik a sorkatonaságot támogatj...

Akik a sorkatonaságot támogatják, ők mire alapozzák felvetésüket?

Figyelt kérdés
Sehol a világon nem volt eredményes a sorkatonaság, ezt a történelem már igazolta. Nem értem mi miért olyan dolgokat eröltetünk folyton, amik már megbuktak. Helyette miért nem előre nézünk inkább és valami új, hatékonyabb megoldáson gondolkodunk?

2018. jún. 8. 00:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
70%

Hát konkrétan akik támogatják,a 90%-uk vagy nő,vagy férfi,aki már elmúlt legalább 40 éves.

Tehát más farkával verik a csalánt.

Hogy miért?Mert szeretik,ha másokat szívathatnak.

2018. jún. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
88%

Az idősebb generáció sokkal elhízottabb.


30/f

2018. jún. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
2%

Ez jó duma az egyestől!

Csak az a baj vele,hogy buta!


A kèrdèsre vàlaszolva:

Nem kell katonasàg!

Gyerekes dolognak tartom!

Megszüntetnèm a hivatàsos ès a szerződèses katonàkat is.

Minek kellenek?

Csak viszik a pènzt a milliàrdokat èvente.


A magyar katonasàg meg olyan harmat gyenge,hogy ha csapàs èrnè az orszàgunkat a több milliàrdos kikèpzèst ès felszereltsèget kapott katonáinkat pàr óra alatt levernèk.


Tehàt mi szüksèg a honvèdsègre?

2018. jún. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
41%

Nem igaz, hogy sehol nem volt eredményes a sorkatonaság. A II. világháborúban például csaknem az összes hadviselő fél sorállományú hadseregeket alkalmazott. Igazán nem mondhatod, hogy például a Vörös Hadsereg nem volt sikeres. De a háború után is volt rá példa, hogy sorállományú katonákat vetettek be akár olyan akcióra is, amire ma különleges erőket küldenének, és megállták a helyüket. Ilyen volt a belga Para-Commando akciója a simbák felkelése ellen 1964-ben, Kongóban. Nem véletlen, hogy jó pár modern ország a mai napig is fenntartja a sorozást, így például Finnország, Svájc, Oroszország vagy Izrael.


A sorkatonaság társadalmi szerepe messze túlmutat a honvédelmi feladatokon. Én magam sem hittem el, amíg nem lettem sorkatona. Én is azt hittem, ez egy nagy baromság, ezzel az erővel börtönbe is zárhatnák a fiatalokat kilenc hónapra. Aztán leszolgáltam az időmet, és megállapítottam, hogy nagyon igazuk van azoknak, akik azt mondták, ez hozzá tartozik a férfivá éréshez. Teljesen más szemmel néztem a világot leszerelés után, mert egy olyan élménnyel lettem gazdagabb, ami elképesztő élettapasztalatot vert belém. Ugyanis életemben először egyedül kellett helyt állnom egy teljesen idegen környezetben, a társadalom legkülönfélébb rétegeiből összerántott, hasonló korú srácok között. Borsodi parasztgyerektől, aki még sosem látott vízöblítéses vécét (!) tolnai raklapkészítő segédmunkáson át győri egyetemistáig és mátészalkai bicskás cigányig mindenféle ember van ott. Az a feladatod, hogy mindegyikkel megtaláld a közös hangot, megértsd, hogy működik, és összefogjatok egyetlen célért, hogy senkit ne szívassanak szét. Együtt kell dolgoznod velük, nekik pedig veled, különben keserves lesz az a kilenc hónap.


Most persze felsírtál, hogy ez micsoda lelki terror, hogy képzeli ezt az állam. Én is így voltam vele. Pár hónap után viszont teljesen máshogy nézed a dolgokat. Mire a kilenc hónapom letelt, már nem is akartam leszerelni. El akartam menni hivatásosnak, és el is mentem volna, ha a tisztek el nem magyarázzák, hogy ennél ostobább dolgot nem is tehetnék, dől össze az egész Honvédség, felejtsem el. Csak ezért nem tettem, és máig is sajnálom, hogy a hadsereg szar állapota miatt nem lehettem hivatásos katona, mert nem éltem volna meg belőle.


Az utolsó sorozás, ha jól emlékszem, 2001-ben volt, szóval ma már nemigen találkozol senkivel, aki még volt katona és nem múlt el 35-40 éves. Már nem vagyunk fiatalok. De kérdezd meg a hasonló korú nőket, hogy mi a különbség azok között, akik voltak katonák, és akik nem. Egybehangzóan azt fogják mondani, hogy akik voltak, sokkal férfiasabb, életrevalóbb emberek, kevés köztük az önállótlan, hisztis kisfiú, akinek állandóan fogni kell a kezét.


Tény, hogy katonai szempontból kevés értelme volt az egésznek. Ez azonban nem a sorkatonaság, mint koncepció életképtelenségét jelenti. A lekváros palacsintát is el lehet készíteni rosszul, mégsem lesz alapvetően hibás gondolat a lekváros palacsinta. Ha Svájcban vagy Izraelben lettem volna katona, akkor ez a rész is a helyére került volna. De hát sajnos nekem Magyarország jutott, a rendszerváltás utáni évek csóróságában.

2018. jún. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim válasza:
1%
Sok ecsethajú lepontozott :D
2018. jún. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
57%
4-es, van egy mondás: Minden országnak el kell tartania egy hadsereget. Amelyik nem akarja a sajátját, hamarosan kap egyet valamelyik szomszédjától.
2018. jún. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
45%

6-os, ecsethajúak akkor is voltak, amikor én katona voltam, vagy amikor apám, nagyapám volt az. Nem feltétlenül volt ecsethaja is, de a mentalitás ugyanaz, jampi páva hülyegyerekek. Egy hét után úgy vágták a vigyázzmenetet, mint a huzat. Nagyon sokan kiváló katonák lettek. Aztán leszereltek, és ment vissza rájuk az ecsethaj (vagy a korabeli megfelelője), de már más emberek voltak. Jobbak. Karakánabbak. Érettebbek.


És hogy a mai fiúknak csak a szexen jár az esze? Hát mit gondolsz, a tegnapiaknak min járt? Másodfokú egyenleteken? Ha a honvédség elkezdte volna naponta lefejni rólunk a tesztoszteront, az lett volna Magyarország fő exportcikke.

2018. jún. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
79%

...nem tudom Te melyik seregben voltál, de én nem láttam, hogy valaki érettebben jött volna ki. Viszont láttam fizetéstől elesett embereket, otthon az asszonyt pici gyerekkel egyedül, mindez azért mert sorkatonaság volt. Értelmetlen volt az egész, mindenki ivott, mint a kefekötő, és el kellett viselni a nem túl intelligens parancsokat...mindezt valami zsoldnak csúfolt napraforgó magért...


Én nem rinyáltam, meg kummantottam,kitöltöttem az időm becsülettel, de,alig vártam hogy léphessek...

Nem kéne erőltetni ezt a témát. Nagyon nem. Vannak szerződéses,hivatásos katonáink, hagy tegyék a dolgukat.

2018. jún. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
86%

Biztos sokan tekintenek vágyakozva a sorkatonaságra azok közül akiknek hiányzik az apafigura az életéből, vagy a tartalmas szociális kapcsolatok. Ezek miatt egyes sorozottak nosztalgiával tekinthetnek rá, meg mert az adott életkorban ez pont jót tett a jellemfejlődésüknek. Vagy mert illett hozzájuk a feladat. De ne akarjuk már mindenkire rásózni ezt.


Előbbi csoportnak üzenem hogy nem az állam vagy a honvédség feladat férfiakat kinevelni a fiúkból. Ha te ott a honvédségnél akarsz magadra találni akkor oké, van aki nem tart rá igényt. Szerintem kutyából nem lesz szalonna. Ez a 35-40+ korosztály ugyanúgy hemzseg a kövér, alkesz, semmirekellő, tohonya emberektől mint az utánuk jövők. Kérdezd meg anyámtól a két ex-sorkatona férjéből melyik alkesz volt a jobb? Amelyik kiverte a fogait vagy amelyik felhívja telón hogy megkérdezze hogy kell begyújtani a sütőt?

2018. jún. 8. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
92%

Kezdjük azzal, hogy Magyarországon a lakosság mentálhigiénikus állapota rettenetesen mélyen van. A sorkatonaságot is leginkább olyanok szokták támogatni, akik például a depressziós embereken nem segítenének, hanem elküldenék őket egy bányába dolgozni, hogy ott majdnem lesznek depressziósok és kinevelik belőlük vagy ha nem, akkor majd beledöglenek és háháhá, ez milyen vicces. Vagy hogy be kell zárni az egyetemeket, mert a semmirevaló, lipcsi fijatalok csak döglenek ott, oszt nemcsinának semmit!

Szóval egy ilyen társadalomtól mégis miért furcsállod a sorkatonaság támogatását? Szerintem tökéletesen beleillik ebbe a közegbe.

2018. jún. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!