Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Izráel államban van szelektáll...

Izráel államban van szelektállás a hadseregben vallási alapon? Ha valaki keresztény vagy zsidó esetleg palesztin? Ha megtagadja az egyén a bevonulási parancsot mire számithat?

Figyelt kérdés
izráel,hadsereg,politika

2018. aug. 23. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
én csak annyit tudok, hogy a palesztin késelgető, határnál őrjöngő kutyákat két gyors sorozattal elintézik és már jönnek a tepsisek. Hajrá! végre haladó gondolkodás...ott elég egy vékony kerítés is :D
2018. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Ott nemzeti alapon megy minden és minden egyszerűbb.

Nem létezik keresztény zsidó, legalább is ott nem, a palesztin az palesztin, nem lehet összekeverni. Zsidó az lehet ateista, modern vagy ortodox vallású, ez nem számít ebben az esetben.

Amúgy volt szomszédom, akinek családja orosz zsidó volt, kivándoroltak Izraelbe anno, de sürgősen Magyarországra költöztek, mert katonakorúak lettek a gyerekek és muszáj lett volna nekik bevonulni a fiúnak, meg a lánynak is, de nem egy életbiztosítás a hadsereg tagjának lenni, több iskolatársuk ma már a temetőben fekszik.

Nem tagadhatja meg a bevonulást, mert elkapják és megbüntetik, de ugyanúgy egyenruhába bujtatják a végén, nincs kecmec. A büntetés mértéke függ az aktuális helyzettől, nyílt háború esetén még le is puffanthatják, szóval nem preferálják a szolgálat megtagadókat.

Nem tudom mi lett ezzel a családdal, mert elköltöztem. A feleségem angolul én németül kommunikáltam velük, de a fiatalok tanultak magyarul.

Az asszonynak volt egy boltja, ahol francia ingeket, meg nyakkendőket árult, jó drágán, a férfi meg egy pékséget vett.

Nem vagyok zsidó, de szimpatikus emberek voltak, teljesen beilleszkedtek, barátságos emberek voltak, semmi bajom nem volt velük.

Mellékesen én nem vagyok sem rasszista, sem antiszemita, a viselkedésük alapján ítélem meg az embereket.

Nagy különbség, hogy zsidó e a bevándorló, vagy muszlim arab, vagy néger.

Nem egy kategória.

2018. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

"Mellékesen én nem vagyok sem rasszista, sem antiszemita, a viselkedésük alapján ítélem meg az embereket.

Nagy különbség, hogy zsidó e a bevándorló, vagy muszlim arab, vagy néger."

Ez a két mondat azért üti egymást, nem gondolod?

2018. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tagadhatja meg a bevonulást, mert elkapják és megbüntetik, de ugyanúgy egyenruhába bujtatják a végén, nincs kecmec. A büntetés mértéke függ az aktuális helyzettől, nyílt háború esetén még le is puffanthatják, szóval nem preferálják a szolgálat megtagadókat


Én ezt úgy tudtam ha valaki megtagadja a bevonulási parancsot és külföldön van akkor Izráel állam gyakorlatilag nem tud vele semmit tenni.Mo.on tanul pl. és a tanulmányai alatt megszerzi a magyar állampolgárságot.Mit tehet vele Izráel azonfelül hogy elvesziti az izráeli állampolgárságát?

2018. aug. 24. 00:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek.
2018. aug. 24. 00:24
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem üti egymást amit feljebb írtam, zsidó sohasem viselkedne úgy, mint a mostani bevándorlók.

Nem mondom, akik a volt Szovjetunióból vándoroltak ki Izraelbe, azok sokáig elég bambák voltak, pont ez a szomszéd mesélte, mert megszokták, hogy az állam korlátozza és gyámolítja is őket egyben, de az a korosztály már lefutott és a végén valamennyire ők is beilleszkedtek a saját kultúrájukba, csak szokatlan volt nekik a szabad élet, a szocializmus eléggé kinevelte az emberekből a vállalkozószellemet.

Ettől függetlenül mindegyik dolgozott, ha sikerült neki munkát keríteni, nem a segélyekre utaztak és nem is terroristáskodtak, de még erőszakosak, vagy bunkók sem voltak.

A mostani arab, néger 'menekültek' a munka elől menekülnek elsősorban, de ha megnézed Nike cipője van a legtöbbnek, meg normális ruhája és eleve egy vagyonba kerül nekik a bevándorlás, de megéri, mert potyán élhetik világukat, mint Marci Hevesen.

Nem őket hibáztatom, hanem ezt az őrült világot, amely miatt tömegestől tolonganak a 'kánaán földjére', Európába jelen esetben.

Magam jó pár évet dolgoztam Németországban kőkemény feltételek között, de soha semmit nem kaptam a német állam részéről és elképedve tapasztalom, hogy ezeket meg tömik pénzzel a semmire, mert soha nem fognak nekik dolgozni.

Ide a bökőt, hogy alaposan meggyűlik majd velük a bajuk, ha rádöbbennek, hogy palira veszik őket és megpróbálják munkára kényszeríteni őket.

Először én sem voltam velük ellenséges, de megismertem néhányat közelebbről is, azóta nem kedvelem a fajtájukat, mert ez esetben lehet általánosítani, hiszen csak a potyapénz vonzza őket.

Részben ezért is jöttem haza. Nem sértődésből, vagy alaptalan félelemből, de nem tudod te, milyen közöttük élni.

Nekem kétszer is volt benne részem, mert inkább munkahelyet változtattam, másik városba költöztem a barátaimhoz, de azt is ellepték.

A legtöbben már hazajöttek a volt munkatársaim is, vagy átmentek Ausztriába, illetve ketten Svájcba, az még mindig király hely, de migránst oda nem engednek be.

Turistát igen, de még azok papírjait is alaposan megvizsgálják, ott kezdődik a dolog, hogy Svájcban törvényileg tilos csövezni, még a saját autódban sem alhatsz.

Az egy normális ország, csak nehéz oda állást találni.

A csavargókat ők sem szeretik, ahogyan én sem és nem bolondultak meg, hogy 'törököt fogjanak' velük.

Akárhogyan is gondolod, ez nem rasszizmus, mert azokkal az arabokkal, négerekkel semmi bajom, akik otthon maradnak, vagy akik normálisan munkába állnának, de ilyenről nincs tudomásom.

Egyszerűen nem éri meg nekik, mert a német munkahelyeken keményen kell dolgozni a viszonylag (német viszonylatban) kevés pénzért, mert azért elég fukarok a németek és akkor alig kapnának több pénzt, mint most a segélyt, mert azt elveszti természetesen, ha munkába jár, bár egy csomó támogatást még talán akkor is kaphat.

A kérdés nem ez volt, elnézést az offért, de szerettem volna megmagyarázni a mondatot.

2018. aug. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Még annyit, hogy természetesen ha valaki kivándorol Izraelből, akkor nem csinálnak vele semmit, nem küldik rá a Moszadot, vagy ilyesmit, de azért kevesen választják ezt a lehetőséget, mert annyira azért hazafiak, másrészt meg nem szeretnék elveszteni a nehezen megszerzett állampolgárságukat.

Nem most volt ez az eset, hanem már elég régen és az sokkolta őket, hogy több osztálytársa is meghalt a gyerekeknek, akiket előbb bevonultattak és nekik is menniük kellett volna, még a lánynak is a seregbe.

Hozzánk azért jöttek, mert kiutazásukkor is éltek itt egy darabig és szerettek itt lenni, vagy talán volt is valami kapcsolatuk, már nem emlékszem.

2018. aug. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

"Akárhogyan is gondolod, ez nem rasszizmus, mert azokkal az arabokkal, négerekkel semmi bajom, akik otthon maradnak, vagy akik normálisan munkába állnának, de ilyenről nincs tudomásom."


Vagy nem akarsz tudni róla. Magyarországon tavaly egy arab orvost választottak az év orvosának és általában sok arab orvos van Magyarországon és ez csak egy példa.

2018. aug. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

Azzal nincs bajom, ha valaki más országba megy dolgozni, magam is megtettem.

Aki segélyért kuncsorog az a migráns, az eleve azért megy oda, másokon élősködni és soha nem fog munkába állni, max a drogkartell futára lesz, vagy más bűnözői 'munkát' vállal mellékesen a potyapénz mellé.

2018. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

a6.7-es Válaszolóknak igazuk van a Migrikkel kapcsolatban.

Szomorú hogy nekik minden meg van engedve mert hát ők a szegény menekültek....


Köszönöm a Válaszokat.

2018. aug. 24. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!