Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik a sorkatonaságot támogatj...

Akik a sorkatonaságot támogatják, ők mire alapozzák felvetésüket?

Figyelt kérdés
Sehol a világon nem volt eredményes a sorkatonaság, ezt a történelem már igazolta. Nem értem mi miért olyan dolgokat eröltetünk folyton, amik már megbuktak. Helyette miért nem előre nézünk inkább és valami új, hatékonyabb megoldáson gondolkodunk?

2018. jún. 8. 00:32
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
76%

"Hát konkrétan akik támogatják,a 90%-uk vagy nő,vagy férfi,aki már elmúlt legalább 40 éves.

Tehát más farkával verik a csalánt.

Hogy miért? Mert szeretik,ha másokat szívathatnak."


Ez sokat megmagyaráz abból is, hogy miért lett harmadszorra is 2/3.

2018. jún. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
82%

#11

Ne akard nekik megmagyarázni. Ők férfijasak, életrevalók, keminyek, macsók, nagyot tudnak ütni, szőrös a mellkasuk, húzóra isznak fél liter páleszt és nagyon büszkék minderre.

Kár, hogy már 2018-at írunk. Az mondjuk igaz, hogy nem Magyarországon.

2018. jún. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
66%

Mindig röhögtem az olyan lúzereken, akik életük legnagyobb élménye volt a sereg, ő "ott vált férfivá", jó mi? Aztán még hatvanévesen is azt meséli, szeretek beszélgetni, mindent meghallgatok, de a katonatörténetektől világgá szaladok.


Semmi értelme nem volt abban a formában, az átlag baka kilőtt 5 - 10 lőszert az egész ideje alatt. Ha lőni akarok, fogom magam és elmegyek egy lőtérre, ott aztán annyit lövök amennyit akarok, vagy ki tudok fizetni.


Aki csak tudta - én is - elkerülte. Mindenféle orvosi papírokat gyűjtöttünk, szimuláltunk, több - kevesebb sikerrel, egy kis szerencsével meg lehetett úszni. Aztán ismeretség útján is lehetett intézni valamit.


Tudod kinek volt jó? A buta, tuskó, tanulatlan, műveletlen marhának, végre lehetett valaki, kapott valami rangot és a kopaszok ugrottak a szavára, az ilyenek gyakran ott is maradtak a seregben.


Már a sorozás is, édes istenem, mint egy időutazás. Gyülekezés valami szocreál kultúrházban Bivaly.asznádon. A sok "lelkes" fiatal. Ráment az egész napod, ácsorgás gatyában. Mindig röhögtem a marhákon, most gondold el: van egy komoly felnőtt ember. ÖNKÉNT (!) egyenruhát húz magára, és bokázik, csattogtatja a bokáját, tiszteleg egy másik komoly felnőtt embernek mint egy bohóc. Ennek mi értelme van? Békeidőben semmi. Háborúban persze fegyelemnek kell lenni, de másképp, ott nem a külsőségek, alakiság számít.


Ez kb. az első világháború és a Svejk, a derék katona c. könyv világa. A vén, szenilis k.u.k. hízott, idióta tisztek és iszákos tábori lelkészek világa, egyenruhák, csuklógyakorlatok, alakizás. Röhej.

2018. jún. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
73%

Svédországban tervezik hogy újra bevezetik a sorkatonaságot a nőknek és a férfiaknak is. Persze nem 9 hónap lenne szerintem, csak pár hónap...

Viszont ott a társadalmi kohézió előmozdítása miatt van erre szükség, mert rengeteg a különféle náció a fiatalok között és félő hogy szétszakad az ország.


Egyébként a 20-as években egy igen jelentős jellemfejlődésen megy keresztül az ember, de a 9 hónapos katonaságnak ehhez túl sok köze nincs.

Én sokkal érettebb voltam 2. éves egyetemistaként már 20 évesen, mint 18 évesen a középiskola végén. Nem kellett ehhez katonaság. Csak annyi hogy bekerültem egy más környezetbe, ahol már teljes mértékben önmagamért feleltem.

Unokatesóm érettségi után rögtön munkába állt. Elég hisztis tini volt, aztán fél-1 év a munkavilágában emberré tette. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül a katonaság miatt lehet valaki férfias/felnőttes.


Ja egyébként én apám is volt katona, de a nyershúst kézzel nem fogja meg, főzni, sütni nem tud, csak nagyon alapdolgokat...:D Én meg lazán kifilézem és felszeletem a csirkemellt és összedobok egy ötfogásos vacsorát ha arról van szó...

2018. jún. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
65%

#10

Tapolca KKP

Kalocsa Gépjármű Telep

Szentes, 37. Műszaki Dandár

KKFháza, Elektronikai Ezred- Őr és Ügyeleti alegység/végnapjaiban.


Parancsolsz még valamit? Én csak a véleményemet írtam le, erre lecigányozol.. Jó embert nevelt belőled a sereg, így tovább!!! :)

2018. jún. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
20%

HakapesziM

Nocsak, te sem vagy teljesen hülye?

Ne aggódj, a gazdáid nemsokára visszahozzák ezeket a régi, szép időket.

2018. jún. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
8%
A sorkatonaság jó. Erősíti a testet, acélozza a lelket, és a belvárosi keskenyvállú, beesett mellű haladó értelmiségiek úgy nyivákolnak tőle, hogy öröm nézni.
2018. jún. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
53%

Többen írták azt, hogy a katonaság tette őket "önállóvá" "férfiassá" stb. Mondjuk ebben lehet valami, az biztos hogy nem nyafoghattál ha nem volt melegvíz a tusolóban pl...


De szerintem inkább arról van szó, hogy 18-20 évesen (vagy aki egyetemre járt az később) elkerültek anyuci szoknyájától és másokkal együttműködve vagy egyedül kellett megoldaniuk a problémájukat a 9 hónapos kiképzés alatt.


Most ha azt nézzük, aki 18-20 évesen elkerül egyetemre egy tök másik városba vagy országba vagy csak simán elköltözik otthonról, az is sokat önállósodik és megtanulja egyedül menedzselni az életét, hisz anya-apa nem csinál meg helyette semmit.


30-40 éve tök természetes volt hogy egy 21-22 éves fiatal már házas volt, lakással, autóval rendelkezett és akár gyereke is volt már. Ma egy 21-22 éves javában otthon lakik, házasság és gyerektéma is nagyon távol áll tőle.

2018. jún. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
97%

"A sorkatonaság jó. Erősíti a testet, acélozza a lelket, és a belvárosi keskenyvállú, beesett mellű haladó értelmiségiek úgy nyivákolnak tőle, hogy öröm nézni."


És aki belvárosi, de széles vállú és atletikus testalkatú, azonban haladó értelmiségi az mit csináljon? :D :D :D

2018. jún. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
48%

"30-40 éve tök természetes volt hogy egy 21-22 éves fiatal már házas volt, lakással, autóval rendelkezett és akár gyereke is volt már. Ma egy 21-22 éves javában otthon lakik, házasság és gyerektéma is nagyon távol áll tőle."


És ennek mi köze a sorkatonasághoz?Milyen jogon szól bele az állam az emberek magánéletébe?

2018. jún. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!